Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos és még mindig nem...

9 hónapos és még mindig nem ült fel! Járt így más is?

Figyelt kérdés

Kúszik, mászik, feláll, lehajol, bútorok mentén szinte fut, de nem ül szabályosan, hanem térdel vagy a térdei közé ül le.

Neorológialiag minden rendben, gyógytornász mutatta az úgynevezett z ülést, amibe mindig be kell ültetni, de utálja, ordít lassan mindig, ha a lábához érek. Tudom, hogy muszáj, meg jót teszek neki, de azért fusztráló. Volt így más is? Mikor ült szabályosan? Tudtok más praktikát is esetleg? Köszönöm előre is!



#felülés #z ülés
2013. dec. 14. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10 hónaposan ült fel a lányunk és senki nem mondta, hogy ez baj lenne. Nem vittük sehova, nem erőltettük. Már idősebb és semmi baja. Miért kellett neurológiára, meg gyógytornászkoz vinni a babádat? Más problémája is van?
2013. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miért baj ez? Ráér még.
2013. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én egész oviban úgy ültem, még 8 évesen is , ha lehetett. Nagyon kényelmes. Most meg 50 évesen jóg aórán gyakoroljuk újra. Miért üljön másképp, ha ez a leg kényelmesebb? Honnan vetted, hoyg a szabályos ülés milyen?

Te se szeretnéd, ha piszkálnának, amikor kényelmesen ülsz. Szerintem 10 éves koráig aki játszik, az a térdei közé ül be, vagy később guggol esetleg, ha hosszabb lesz a lába. Hogy kerültetek egyáltalán gyógytornászhoz? Én nem piszkálnám ilyen már bocs de hülyeséggel. Remekül mozog, akkor mi bajod vele?Örülj neki, hogy ilyen ügyes. Van, aki csak másfél évesen jár, a tied kifejezett kis akrobata.Mi az a Z ülés?

2013. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minek kellene a gyereket eröltetni a z-ülésbe? Semmi értelme, ha a térdei közé ül, az ugyanolyan ülésnek számít.


Ha egy gyereket bármilyen mozgásra illetve helyzetbe kényszerítenek, ami neki nem jó, az csak ártalmas neki.

2013. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Neurológiára anno még feszes izomzat gyanúja miatt mentünk. De azzal nem volt gond, csak kontrollra visszamentünk. Akkor mondtam, hogy miket tud, de ülni nem. A doki meg továbbküldött minket gyógytornára, mondván tényleg furcsa, hogy ennyi mindent tud, de ezt pont nem.

De most azért megnyugatattál, hogy van még egy hónapunk :)

2013. dec. 14. 20:03
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit túlstresszeled. Most azért, mert valaki 10 hónaposan ül, neki miért kéne. Pláne, hog ymár régen ül, csak nem úgy, ahogy te elképzeled. Szerintem most már nyugodj meg, és élvezd az együttléted, a szép egészséges gyermekeddel! Nincs aannak semmi baja, aki 9 hónaposan jár, és nem is lesz! Nyugodj meg. Lehet, hoyg ha nem piszkálnád a lábát, és nem utálta volna meg azt a féle ülést, akkor magától kipróbálta volna. De mire is kell az?
2013. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Áruld már el, mi az a z ülés!
2013. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Megnéztem a Z ülést az inteneten. A gyerekem 23 (huszonhárom) ÉVES, de még életemben nem láttam úgy ülni!
2013. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ha ültetem a fenekére, eldől, mászik tova. Hogy ez azért, mert nem tud megülni így, vagy mert nem érdekli, nem tudni. De a térdein nagyon szépen, egyenesen ül. A gyógytornász azért mutatta ezt a z ülést, mert a térdelés nagyon feszíti a csípőjét. A z ülés meg nem fáj neki, csak idegesíti, hogy folyton megzavarom a játékában.

Remélem, nem hiába kapta a diplomáját.

2013. dec. 14. 20:12
 10/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Egyébként a mi lányunk 10 hónapos volt, amikor elkezdett mászni, 11 hónapos elmúlt pár nappal, amikor kapaszkodva felállt és majdnem 1 éves volt, amikor elkezdett kapaszkodva oldalra lépegetni. 15 hónaposan kezdett el járni. Hálás vagyok, hogy olyan védőnőnk és gyerekorvosunk van, aki tudja, hogy ez nem baj és nem kínoztatta meg a gyerekünket.

Nyilván nem mondhatom, hogy biztos nincs semmi baja a babádnak, de hogy nem ül még az nem baj.

2013. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!