Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15. havi oltás után láz?

15. havi oltás után láz?

Figyelt kérdés
Kisfiam kb 1 hete kapta meg a 15. havi oltást, és most lázasodott be, popsijában mértem, 39 fokot. Nurofen szirupom van itthon, illetve Germicid-C kúpom, egyenlőre alvás előtt a Nurofent tudtam beadni neki...az éjszaka folyamán mérjem a lázát, vagy csak akkor, ha felkel? És ha van láza még, akkor a Germicidet adjam inkább? Mire kelle ilyenkor figyelni? Még sosem volt igazán lázas oltástól...Előre is köszi!
2013. dec. 13. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a 39 elég magas, én ilyenkor szoktam nézegetni a homlokát, hátát a gyereknek és ha forrónak érzem, akkor szegényt bizony felkeltem és kúpot adok neki. Azt jobban "szeretem", mert gyorsabban hat.

Ha a kúp nem viszi le, akkor hűtőfürdő. Tudod, hogy kell alkalmazni?

2013. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, a popsiban mért 39-ből levontad a fél fokot?
2013. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézz rá párszor éjjel, ha nagyon melegnek érzed, akkor borogasd egy kicsit. Ha nem csitul, vagy felébredne és magas lenne a láza, akkor adj kúpot neki. Elvileg holnap estére már semmi baja nem lesz.
2013. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!