Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Át fog állni magától?

Át fog állni magától?

Figyelt kérdés

5 hetes a. kisfiam. Az a baj hogy nappal 4-4,5 óránként eszik és este meg 2,5-3 óránként. Nem ébreszten, akkor eszik amikor kér. Csak ugye ez pont fordítva lenne jó, ha napközben enne sűrűbben és este bírná tovább.

Át fog állni magától vagy nekem kell tenni valamit?


2013. dec. 12. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
nálunk nem állt át magától,mikor meguntam azt,hogy nap közben aludt egyben 4-5-6 órákat,éjjel meg 2 óránként keltem etetni,akkor elkezdtem nap közben ébresztgetni.Beletelt 1-2 hétbe mire átállt.
2013. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enyém is 5 hetes :D Nekem este is nappal is 4 óránként eszik. Féltem én is, hogy este majd nem alszik, de szerencsére alszik. Viszont sok helyen olvastam, hogy este gyakrabban esznek a babák, mert akkor gyorsabban megy át a tej, kevesebb az inger oda tud figyelni az evésre. Nem tudom van e mérlegetek, de érdemes megnézni, hogy eleget eszik e, van e elég tejed. Mi az estét úgy csináljuk, hogy 9 kor fürdik (ha alszik akkor is felébresztjük) utána eszik, este mindig lemérem evés előtt és után ha nem evett meg 80-100g -ot akkor a maradékot lefejem és pohárból megitatom. Eleinte mindig kellett még utólag fejnem mert éhes maradt, de ereje már nem volt enni, de kb. 2 hete már csak 1-1 alkalommal kell fejnem és itatnom mert már 5 perc alatt simán elfogyasztja ezt a 80-100g-ot. Megfigyeltem, hogy neki ennyi kell éjszakára ahhoz, hogy legközelebb csak 4-5 óra múlva ébredjen csak fel. Amikor este felébred, soha nem cserélek pelust (kivéve ha bűzlik:d) nem kapcsolok lámpát, nem is igen szólok hozzá, így az éjszakai etetés tényleg csak egy 20 perces etetés és aztán megy mindenki vissza a saját ágyába és alszik tovább.
2013. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 es vagyok: Igaza van az elsőnek, ébresszed fel nyugodtan! Nekem szinte pontosan kell mindig a fiam, és meg van már a napirendünk, és ha már evés idő lenne de ő még mindig alszik akkor félórát szoktam pluszban aludni, de utána felébresztem én is.
2013. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam h ébresztenem kellene csak mikor? Egész nap napközben vagy csak délután, estefelé, milyen időközönként? Most biztos felébresztem 5 órája evett, bezzeg este ilyet nem csinál :-) Tápszeres, napközben 120, este 100-115 miliket eszik.
2013. dec. 12. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Napközben ébresszed, reggel semmi képen se. A napközbeni ébresztést úgy értem, hogy kb. reggel 8 és fürdés között 3-4 óránként ébresszed fel. 4 óránál tovább ne várj szerintem. Én 3 és felet szoktam engedni annál többet nem. A pici gyomrának sem jó ha nem eszik rendszeresen, és ha egyszer degeszre eszi magát majd teljesen kiürül a pocakja. Esetleg nem volt vagy nem sárga a babád, mert akkor szoktak picit aluszékonyabbak lenni. (bár nem hiszem, hogy ezzel lenne gond mert éjszaka tud kukorékolni azért) Napközben nyugodtan ébresszed fel, semmi gond nem lesz belőle. Neked is jobb neki is jobb ha éjszaka alszik nem nappal.
2013. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Én arra figyeltem,hogy nap közben semmiképpen ne teljen el az étkezések között több mint 4 óra,az volt a max.De ugye ezt az etetés kezdetétől nézzük nem az alvás kezdetétől:)

Általában 3-3,5 óránként ébredt mikor már átállt,de keltettem,ha tovább húzta.

És igen,a reggeli ébredés az rugalmas,annál én sem keltettem,viszont az összes nap közbeni etetésnél igen.

2013. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!