Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és mennyit eszik kb. a...

Mit és mennyit eszik kb. a 1,5 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Ötleteket várnék :)
2013. dec. 14. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem főzök fűszeresen, így merek a miénkből adni neki. Reggel 8kor tápszert (Milupa banános) és kekszet, kiflit vagy kalácsot általában. Délben (fél12) amit mi: szereti a sűrű leveseket (raguleves, húsleves sok zöldséggel, hússal), főzelékeket (borsó, sárgaborsó, krumpli, finomfőzelék), a mártásos húsokat, a sült csirkét, rizst, párolt zöldségeket. (Tízórai nincs, mert korán ebédel - mennyi kell a tesóért az oviba.) Uzsonnára joghurtot szokott enni, gabonapehellyel gyümölcsöt, vacsorára kenyeret (általában rozsos, vagy graham liszttel készült kenyér vagy kifli, vagy magos - majdnem mindig én sütöm), szereti a Pick párizsit, sajtos melegszendvicset, sonkákat, sajtot, rántottát, utána gyümölcsöt szokott enni még: banánt, almát. Csokit, kakaós dolgokat egyelőre nem szereti, nem is erőltetjük. Kb annyit eszik lány létére, mint a 4 éves bátyja.
2013. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok: Lefekvés előtt még iszik egy pohár (kb 2 deci) tápszert. Tejet még nem adok neki. Napközben vizet iszik és 100%os gyümölcslevet vízzel higítva (1/3 gyüm.lé kb).
2013. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Reggeli 2 dl kakaó és valamilyen szendvics (mostanában csak a sajtkrémet, vajas kenyeret, májkrémet hajlandó enni). Ebéd az, amit mi eszünk, igazából majdnem mindent szeret. Uzsonna joghurt vagy gyümölcs, vacsora szendvics vagy virsli. Lefekvés előtt 2 dl tejet még megiszik, mi már 3 hónapja elhagytuk a tápszert. Ekkora gyerek már majdnem mindent ehet, így könnyű nekik főzni.
2013. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom nagyjából az előttem szólókhoz :)

Reggel 2,5 dl tápszer, kakaónak elkészítve. Csak akkor eszik ilyenkor péksüteményt, ha teljesen friss, de ez ritka, szendvicset, megkent kenyeret nem igazán eszi meg. Úgyhogy vagy harap pár falat kiflit, vagy sütök neki tükörtojást, abból 2-t jóízűen bevág (kenyér nélkül). A virsli még, amit megeszik jóízűen, de azt annyira nem szeretem, mert nehéz jó minőségűt találni. Abból is lenyom 2-3-at, kenyér nélkül szintén. Ebéd, amit mi eszünk, szereti a leveseket, persze leginkább a sűrűjét szoktam neki adni (karfiol-karalábéleves, gyümölcsleves, húsleves a kedvenc)Nem nagyon válogat ebéd tekintetében...

Uzsira általában gyümölcs, vagy túróhab. A joghurtot nem szereti, bár lehet kipróbálom majd gabonapehellyel, ahogy 1. válaszoló írta, hátha... Vacsira melegszendvics, pirítós, vagy ha van friss péksüti, azt megeszi magában. Vagy ha egyik sem, kaphat még az ebédből, általában ilyenkor az apja kajájából szokott kunyerálni, mert ha hazajön a munkából, akkor ő az ebédből eszik. Lefekvés előtt 2,5 dl tápszer.

2013. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (várok még).

Az enyém nem ivott soha tápszert (anyatejes volt), a tejből pár kortyot fogad el (2,8-ast veszek neki), joghurtot eszik (fél-1 pohárral), sajtokat szereti. De félek, ez kevés kalciumforrásnak, mert már nem szoptatom, várjuk a kistesót. A gyerekitalokat nem szereti.


A kisfiam olyan nehezen kóstol meg új ételeket! Eddig mindent és szívesen evett, de 1 hónapja kb. lemondott a gyümölcsökről, csak az almát fogadja el. Van, hogy az ebédből csak pár falatot eszik. Azt eszi, amit mi, kevés fűszerrel főzök és próbálok minél több zöldségeset... Nasit, édességet nem kap.

2013. dec. 15. 13:24
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok: Az enyém is soká anyatejes volt, elmúlt 10 hónapos, amikor átálltunk a tápszerrel. Próbáld ki pl az ízesítettet, nálunk a banános bevált.

Ha nem tápszert, hanem tejet adnál neki, akkor esetleg macikávét tegyél hozzá egy kicsit. Nem édes, a nagyobbik gyerekem így szokott le a babalöttyökről és át a tejre. Joghurt nálunk úgy menő, ha friss gyümölcs van a natúr activiához pl, az ízesített nem. Vagy Humana gyerekjoghurtok, azt a 4 éves is szereti, 1 decisek.

Nagyon változóak a gyerekek, nekem a nagy ennyi idősen babakajákat evett turmixolva meg egy kis hús-krumpli kombót. A kicsi (ő most 1,5) ehhez képest követeli, hogy kapjon a mi ételünkből is hangos hammahamma felkiáltásokkal.

2013. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!