Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit-hogy mutogat a babátok? A...

Mit-hogy mutogat a babátok? A kisfiam 14hónapos és főleg csak arra mutogat, amit ő szeretne. Ha én kérem, hogy mutasson rá vlmire, akkor nem mindig teszi meg. Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
Egész nap mutogat, mit kér enni-inni, mivel szeretne játszani, hova vigyem. Azt is jelzi, ha szeretné hogy felvegyük. Viszont ha kérdem, hol a lámpa, 10-ből 7-szer mutatja csak. A szem-orr-szájat mutatja rajtam, ha van hozzá kedve. A könyvben is csak néha mutogat. Kicsit ideges vagyok, hogy miért nem mutat rá dolgokra mindig, ha kérem. Miért csak néha? Ha együtt játszunk, akkor sokszor odaad tárgyakat, de pl. ha megkérném, hogy a másik szobából hozzon át vlmit, akkor ezt az utasítást még nem tudja végrehajtani. Sokszor megkínál az innivalójával, megitatja a macit, játékot kezdeményez. Ha odaad vlmit, akkor mondja, hogy tessék: tssss. Figyel a nevére, ha kérem, odajön, tartja a szemkontaktust. Szeret fogózni, kukucsozni. Ha zenét hall, táncol. Szeret büszkélkedni tudományaival. Régen mindig tapsolt és pá-pázott, ha kértem, de mostanában csak ha kedve tartja. Viszont, ha megdícsérek más babát, akkor rögtön tapsol. Nagyon szeret gyerekek közt lenni. Utánozza a fogmosást, buborék fújást, béka hangját, vau-vauzik. Csak ez a mutogatós dolog zavar az autisztikus problémák miatt...

2013. dec. 16. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:

a gyerek így fejezi ki önmagát

az értelmetlen mutogatásnak nem látja értelmét.

meg is értem, ha összekavarja.

ez az ő nyelve, amíg nem tud beszélni. a mutogatás jelentése: kérem.


még én sem értem mit akarsz tőle a csak úgy mutogatással, nemhogy ő.

2013. dec. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert vannak a gyerekednek autisztikus problémái?
2013. dec. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudtommal nincsenek autisztikus problémái. Nincs semmi kényszeres a mozgásában, nincsenek dühkitörése, kézrázása, semmi ilyen. Csak egy kicsit aggaszt, hogy miért nem mutogat a könyvben sokszor. A férjem családjában van szociális téren elmaradott férfi és ezért figyelem annyira a Kicsit. Jár már bölcsibe, ahol látta konduktor is és azt mondta, nagyon ügyes, szépen fejlődő baba, semmi autisztikus dolog nincs vele. Arra vagyok kíváncsi, hasonló korú gyerekek hogy-mit mutogatnak? Úgy mint az enyém? Ma mondjuk mutatta, hogy brekeg a béka, hol a lámpa, hol a majom. De a hol a TV és hol a Maci már hidegen hagyta. Miért nem akarta megmutatni????
2013. dec. 16. 08:43
 4/4 anonim ***** válasza:
"Csak ez a mutogatós dolog zavar az autisztikus problémák miatt..." Ez volt az utolsó mondatot, ezért kérdeztem. 14 hónaposan teljesen normális, nem is érti hogy miért akarod hogy megmutassa, hogy pl. hol van a tv! Ne izgulj! Miért nem elég, ha a szakemberek azt mondják, hogy nincs semmi gond?
2013. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!