Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Piros szalag a gyermek kezere,...

Piros szalag a gyermek kezere, vagy ágyara a rossz almok ellen, igaz ez?

Figyelt kérdés

Par napja olvastam egy forumon, hogy a babak latjak a szellemeket es hogy ne feljenek, illetve nyugodt almuk legyen piros szalagot kotnek a gyerek kezere. Ha jol emlekszem a bal kezere.

Nagyon sok komment volt evvel kapcsolatban hogy hasznos es hogy bevalik, es az addig allando ebredo baba/gyerek utana nyugodtan aludt egesz ejszaka.

Hasznalta ezt valaki? Hallottatok rola? Igaz lehet?

Csak azert kerdezem mert miutan elolvastam a cikket, elkezdett jarni az agyam, hogy a kisfiam minden ejszaka percre pontosan ugyanabban az idoben ebred, majd egy kis simi es utana alszik is vissza. En szemely szerint hiszek a szellemekben.

Van aki probalta? Tapasztalatok?

Vagy ez is egy hiszek nem hiszek babona volna?


2013. dec. 6. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyereked? Én erről még nem hallottam, de baba karjára, ágyára semmiféle szalagot nem szabad kötni.
2013. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerinted? Vannak ma is, akik leveszik a gyerekről a rontást, szemmel vernek, átkoznak, ... aki hisz benne, nyugodtabban alszik, aki nem, az kiröhögi. Én az utóbbi csoportba tartozom, de inkább kössenek a szülők piros szalagot a gyerekágyra, mint egyenek fényt! Csak találja meg az ember a határt a nem normális és az életveszélyes között!
2013. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kisfiam 21 honapos csak, es nem kotottem semmit sem az agyara sem a kezere.

Szimplan erdekel hogy igaz lehet e, es ha hasznalta valaki akkor bevalt e neki, vagy sem.

Egyebkent a forumon ahol ezt olvastam annyi volt meg, hogy egy sima egyszeru piros cernat kotottek a gyerek csuklojara, es az alvas megoldodott.

Szoval gondolom nem egy hatalmas szalagot kell a gyerekre kotni.

2013. dec. 6. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:

jaj gyerekek nem hiszem el

ezek terjesztéséért nem is oly régen még máglyán égetés járt

2013. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor próbáld ki, hátha. De sok mindentől felkelhet., mi fél év után jöttünk rá, hogy a hűtőnk hajnali 3kor elkezd zúgni, és felébreszti a 2 szobával arrébb alvó gyereket.
2013. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm férje cigány származású és akkor hallottam először a piros szalagról. Férje anyukája erősködött, hogy a baba babakocsijára, kiságyára piros szalagot kell kötni amíg meg nem keresztelik, hogy a rossz szellemektől megvédje a babát. Ez egy szokás/babona. Azóta már 2 alkalommal is láttam ilyen babakocsit az utcán amin piros szalag volt. Egyébként nem figyeltem volna fel rá, de így már tudtam mit jelent.
2013. dec. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most komolyan ne nézzetek mar hülyének! Nem azt irtam hogy biztos azert ébred mert szellemek gyötrik! Szimplán csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést! En akkor is hiszek a szellemekben, ha ezért ki nevetnek is. Mivel en hiszek benne, egy pillanatra megfordult a fejemben hogy igaz lehet e hogy a babák látják a szellemeket!

Nem fogom kipróbálni hisz azert azt en sem nagyon hiszem hogy ha kezére vagy ágyára szalagot kötok akkor attol aludni fog.

2013. dec. 6. 17:12
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, koszonom a válaszod! Pontosan azt olvastam amit leírtál!
2013. dec. 6. 17:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs abban semmi rossz ha valaki valamiben hisz, persze ha valami "veszélyes" dologgal lehet ellene védekezni akkor érdemes kicsit módosítani a szabályon pl. nem a baba kezére ha nem az ágyára köt az ember egy szalagot. Attól még egy baba sem fulladt meg vagy álmodott rosszakat, hogy egy piros szalag csüngött az ágya végében jó erősen oda csomózva, vagy a babakocsija kerekén/tolókarján/alján. Ez olyan, hogy valaki abban hisz, hogy ha megeszik minden nap egy almát akkor nem lesz rákos. Hát ha ettől boldog akkor egye meg azt az egy almát, senkinek nem árt vele. Arról nem beszélve, hogy ha anyuka hisz valamiben és meg van róla győződve, hogy ettől jobban alszik a baba akkor a baba megérzi anyuka megnyugvását/ hitét és valóban jobban fog aludni, mert érzi anyuka nyugalmát. Kérdező ha ettől jobban érzed magad akkor nyugodtan köss szalagot a baba ágyára/ babakocsijára, egyáltalán nem lesz baja tőle te pedig nyugodtabb leszel.
2013. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én hiszem, hogy látják a picik a szellemeket, mindkét gyerkőcömnél tapasztaltam, a lányomnál még most is. A cérnás dolgot nem ismertem, de nekem egy barátnőm úgy mondta, hogy alvásnál legyen rajtuk vmi piros ruhadarab. Lehet hülyén hangzik, de a kislányomnál bevált. Anno a fiam 2 éves koráig 40 percenként kelt éjjel, máig nem tudom, mitől, nem állítom, hogy a szellemek zaklatták :D, de már mindent kipróbáltunk vele, még a szobáját is átrendeztem végső elkeseredésemben a feng shui szerint :) de semmi nem használt. Mikor a lányom született, akkor mondta ezt a barátnőm, nekik is bevált mind2 gyereknél. Hát nem tudom, ártani nem ártunk vele, az biztos.
2013. dec. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!