Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is szoktátok egy kicsit...

Ti is szoktátok egy kicsit sírni hagyni a babátokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha palus üres, poci tele és nem fáj semmije csak úgy sír és a kezetekben megnyugszik de ha a kiságyba rakjátok egyből rákezd.

Vagy én vagyok ilyen kegyetlen? Csak nem akarom hogy megszokja, hogy egy nyekkenés és máris ölbe van kicsit sír és aztán abba hagya ha nem akkor persze felveszem és megnyugtatom.


2013. dec. 6. 06:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Mennyi idő s a babád, szerintem ne hagyd sírni, ha sír akkor biztos hogy valami baj van :)

Lehet hogy a pocija fáj próbáld tornáztatni vagy maszírozd a pocakját.

2013. dec. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Így pont megtanulja a babád, hogy nem bízhat benned. Egy kicsi baba nem sír ok nélkül. Az is ok, hogy a közelségedre vágyik!
2013. dec. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

7 hetes.

Tudom, hogy nincs semmi baja mert sír 5-10 percet és elalszik ez nem olyan sírás, hogy éhes lenne vagy fájna valamije. Csak kézbe akar lenni de egész nap nem tudom kézben tartani meg hát 6 kiló és egy idő után fáj az ember keze :)

Ha fáj valamije akkor nem teszem le megnyugtatom, torna, pelus csere meg minden.

2013. dec. 6. 07:07
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Amiket felsoroltál, ezek mind alapvető szükségletek, az hogy tele legyen a pocakja, ne legyen fájdalma, ne fázzon, ne legyen melege, és ne legyen tele a pelusa. Az hogy az anya közelségére vágyik, és testi kontaktusra az is egy alapvető szükséglet, akkor ezek alapján ezt az egyet miért akarod tőle megvonni? Hidd el hamar elmúlik ez az időszak, aztán majd örülhetsz, ha engedi, hogy adj egy puszit neki, vagy egy pillanatra megöleld, mert a környező világ érdekesebb lesz számára, mint te, ha már elindult.
2013. dec. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen fel is veszem de nem tarthatom egész nap kézben mert nem csinálja meg senki helyettem az itthoni dolgokat. Nem hagyom órákat sírni még 15 percet sem. Csak egy kicsit. Például ha álmos már és sír mert nem tud elalduni akkor nem veszem fel hanem simizem éneklek neki.

Nekem azt mondták ha minden egyes nyekkenésre felveszem rögtön akkor meg megszokja és elvárja majd hogy mindig ölbe legyen.

Ez szerintem igaz mert a sógórnőméknek a fia állandóan kézben volt és már nem is lehet lerakni mert mindig ölbe akar lenni.

Akkor szerintetek ne hagyam sírni egy kicsit se?

2013. dec. 6. 07:21
 6/18 anonim ***** válasza:
próbáld meg hasra fektetni és ha cumizik adj cumit a szájába el fog aludni magától ha álmos :)
2013. dec. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A nagyobbiknál ez nekem is állandó problémám volt, hogy hagyjam-e vagy sem, néha hagytam, hogy ne szokja meg a felkapkodást. Semmit sem értem el vele, nagyon anyás volt, most nem részletezném, de 3,5 évesen a mai napig csak hozzám bújva képes elaludni például. A kicsinél már jobban képben voltam, vettem egy hordozókendőt. Változó volt, mennyi időt töltött benne, volt, hogy egész nap rajtam lógott, volt, hogy egyáltalán nem tettem bele, mert elvolt magában. Ő 20 hónapos, már most sokkal kevésbé anyás, mint a bátyja, ölbe ritkán kéredzkedik, a testközelséget alig igényli, apjával, mamával remekül elvan és elvolt mindig. Tudom, temperamentumfüggő is, de hiszek abban - sőt még az anyósomnak is ez a véleménye -, hogy azért ilyen önálló, mert nem treníroztuk idejekorán olyan dolgokra, amikre még nem állt készen.

Persze nem állítom, hogy soha egy percet sem sírt, mert néha előfordult, hogy épp a nagyobbikkal voltam elfoglalva, és nem tudtam vele foglalkozni, de ez nem nevelési célból volt, hanem szükségből.

2013. dec. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egyébként nem igen sírós és elvan egyedül is elnézelődik. Remélem ez így is marad.

2013. dec. 6. 07:40
 9/18 anonim ***** válasza:
Én mindig felvettem, ha sírt, mert eleinte nem azért sír, mert unatkozik, vagy hisztizik, hanem mert hiányzol neki. Később kell megtanulni a különbséget a sírások között, ma már nem ugrok minden kis nyikkre, mert pontosan tudom, hogy mikor szívat. :)
2013. dec. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Amit a sírni hagyás okoz:

http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4


Ami nekünk megoldást kínált a problémára:

[link]

2013. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!