Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek jó anya, ha a lányunkk...

Lehetek jó anya, ha a lányunkkal elso pillanattol kezdve a férjem lesz otthon?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz helyzetben vagyok, sikerult elhelyezkednem egy szuper cégnel, 5x tobbet keresek mint a férjem. Ennek viszont az az ára hogy nem maradhatok otthon a babánkkal. Ahogy megtudták a fonokeim, hogy terhes vagyok nagyon nem orultek, azt mondtak ha otthon akarok maradni mar pakolhatok is. Egy honap szulesi szabadsagot kaptam, a ferjem vallalja hogy otthon lesz, de engem gyotor a buntudta, hogy nem leszek jo anyukaja a lanyomnak.

2013. dec. 11. 15:06
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
48%
Nem rúghatnak ki terhesen, és gyed, gyes alatt sem. Szóval ez nem is stimmel. Nem tudom mennyit keres a férjed, de nekem biztos hogy nem érne többet a pénz, a karrier, mint a gyermekem életéből az első évek. Amúgy is egy kisbabát szoptatni kell, van hogy óránként...
2013. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
sajnos olyan ágazatban dolgozok, ahol ha kihagysz harom evet, elfelejtenek es oda a karriered, engem egy fel eve vettek fel, vagyis meg csak most indulna be a szekér úgy igazán. A szoptatást valahogy ugy oldanánk meg hogy lefejném a tejet, és lefagyasztanánk, esetleg tapszerrel hozzataplalnank ha keves lenne.
2013. dec. 11. 15:14
 3/57 anonim ***** válasza:
74%
Hát te tudod! Mindenesetre ettől rossz anya nem leszel, nem te vagy az egyetlen a világon, aki visszamegy dolgozni. És a férjed is jó választás volt, ha erre vállalkozik. :)
2013. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
67%
Lehetsz, igen! :)
2013. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan már! Azért vannak otthon a nők, mert így szoktuk meg. Persze van a szoptatás is. A férjem hazajön, ő az isten a fiam szemében!!!! Pedig egész nap itthon vagyok vele.
2013. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
67%

Én máshogy csinálnám, de az én vagyok.


Persze, hogy lehetsz jó anya:)

2013. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
57%

Ne az elsőre hallgass! Az csak papíron létezik, hogy nem mondhat fel a munkáltató. Ürügyet bármikor lehet találni. Elég létszámcsökkentésre hivatkozni. Nem attól leszel jó anya, ha otthon maradsz a babáddal. Este is foglalkozhatsz vele. Ha tudod, akkor legalább délben szaladj haza megszoptatni a babádat.

Nagyanyáink idejében csak 3 hónap volt a szülési szabadság. Után vitték bölcsődébe a gyereket, vagy ráhagyták a mamákra. A gyerekek nem lettek lelkisérültek, és nem lett rossz kapcsolatuk emiatt az anyukájukkal.

Az anyagi biztonság sokkal fontosabb, különösen a mai időkben.

2013. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
A férjem 150000FT keres, en 750000t, szerintem ez is elgondolkodtato, hogy mennyibol eljunk 3an egy pici babával.
2013. dec. 11. 15:25
 9/57 anonim ***** válasza:
27%
Apuka csak a gyerek fél éves kora után maradhat otthon gyeden.
2013. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
69%

Azzal azert legyél tisztában, hogy a ferjed csak a TGYAS idejének lejárta utan mehet GYEDre a kicsivel, ami hat honap.... Tehat vagy igényli a gyest az elso perctől, ami huszonezer forint, vagy semmi jovedelem nem lesz az o részéről az elso hat hónapban.

Nála a szabadsag megoldható? Vagy felmond?

Szoptatni amúgy nem kotelezo, millió gyerek no fel egészségesen tapszeren es nem is ettől függ, higy jo anya e valaki.

2013. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!