Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel második...

Kis korkülönbséggel második gyereket vállaló anyukák nyugtassatok meg, ugye nem kell ennyire félnem?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenki azzal piszkál, hogy húúú de kemény lesz, meg kössem fel a gatyám stb. 4 hónapos terhes vagyok a kisfiam 14 hónapos lesz. AZ anyósomon kívül senki nem igazán mond biztató szavakat,mindenki csak annyit, hogy húúú megőrülés lesz. De én nem ezt az oldalát akarom kiemelni, mi szereztünk volna hamar tesót, természetesen tudom, hogy nem lesz gyalog-galopp, de miért kell elrontani az örömömet, én ugyanúgy várom, izgatott vagyok, mint az elsőnél....
2013. dec. 17. 09:05
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem lesz megőrülés. Én abban az időben szültem ekkora különbséggel, amikor még textilpelenkákat mostunk, mégsem volt őrület. Kíván némi szervezést a dolog, főleg, mert különböző a ritmusuk, de ne keseredj. Minden rendben lesz.
2013. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miután már voltál egyszer terhes, volt pici babád, tudod, hogy mire vállalkozol. Ne foglalkozz senkivel.
2013. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk nem ez a szitu, ismerősöktől meg én is azt hallottam, hogy nagyon kemény. Te ismered a teherbírásod, én tuti nem bírnám, de ha te igen, akkor teljesen mindegy, ki mit mond, meg fogod oldani.
2013. dec. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 év van a gyerekek között, a nagy 2 és fél éves :)

Semmi nehézség nem lenne benne, ha éjszaka aludna a pici, a nappalok teljesen zökkenőmentesek.

Nagyon nagyban függ az egész attól, milyen a nagyobbik gyerek. Nálunk érti, hogy ha a pici alszik, csendben kell lenni. Ha a baba felébredt, a "nagy" szól, ha én épp nem hallom. A nagyobb tud vigyázni balamennyire a picire, amíg főzök nekik. Így nem nehéz. Ha a nagyobbik ott tartana, hogy féltenem kellene tőle a kicsit, mert ráesne, húzogatná a haját, hisztériázna, akkor idegkimerülés lenne a vége. Úgyhogy, kedves Kérdező! Ha ilyen beszólást kapsz, hogy húúú de meg fogsz őrülni, olyan nehéz lesz, nyugodtan mondhatod, hogy nálatok értelmes nevelés folyik, semmi nehézség nem lesz, mindenki teszi a dolgát és örömmel várjátok a picit.:)

Gratulálok mindkettőhöz!:)

2013. dec. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet, hogy én vezetem a listát, a nagyfiam 14 hónapos, a pici 2 hónapos. Három nap híján egy év különbség van köztük.

Egyáltalán nem megőrülés. A lakás tiszta, igaz magunknak nem főzök-rendelek, de a nagyfiamnak igen, napi kb. 2 adagot mosok, sajnos nagyszülők nem sokat tudnak besegíteni. A fiúk felváltva alszanak, így mindegyikre van idő. Látod, még netezni is tudok, most éppen eldönthetem, hogy aludjak, netezzek v. olvassak, mert minden házimunkámmal végeztem (mosható pelenkát használok). Igaz, éjjel sokat kell kelni, de hamar túl leszünk ezen az életszakaszon is és onnan már annyira jó lesz -egymás játszótársa lesznek (egyneműek).

A rémisztgetések nekem is jöttek, fel is készültem, de én kellemesen csalódtam, nem mondanám hogy nincsenek idegölő percek, órák (amikor már 4.éjjel nem aludtam - próbálok türelmes lenni), de összességében nagyon boldog időszaknak nézünk elébe.

Jó babavárást kívánok. Ha szeretnél néhány gyakorlati tanácsot írj privibe. Nekem sokat segítettek az ötletek.

Próbálj a naggyal minél több időt eltölteni akkor is, ha már a terhesség vége felé a kanapéról felkelést is terhesnek érzed. Én próbáltam, de így is 2 hónap volt a szeretetmegvonása a tesó miatt.

2013. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nyugi nem lesz baj! Nem fogsz megőrülni! 14 hónap van a gyerekeim között (lány, fiú) és szerintem sokkal könnyebb mintha nagyobb lenne a korkülönbség, vagy egykék lennének. imádják egymást, kis szövetséget alkotnak, játszanak, "takarítanak" együtt, most már 7-8 évesek és nagyon önállóak.

Ne aggódj, én újra végigcsinálnám ugyanígy:)

2013. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is két év van a fiúk között és engem is rémisztgettek. Azért írok, mert én már tudom, hogy miért rémisztgettek, volt egy nagyon kemény évünk, DE VÉGET ÉR ÉS SIMÁN TÚLÉLHETŐ, csak kis türelem kell hozzá. Nálunk a nagyfiú nagyon féltékeny volt, szinte kifordult magából, egy pillanatra nem léphettem ki a szobából. De ez csak akkor kezdődött, amikor a kicsi elkezdett kúszni, addigra bőven kialakult a napi rutin, még az őrült féltékenységgel is gördülékenyen ment minden. Az első négy hónapban nem volt semmi gond, ahogy előttem is írták, valamelyik mindig aludt, volt idő mindenre, csak időbeosztás kérdése. Mostanra 3 ill. 5 évesek. Szeretik egymást, nagyon jókat játszanak, összenőttek.

2013. dec. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
25 hónapos volt a nagy amikor születtek az ikrek, nem mondom hogy könnyű volt, de nehéznek sem mondanám. MInden csak felfogás kérdése. Segítségem nincs, a párom sokáig dolgozik, de még nem kerültem elmebajja lsehová. Igaz a z a mondás, hogy embernek arra van ideje amire szeretné. Nem mondom, hogy olyan rend és tisztaság van mindig mint egy gyerekkel ,de nem esz meg minket a kosz, van mit enni és mindig van tiszta ruha.
2013. dec. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!