Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónap körüli babátok miket...

13 hónap körüli babátok miket eszik?

Figyelt kérdés

4 nagyobb, és 4 növésben lévő fogacskája van. :) Így elég nehéz neki megrágni a dolgokat, pedig állandóan azt enné amit mi. Szinte követeli. Adnátok ötleteket, mert a főzelékeket már nem igazán eszi.

Szoktam csinálni: húsleves, frankfurti leves, gulyás leves, ezeket turmixolva szépen eszi. Sült hús, rántott hús, ezeket is majszolgatja, de még mit lehetne?? Ötletek?


2013. dec. 12. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Már szinte bármit ehet. Az én fiam 14 hónapos,de azt eszi,amit mi. Neki 7 foga van,de ez nem jelent semmit,ők az ínyükkel is rágnak. Az enyém sem díjazza már a főzelékeket,de imádja a tartalmas leveseket,így általában azt kap,másodikat nem mindig eszik. Ma pl.tejfölös krumplileves volt a menü. Adhatsz neki palacsintát (remek receptek vannak a neten,akár babáknak való verzióban is),tésztát reszelt sajttal,sonkával,tejföllel,vagy akár túróval. Tényleg,csak a képzelet szab határt,bátran kóstoltasd vele az új ízeket. Az enyém egyik nagy kedvence a vadas :)
2013. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaz meg csak 10 honapos a lanyom es mindossze 3 foga van. De szepenlassan hozzaszoktattam ahhoz h nem turmixolok. Minden gyonyoruen megrag. Max villaval torom ossze neki a leves tartalmat, fozeleket. De kap tejfolos hust, rakott krumlit, turos tesztat, sajtos tesztat, sult csirket tort krumplival. Mindent eszik amit mi. A kenyeret is szepen kegragja, igaz a szelet meg nem kapja csak a belet.

Kis darabokkal probalkoztam mindig aztan kovetelte a nagyobbakat es olyan ugyesen megtanulta megragni. Es igen a babak az inyukkel is ragnak.

Mivel jon meg neki is a foga kifejezetten jol eshet neki ragni a rendes etelt mert dorzsolodik vele az inye is.

2013. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már nem turmixoltam neki ennyi idősen (igaz neki már 8 foga volt kint ekkor). Fiam imádja a tésztákat, krumplis, túrós, sajtos-soknás, makaróni, de még a pörköltszaftos-at is szivesen eszi. Jó puhára főzöm, és úgy meg tudja enni. Paprikáskrumpli virslivel, májgombócleves, rizses vagy tarhonyás hús, paradicsomos húsgombóc, csirkeragu leves, sültkrumpli, fasírt. Nálunk ezek a kedvencek, de abszolút nyerők a tészták.
2013. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom imádja pl a körözöttes kenyeret. Lecsípek egy pici falatot és jól megdöngölöm körözöttel. :) Az lágyítja, könnyebb rágni, lenyelni. :) A krumplipüré is nagy kedvenc, de a túrós tésztát szerintem minden nap megenné. :) Azt is könnyű rágni. 8 foga van.
2013. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!