Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni a bukó...

Mit lehet csinálni a bukó babával? Büfizni nem akar, de szopi után néhány órával csúnyán bukik.10 napos de már kétszer úgy megijesztett, hogy azt hittem megbolondulok. Tapasztalt anxukák hasznos tanácsát szívesen fogadom!

Figyelt kérdés
Próbálok szunetet tartani a szopizás alatt es büfiztetni, de nem megy a büfi sem akkor sem a végén.
2013. dec. 6. 13:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
Lehet refluxos, vagy pylorus stenosis. Orvos tanácsát kérd ki, mert nem játék. VAgy szoptatás közben tarts szüneteket és utána folytasd. Lehet speciális tápszerre lesz szükség, bár úgy hangzik , hogy plyor, de az később szokott kialakulni.
2013. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csak háton szabad altatni, mert így esélye van a gyereknek kiköpni vagy vissza nyelni. Hason alvásnál nem tudja a fejét elfordítani és nagyobb mennyiségben egyszerüen bele fullad. Ha háton van, mindkét irányba tudja a fejet fordítani ha félre is menne van esélye köhögni, de nem szok félre menni, csak egyszerüen félre fordítja a fejét és kifolyik neki.

Meglehet emelni az egész kiagyat fejrésznél(elsö lábai alá valamit betenni).


Nekem kislányom Volt ilyen utáltam nagyon. De nem sokáig tart azért. A Reflux pedig az amikor több jön neki vissza mint amitöl fejlödne(minden étkezésnél a felét vissza buki).

2013. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Doki szerint kicsit náthás es olyankor sokat buknak...Annyira nem mondanám náthásnak.
2013. dec. 6. 13:58
 4/11 anonim ***** válasza:
vannak büfiztetö praktikák, masszirozd stb. meddig büfizetted? sok babának akér 15-20 perc után jön csak. Ha legközelebb jön a védönö kérj töle tanácsot rá. Oldalt fektesd, tásmaszd meg a kis hétét pl összetekert törölközövel de lehet kapni hozzá célszerszámot is.
2013. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Es meddig tarthat ez? Annyit nem bukik vissza mint amennyit megeszik ,de így is ijesztő. Nem aakartam légzés figyelöt de most komolyan gondolkodom rajta.
2013. dec. 6. 14:02
 6/11 A kérdező kommentje:
Sokáig büfiztezem. A bukás sokszor a következő etetés előtt jön nem sokkal
2013. dec. 6. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Létezik egy Nutriton sűrítő tápszer. Azt evés/szopi előtt kell adni tejbe vagy tápszerbe keverve. Sok bukós babànak segít.

Kérdezd meg a gyerekorvost, ajánlja-e nektek!

2013. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyik babám volt ilyen extra bukós. Ráadásul háton aludt. De SOHA egyszer sem nyelte be, mindig kifolyt a nyakába, ügyesek ezek a babák!

Nekem azt mondta a doki, hogy ha szépen gyarapszik mellette, akkor ezzel nincs tenni való és majd kinövi.

14 hónaposan bukott utoljára. :)

Ne aggódj, és főleg ne adj neki tápszert feleslegesen ha van elég anyatej.

Kicsit ijesztő, én is hozzá szoktam a látványhoz, no meg a szaghoz. Szegény mindig "túró szagú" volt, átlag napi 4 ruhacsere volt, pedig én is csak akkor öltöztettem át, amikor már nagyon kellett, egy kis cseppért nem.

2013. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyatejes a dràgàm. Kétszer bukott úgy, hogy visszafolyt, nem kapott levegőt.
2013. dec. 6. 16:09
 10/11 anonim ***** válasza:
én amondó vagyok, hogy ne hanyatt fektesd, hanem oldalra!! hanyatt fekve is nagy az esélye, hogy nem biztos, hogy kiköpi, hanem félre nyel.... kórházban is a piciket evés után oldalra fektetik.... (egy gyermek ápoló nő voltam)
2013. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!