Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivennéd/kivetted már a...

Kivennéd/kivetted már a babádat autóban az autósülésből menet közben, mert nem bírta? Vagy ez inkább felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Mit gondolsz?

2013. dec. 8. 22:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

SOHA!

Nagy felelőtlenség.

2013. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Sosem vettem még ki, és nem is fogom. Szerintem felelőtlenség. Ha nem bírja, inkább megállok, és úgy veszem ki, de még eddig nem fordult elő.
2013. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
állj félre inkább. én csak akkor kapcsoltam ki amikor már beálltunk az udvarunkra, ha nem bírta megálltunk inkább.
2013. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%
A páromban vezetés szempontjából 300%-ig megbízom, mert professzionális sofőr. Tudom, hogy mellette maximális biztonságban vagyunk. Ezzel együtt mérlegelve, hogy egy esetleges baleset rajtunk kívül álló okok miatt is bekövetkezhet, kivettem. Nem bírtam már nézni, hogy belilulva üvölt, alig kap levegőt,pedig már a fejem tetejére is álltam a kocsiban, hogy jobb kedvre derítsem, de semmi sem segített. Szerencsére nem lett belőle rendszer, csak párszor fordult elő.
2013. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
16%

Többször is utaztunk 6-700 km egy nap. Volt olyan, h apa vezetett, én a babát kivettem, mert már egy órája ordított. Még mindig jobb így, mint az utazást meghosszabbítani 2-3 órával.

Amikor a gyerekek alszanak, folyamatosan megyünk, de ha ébren vannak, óránként megállunk 10-15 percre. Már nagyok, 4 és 6 évesek, de az út vége fele a türelmük már véges, semmi se köti le őket.

2013. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem, soha, és nem is tenném. Akkor félreállnánk, sétálgatni, pihenni egy kicsit. Nagy felelőtlenség, akár álló helyzetben (piros lámpánál) is belemehetnek az emberbe, az az első amikor beülünk, hogy a gyerkőcöt bekötöm az ülésbe!

Egyetlen esetben kaptam ki menet közben, amikor félrenyelt, de az mondhatni élet mentő volt, gondolni sem merek rá, mit történt volna, ha nem kapom ki. De akkor is egyből félreálltunk.

Szóval amiatt, hogy csak úgy nem szeret benne ülni és nyűglődik, azért soha! Fel kell vérteznie egy anyukának magát pár trükkel, amivel el kell terelni a figyelmét. Persze ez egyedül nehezebb...de akkor meg egyébként sem tudná kivenni.

Szóval nem! :)

2013. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem szabad kivenni. Ha nem bírja félre kell állni, meg kell vígasztalni,"megmozgatni" aztán lehet tovább menni.

Egyetlen egy esetben venném ki, ha veszélyben van, és azonnal cselekedni kell, pl fuldoklik.

2013. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem, soha nem vettem ki. Nagyobbik fiam nem tűrte az autózást, 8 hónapos volt, amikor messzebb mentünk, de ő szinte végigsírta az utat. Többször megálltunk, akkor nem is volt baj, de ahogy elindultunk újra sírni kezdett. Hiába vittem játékot, enni, inni, stb., semmi nem segített. Mikor már a férjem is kezdett kiborulni, inkább magam kötöttem ki és úgy hajoltam hozzá, hogy szoptathassam, az az egy nyugtatta meg. De ő akkor is bekötve maradt. Ez sem biztonságos megoldás, de ő legalább bekötve maradt. Tényleg nagy dolog kéne, hogy menet közben kivegyem. Szerencsére a kisebbik lurkóm jobban viseli az utazást, őt eddig mindig sikerült "lefoglalni" menet közben.
2013. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 apa72 válasza:
84%
Menet közben soha. Állj félre egy kis időre inkább. Legyen hosszabb az út, de biztos odaérsz. A gyereked nem pótolható.
2013. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig mérlegelek, hogy mi a nagyobb baj: ha sír, mert van valami problémája, és megvárja, míg megállunk, vagy kiveszem menet közben és akkor ér minket baleset... nem is gondolok bele inkább...szó sem lehetne róla!
2013. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!