Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire utalhat, ha 13 hónapos...

Mire utalhat, ha 13 hónapos kislányunk soha nem mászott be dolgok alá? Fontos, hogy meg legyen nála ez az ösztön, vagy nincs jelentősége?

Figyelt kérdés

Viszonylag korán el kezdett mászni, 7 hónapos volt, de soha nem mászott be az ágy alá, vagy hiába tettem elé széket, hogy átmásszon alatta, vagy csináltam bunkert, inkább kapaszkodva felállt. Most már szépen, jár, szinte szalad, úgyhogy ezt már nem tudom nála gyakorolni.

Adhat okot aggodalomra ez? Esetleg ez egy személyiségjegy jele lehet?


2013. dec. 16. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:
A játszóházban egyszer bemászott a kúszó, mászó hengerbe, de ennyi. :)
2013. dec. 16. 22:03
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem gond, a lényeg hogy mászott. A mászást nem jó kihagyni, mert az később tanulási nehézségekhez vezethet. De az hogy szék alá stb nem mászott be az nem jelent semmit. Esetleg mászóalagút? Az enyémek még 2 évesen is élvezték, ha néha előkerült.
2013. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
semmilyen aggodalomra nem adhat ez okot... pici még... ha elé raksz valamit, mint írtad széket, inkább feláll kapaszkodva.. később jön majd hogy bemászik asztal alá ágy alá elbújni... :) bunker meg 2-3 éves kora körül ha érdekelni fogja kb... :) nem is kell gyakorolni amúgy ilyesmit.. magától menni fog ha akar... ha nem szerintem az se jelent semmit... max fél sötétebb helyeken... (korából is adódhat ez)
2013. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

huh,ez most nem komoly ugye???ezt honnan hallottad??nekem 2 fiam van, a kisebbik 13 hónapos,de eszembe nem jut,hogy ilyenen gondolkodjak...

A nagy 3 éves és ő szeret alagutazni, átbujkálni, bunkerezni,szóval ne aggódj, nem fog kimaradni.

2013. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem értek ehhez, nem tudom, hogy van-e egyáltalán jelentősége, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Én sose mertem bemászni az ágy alá se kiskoromban, és most 20 évesen is nagyon félek az ilyen kis és szűk helyektől, szinte a hideg ráz, ha csak elképzelem, hogy be kéne mászni az ágy alá, egyéb lelki gondjaim, problémáim, semmi nincs :D
2013. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmire nem utal, ennyi idősen szerintem az én lányom sem mászott be semmi alá (bár nem figyeltem, mert ilyenről még hallani sem hallottam), mert volt érdekesebb dolog, amit gyakorolhatott. Most 20 hónapos, minden alá bemászik, ha kell, ha nem, asztal alá, szék alá (pedig vannak keresztfák is benne, szóval akadálypálya) Asztal polcáról lepakolja a könyveket és arra mászik rá, azon játszik, pedig az tényleg baromi szűk, épp hogy befér, belemászik a nagyobb dobozokba is, magára is csukja, sorolhatnám...

De szerintem ennek nem sok jelentősége van, ennyi idősen pedig egyáltalán nem is hiszem, hogy a többi gyerek is bujkál, amikor mindegyik azon van, hogy felálljon! Szerintem amikor elkezdenek szerepjátékozni, kb 1,5 éves kor körül, akkor kezdenek ilyet játszani...

2013. dec. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért volt nekem fura, mert ismerősömék eljöttek hozzánk az ilyen idős babával, és annak az volt az első dolga ahogy bejöttek, hogy bemászott az ágy alá.

Majd amikor játszóházban voltunk, akkor ott is sorba másztak be a gyerekek a mászóalagútba, a kislányunk pedig nem, inkább kívülről közelített meg, amikor csalogatni próbáltam.

Járunk Ringatóra is, ahol meg a gyerekek állandóan a székek alatt másznak, de a mi kicsikénknek eszébe sem jut.

Mindegy, Ő biztos ilyen típus. :)

2013. dec. 17. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!