Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja most ezt? 5...

Ananke kérdése:

Miért csinálja most ezt? 5 hetes babám, eddig minta gyerek volt, lettem aludt, cicire tettem evett. De két napja nem, miért lehet?

Figyelt kérdés

Kb 3 óránként szokott enni,nappal keltem,éjjel ha nem ébred meg hagyom had aludjon.Ha magától felkel megetetem,ami 4 óra alvás után van.Ez tök jól ment így,de tényleg két napja nem ismerünk rá.Most éjjel 3-től reggel 9-ig fenn volt,max 5 percekre aludt el.Megetettem,pelus csere is volt,ringattam semmi.

A másik,hogy azt miért csinálhatja,hogy elkezd cicizni,és 5 perc után hátra vágja magát,vörösödik,hoszti van.Ilyenkor megbüfiztetem,akkor kicsit megnyugszik akkor is ha nem böfög.Akkor kicsit megint eszik és kezdődik előről.Ja 20 percet szokott enni,vagy ha sokat nyammog akkor hagyom tovább.Ma egésznap alszik persze.Felébreszteni se nagyon lehet,meg ötletem sincs,hogy lehetne.Segítsetek mit csináljunk?


2013. dec. 13. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy nincs elég tejed. Akkor szoktak a babák sokáig szopni és hamar felébredni.
2013. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nemlesz orokke ugy,hogy leteszem es alszik...most ez van,valami baja van.Vagy a hasa vagy a foga kitudja....ez van ezert van a gyerek hogy ha valami baja van kideritsuk mi az....
2013. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pardon most olvasom ot hetes akkor a foga biztos nem...
2013. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen pici babánál még állandóan minden változik.

Lehet a hasa fáj, azért nyugszik meg amikor felveszed és büfizik, de náluk még bármi előidézhet nyugtalanságot.

Pl. az ilyen picikék még nagyon frontérzékenyek, és minden külső ingerre érzékenyen reagálnak.

Nekem annó azt mondta a védőnő, hogy sokszor előfordul, hogy sosem derül ki miért sír, hiába van tiszta pelus, cici, stb. Ilyenkor csak az segít, ha felveszed, ringatod, vagy olyat csinálsz, amitől megnyugszik (az enyém pl. állandóan cicin volt, mert csak ott nyugodott meg).

Sajna ilyenkor még az éjszakák és a nappalok is egybefolynak náluk, nem is tudom, hogy ilyen esetben mit lehet tenni azon kívül, hogy kitartani, és túlélni ezt az időszakot.

2013. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem elég a tejed neki, én is erre gondolok mint az első válaszoló.
2013. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem tejem van,mert utána nem sokat,de tudok lefejni.

Az eddigi tanácsokat köszönöm!

2013. dec. 13. 16:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy nem sárga esetleg, mert attól is lehet aluszékony, viszont akkor mindenképpen ébresztgetni kéne, mert akkor nagyon sokat kellene szopiznia, hogy elegendő folyadékhoz jusson, és dokinak is meg kéne mutatni!
2013. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez nekünk is eszünkbe jutott,de nem az.De köszönöm az ötletet!
2013. dec. 13. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak ilyenek a babák. Folyamatosan változnak, az igényeik, a szokásaik stb. Nem kell ettől megijedni. Természetes jelenség. Van sírós, nem-alvós, nyűgös időszak. Te sem gondoltad, hogy olyan marad örökre, mint újszülött korában, ugye? Most jön majd az 'igazi' babás kor, amikor már nem csak eszik, meg alszik. És marha sokat fog még sírni is anélkül, hogy komolyabb baja lenne.
2013. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg reflux vagy kolika? Nalunk 4 hetesen kezdodott.
2013. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!