Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy süket a gyerek?

Lehet hogy süket a gyerek?

Figyelt kérdés
Kisbabám 7, 5 hetes. Születésekor technikai okok miatt nem csináltak hallás vizsgálatot. Már egy ideje gyanús. ..mert mikor a kiságyba elinditottuk a zenélő játékot sosem nézett oda . Valamint a csörgőre sem reagált semmit sem. Ma este fürdetés után míg etettem addig nagyot tapsoltunk h.ne lássa de arra sem volt semmi reakció. ..megijedtem be vittem a Heim Pálba. Ott megnéztek. Gyulladás nincs minden ok. De ilyenkor már nincs gép. Kérjünk időpontot vagy magánrendelő. Hát borzasztóan megvagyok ijedve. Holnap mindenképp megpróbálok el jutni valahova vizsgálatra.

2013. dec. 17. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, akinek a gyerekénél fél év vizsgálgatás után egy X. orvos fedezte fel, hogy gennyes a gyerek füle, és gyulladás miatt nem hall. Persze, meg is késett a beszéd- és viselkedésfejlődése, mert kritikus korban kimaradt fél év neki.

Most nagypapámnak van erősödő hallásproblémája, folyik a füléből folyadék hetek óta, mégis talált 2 orvost, aki azt mondta, hogy semmi baja. Egy harmadik mondta csak meg, hogy gyulladás!

2013. dec. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt van amúgy egy kompetens központ, de gyerekeknek fizetős, van audiológia labor is: edukid.hu .

De sima kerületi szakrendelőben is van audiológiai gépi vizsgálat, pl. az V. kerületben. Egyébként mi is a VIII. kerületben vagyunk.

2013. dec. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért nincs gép?

A fiam 7 hetes volt, amikor megcsinálták nála a BERA vizsgálatot. Gondolom,akkor 7,5 hetesen is meglehet!

Egyébként volt nálunk is,hogy tapsra nem reagált, de pl. amikor eldőlt a partvis a konyhában, akkor összerezzent! :)

2013. dec. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy mi az, hogy nincs gép? Milyen technikai okok miatt nem csináltak hallásvizsgálatot?
2013. dec. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnos elöfordulhat hogy gond van a hallásásval de szerencsére ezek általában orvosolhatóak. Minéle leöbb kiderül annál jobb. Egyik ismeresöméknél 4 év után derült ki, mondjuk ott a kislány nem telejsen volt süket és pont amikor el kellett volna kezdenie beszélni akkor költöztek külföldre ezért mindenki azt mondta ezért nem beszél még rendesen mert zavarja hogy két nyelv van. Most nagy nehezen kiderült hogy a hallásával van a gond volt egy rövid műtét azóta a kislány nagyon sokat fejlödött és telejsen megváltozott, felszabadult lett.
2013. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisbabámnál ugyanez volt. Bár neki születés után csináltak hallásvizsgálatot, ami jó volt, azonban felfigyeltünk rá, hogy nem fordul hang irányába, nem reagál sem tapsra, sem egyéb zajforrásra (csörgő, ásványvizes palack összenyomása, ajtócsapódás, meg úgy általában az egyéb hangokra sem figyelt). Egy alkalommal az ölembe vettem és a háta mögé földhöz vágtam egy tányért, néztem a pupilláját, semmi rezzenés nem volt. Én is megijedtem, vittem a Sote audiológiájára, ahol tympanometriát csináltak. Valami reakciót láttak, azt mondták, hogy hall a gyerek, nyugtattak, hogy változni fog majd ez, ha nő, és egyébként meg örüljek, hogy ilyen nyugodt baba. Laikusként nekem is az jutott eszembe, hogy talán halláskárosult, ezért a Heim Pálba is elvittem, itt is gyenge eredményt kaptam. Viszont feltűnt, hogy a hallásvizsgálatoknál nem nézték meg előzetesen a füleit, csak beletették a hallgatókákat a füleibe. Így elvittem egy magán helyre, ahol a hallásvizsgálat előtt egy fülvizsgálatot is végeztek. Ott mondták, hogy ennek a gyereknek teljesen gyulladt mindkét füle. Még túl pici volt, hogy tudatosan a füleihez kapkodjon. Érdekes viszont, hogy nem sírt a fájdalomtól. Kapott antibiotikumot, kikezelték, aztán ugyanide vittem vissza kontrollra és ekkor csinálták meg újra a hallásvizsgálatot, ami már jó eredményt mutatott, pár hónappal később pedig - csak a saját magam megnyugtatása miatt is - csináltak nála egy BERA-t is. Az is jó eredményt mutatott. Most már 3 éves és kiválóan hall.


Én a helyedben a babámat magánhelyre vinném, ahol egy fül-orr-gégészeti vizsgálat mellett objektív és szubjektív hallásvizsgálatot is csinálnának, hogy kiderüljön, hogy valóban nincs-e gyulladás, vagy akár csak fülkürthurut, vagy hallójáratszűkület, vagy akármi, ami gátolja a hallást. Jó lenne mindenképpen a hallásvizsgálat (tympanometria, akár BERA), hogy tisztázzák, hogy valóban van-e bármilyen károsodás. Ha pedig van, akkor az úgynevezett vezetéses halláskárosodás-e vagy agytörzsi. Amennyire tudom, az első esetben hallókészülékkel megoldható a probléma, az utóbbi esetben akár cochleáris implantátum is járható út lehet.


Nekem annak idején a gyermekorvosunk azt mondta, hogy

halláskárosodás nélkül is lehet ilyen figyelmetlen egy baba, ilyenkor fel szokott merülni az idegrendszeri éretlenség is, de ezt neurológus vizsgálja. De azt gondolom, hogy még túl picike ahhoz, hogy ilyen téren vizsgálják, az idegrendszeri éretlenségnek több más tünete is van.

2013. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt hogy a Soten nem volt jó a gép. ...hát arról nem én tehetek. A gyulladást kizarttak nála. Sikerült bekonyorognom magunkat még mára egy magán helyre. Délután megyünk 4-re. Nagyon remélem h.csak lusta. ..:-(
2013. dec. 17. 10:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg mit mondtak!
2013. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amit irt itt valaki ..na őket felhivtam és azt mondták hogy még kicsi a beri vizsgálathoz. Mindegy ma egy magán fül orr gégész megnezi
2013. dec. 17. 10:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi még a BERA-hoz???

Hát az akár 5 napos korban meg lehet csinálni!

Na mindegy, remélem délután megnyugtatnak!

2013. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!