Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg anyafüggő, hogy a...

Tényleg anyafüggő, hogy a baba átalussza-e az éjszakát?

Figyelt kérdés
múltkor valaki ezt irta.én tényleg megpróbálok mindent-nincs cumija,nem etetem,csak egyszer éjjel,jobb esetben-sajnos bevettem magam mellé is néha-de most többször ébred éjszaka 5hónapos babám.(gondolom a mozgásfejlődéshez is lehet köze)-de akkor a többi baba nem ennyire aktiv:-)?
2013. dec. 17. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Pedig cumival lehet átaludná. Én inkább cumit adnék, minthogy magunk közé szoktassam...
2013. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább babafüggő, hacsak nem zargatod éjszaka a gyereket :-)
2013. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám nagyon aktív, de az éjszakai alvással nem volt gond sosem. Nem aludta át első perctől, 6 hétig 2x ébredt, fél éves koráig egyszer. 8 hónapos kora óta viszont képes 9-10 órákat aludni éjszakánként. 11 hónapos, jár, pakol, ugrál, lefárasztja magát :)
2013. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem nyomkodok a szájába cumit,ha nem kéri-kiköpi,mert akkor meg ezért ébredne fel,hogy kiesik-nem?
2013. dec. 17. 10:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Szoptatod?


Nekem egy 3 évesem és egy 15 hónaposom van. A lányom 21 hónapos koráig kelt éjjel, addig szopizott, ahogy elhagyta a szopit magától, megszűnt az éjszakai ébredés. A fiam most 15 hónapos, többször ébred éjjel egy gyors szopira, magam mellé veszem, utána visszateszem a kiságyba. Most a foga miatt ébred sokat.


Elvileg már érett a babád arra, hogy átaludja az éjszakát, annyit tudsz "segíteni", hogy este jól laktatod, de ettől függetlenül sok mindentől ébredhet, mozgásfejlődés, fogzás, fázik, melege van, stb.


Ha nem kér cumit, akkor szerintem ne erőltesd. :-)

2013. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem igaz! 2 gyerekem van, a nagyobbik 3 éves és 2 éves koráig nem aludta át az éjszakát, pedig soha nem piszkáltuk, zargattuk, mi is aludtunk volna. Volt, hogy csak feküdt a kiságyban és ott kellett mellette ülni, mert másfél órát ébren volt és ha nem látott, ordított. Aztán egyszercsak elkezdte átaludni az éjszakákat. A második gyermekem 1 éves múlt, még ö is kel éjszaka 2x és ő a szopizást is igényli. Fárasztó, de majd lassan az ő alvása is beáll.

Ha nem kéri a cumit, ne erőltesd. Ha viszont elfogadja, akkor próbáld meg, lehet, hogy nyugodtabbak lennének az éjszakáitok! Valóban felkelhet, ha kiesik a cumi a szájából, de ez nem törvényszerű! Viszont ne szoktasd magatok közé, mert gyorsan megszokja a jót!

2013. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez főként babafüggő.

Anyának annyi szerepe van ebben, hogy aki szoptat még és nem csak evéskor cicizik a baba, hanem megnyugtatásképpen is cicizik, azok a babák, ha éjjel nyugtalanok, akkor is ciciznek. És ehhez hozzászokhatnak és kérhetik éjjel is a cicit. És nem feltétlenül azért, mert éhesek. És ilyenkor anyuka is kénytelen felkelni.

A fiúnk 3 hónapos korától kezdve alussza át az éjszakát. Ő ekkor már tápszeres volt, tejem sajnos nem sokáig volt, ha fel is kelt éjjel, mert néha nyugtalan volt, ő neki elég volt a cumit a szájába adni és már aludt is tovább. Tehát nem kellett hozzá ébren maradni éjszaka.

Amikor megindult a fogzás, akkor nem mondom, akkor éjszakáztunk vagy ha beteg volt. De alap esetben mindig átaludta az éjszakát.

2013. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen

anyatejes.-ma például-ilyen még nem volt-evés után volt fent 2és fél órát.de én nem etetem óránként,akkor mihez szokna hozzá?

2013. dec. 17. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!