Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikkor változik a sorrend?...

Mikkor változik a sorrend? Egyáltalán kell változnia?

Figyelt kérdés
A fürdés-vacsi-alvás sorrendre gondolok. Ebből mikor lesz vacsi-fürdés-alvás?
2013. dec. 13. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk alapból vacsi fürdés alvás volt a sorrend
2013. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy változzon, csak vacsi után ne maradjon ki a fogmosás. Ha nektek így jó, akkor így jó. Egyébként akkor szokott változni, amikor már nincs olyan gyakori evésigénye a gyereknek. Pl az enyémeknél korán kivontam az esti tápszert, és pépre váltottam, hogy ne cumisüvegen aludjanak el. Ennek ellenére akkor még maradt a fürdés-vacsi-fogmosás-alvás sorrend, mert nagyétkűek voltak a gyerekek, tehát azon a fél órán is múlt az, hogy éjjel mikor kelnek fel enni, vagy felkelnek-e. Amikor már nem volt ilyen gond, hogy evés miatt kelnének éjjel, vagy hajnali ötkor ordítva korgó gyomorral kelnének, akkor került fürdés elé a vacsijuk. Ez valahogy 14 hónapos koruk körül jött el nálunk, de nyilván minden gyerek más.
2013. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A nagylányom 5,5 éves. Mindig is fürdés-vacsi-fogmosás-alvás volt a sorrend.

Miért gondolod, hogy változnia kell? Én pont azért szeretem ezt a sorrendet, hogy a gyerekeim ne teli hassal viháncoljanak a kádban:)

2013. dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Már elever a vacsi, fürdés alvásnak kellett volna lennie, álljatok át.
2013. dec. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem tele hassal fürdeni nem túl egészséges. Én magam is fürdés után vacsorázom, aztán fogmosás és alvás. Férjem reggel zuhanyzik, reggeli előtt. Kislányunkat is előbb fürdetjük, aztán tápi és alvás, jobban is alszik így, mintha fordítva csinálnánk. Kész rémálom lenne mire felöltöztetjük és ágybadugjuk.

Egyébként rajtad múlik, hogy hogyan szoktatod a gyereked. Te ismered az igényeit, te osztod be az idejét és a kajcsiját, minden tőled függ.

2013. dec. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem,miért indokolja,hogy "eleve" a másik sorrend legyen? Az én kisfiam úgy felpörög a kádban a fürdés,játék alatt,hogy utána közvetlen képtelenség lenne ágyba tenni. Vacsi alatt elcsendesül,utána fogat mos,mesét olvasunk és alszik.
2013. dec. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 15-16 hónapos korában fordult a kocka.
2013. dec. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aki szerint eleve vacsi-fürdés-alvás sorrendnek kellett volna lennie az látott-e már csecsemőt. Teljesen természetes, hogy egy kisbaba elalvás előtt szopizik, vagy tápszert kap, sőt sokan még éjszaka is esznek. Kivitelezhetetlen, hogy az esti fürdés után már ne egyen. Tele hassal meg amúgy sem fürdetjük a babát. Szerintem baba korban, tehát 1 éves korig nem szokott megfordulni. Nekem a 16 hónapos lányom vacsora után fürdik (nem azonnal), de még eszik lefekvés előtt tápszert is.
2013. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kisfiam most 9 hónapos, és ez a sorrend, hogy fürdés-vacsi-alvás nekünk teljesen jó, mert még tápszert kap este, és abba többnyire bele is alszik. De előbb-utóbb már nem tápszer lesz a vacsorája, és nem tudom, hogy akkor mi lesz... :) egy barátnőm mondta, hogy szerinte ezt a sorrendet majd fel kell cserélni. Én is attól tartok egyébként, hogy a fürdés alatt felpörög.. na mindegy, akkor majd ezt is ki kell tapasztalnunk, de szerintem akkor erre még ráérünk..
2013. dec. 14. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig evett, rá félórára fürdött majd aludt volt a sorrend,ugyanis teli hassal nem jó lefeküdni.
2013. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!