Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amire nem készül (het)...

Mi az, amire nem készül (het) tél föl a csecsemőkorral kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pl. éjszakai hosszú sírások, vagy nem megy a szoptatás (úgy, ahogy szeretted volna), vagy túl sokat szeretett volna kézben lenni a baba, emiatt semmit nem tudtál megcsinálni - vagy bármi.
2013. dec. 9. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére nálunk nem voltak éjszakai sírások, a szoptatás 3 hétig ment csak, de engem ez nem viselt meg, soha nem volt egy ölbebaba a fiam, mindig mindent meg lehetett mellette csinálni úgyhogy ezekkel nem volt gond. Amire nem igazán lehet szerintem felkészülni, az az, hogy a baba érkezésével tényleg vége a szabadságnak, a spontaneitásnak. Nincs olyan, hogy gondolunk egyet és elmegyünk moziba, vacsorázni stb. Innentől mindent meg kell szervezni, tervezni. Nekem ehhez volt kicsit nehezebb hozzászoknom.
2013. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyszer írtam erről egy cikket :)

[link]

2013. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó kialvatlanságra... El se tudtam képzelni mennyire kímerítő, mennyi gond vezethető erre vissza.

És igen, az önállóság fogalma is átalakul, pl. hihetetlenül felszabadító úgy takarítani hogy ha a babád nem üzemel épp lábszármelegítőként...

2013. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fel voltam készülve,de elméletben készülni valamire teljesen más,mint gyakorolni azt a dolgot. Engem nem viselt meg az elején a sok kelés,2 óránként szopizott az első 2 hétben,aztán éjszaka egyre ritkábban. Nem kellett mindig kézben fogni,lazán csinálhattam mellette a dolgom,amíg el nem kezdett mászni. Amire nem voltam felkészülve,hogy esetleg nem szereti majd a hosszú sétákat és pont akkor kezd el üvölteni,amikor a legtávolabb vagyunk az otthontól. Nem tudtam,hogy egy 54 cm-s kis baba is tud akkorát f...osni,hogy a szemközti falat is beterítse :D és amire nem lehet felkészülni,hogy valaki ennyire át tudja rendezni minden számításod,a férjeddel való kapcsolatod (jó irányba) és saját magad is. Amióta gyerekem van,teljesen más ember vagyok.
2013. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósomra... :)
2013. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
arra, hogy mostantól nem csinálhatok bármit akkor amikor akarok (aludni enni moziba járni) - mindig most már itt lesz velem a kisfiam és hozzá kell igazodni. Szerintem ezt nehéz elfogadni, óriási kötöttség! De ha elfogadja az ember utána már nincs gond :).
2013. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én arra nem voltam felkészülve hogy majd a 2. gyerekem is végigordítja a csecsemőkorát és nem fog aludni. Életem legnagyobb koppanása, egyszerűen képtelen vagyok túltenni magam rajta hogy nekem már nem lesz egy nyugis kisbabám soha mert több gyereket nem tudunk vállalni.
2013. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!