Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e közületek itt olyan,...

Van-e közületek itt olyan, akinek a babája hosszabb távú antibiotikumos kezelésben részesült, és tápszeres baba?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam lehet, hogy egy évig is antibiotikumos kezelést fog kapni, és pszichésen teljesen rágörcsöltem arra, hogy menjen a szoptatás, de sajnos nem megy :(

Érdekelne, hátha van itt sorstársam. Mire számíthatok? Hogyan hatna ez az immunrendszerére?


2013. dec. 16. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul értelmeztem . 1 évig antibiotikumos kezelés? Mit kezelnek vele? Mert nem mindegy.
2013. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Refluxos vesetágulata van. A vizelet visszaáramlik a veséjébe, így a pangó vizelet miatt állandó húgyúti fertőzéssel kell számolni, amire rámehet a bal veséje. Kinőheti, de folyamatos antibiotikumos kezelés mellett kell tartani...
2013. dec. 16. 16:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Valamilyen probiotikumot vagy prebiotikumot biztosan szednie kell mellé, hogy a bélflórát ne tegye tönkre a gyógyszer.
2013. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt adom Neki felváltva: Probinul és Protexin restore. Az orvos szerint tragédia, ha elmegy a tej, de pont az ilyenek miatt nem tudom elengedni magam. Sajnos már egyáltalán nem akar szopizni, és már fejni is alig tudok...
2013. dec. 16. 16:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor sos minden praktikát megpróbálni. Görögszénamag kapszula, homeós cuccok, sör, sok-sok folyadék. Még ha fejve is, de kellene sok-sok tejcsi!!!
2013. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Minden praktikán túl vagyok :( Napi 2 dl-t tudok nagy keservesen lefejni...
2013. dec. 16. 17:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk az én babám "csak" 3 hónapig kapott antibiotikumot és volt tejem, de azért folyamatosan adtam neki a probiotikumot (így is végig hasmenése volt :( )

Az immunrendszerével nincs gond, ezóta már eltelt majdnem fél év minden oké.

Elvileg most már a veséjével is minden oké, de azért lekopogom... majd csak 2 évesen nyilvánítják teljesen gyógyultnak (most múlt 1)

2013. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbálj kérni anyatejgyűjtő állomásról tejet.
2013. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Először is jobbulást a kisfiadnak! Mennyi idős? Az én kisfiadnak vesemedence gyulladása volt,3 hetesen került kórházba. Nagyon sokáig kapott ő is antibiotikumot. Sajnos én se tudtam kizárólagosan szoptatni,de ha kevés is volt,mindig szopizott valamennyit.

Né aggódj,mindent rendben lesz. Azóta már 4 éves elmúlt a fiam,semmivel sem betegesebb mint a többi ennyi idős gyerek.

2013. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, rengeteget jelentett :)

Az én kisfiam 4 hónapos, és most már 2 hónapja szedi a Zinnatot. Hamarosan megyünk újabb ultrahangra és hólyagfeltöltésre, hogy lássák, milyen mértékű a vizelet visszafolyása a vesébe. Ettől teszik függővé, hogy műteni kell, vagy lehet várni arra, hogy mindez magától rendeződjön. (így lehet, hogy évekig kapja majd)

Sajnos fejem Neki a tejet, mert teljesen elutasítja a szopit, 4 dl-t tudok fejni naponta. Remélem, minél tovább tart majd.

Köszönöm még egyszer, nagyon megnyugtattál! Boldog Új Évet kívánok!

2013. dec. 31. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!