Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, vagy...

Van itt olyan anyuka, vagy ismeretek olyan családokat ahol tobb mint 5 gyermek van?

Figyelt kérdés
Milyen anyagi korulmények kozott élnek, meg tudnak adni mindent a gyerekeknek? ti mit gondoltok ilyen sokgyerekes csaladokrol, bevallalnatok?

2013. dec. 17. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az általános iskolai egyik nagyon jó barátnőmék 6-an tesók. (Ő a legfiatalabb, most 22 éves.) Az apukájuk lelkész volt, az anyukájuk nem dolgozott. Szolgálati lakásban laktak/laknak. Nem volt sok pénzük, de volt mindenre, amire kellett, mondjuk a két legidősebb gyermek és a többi közt nagy a korkülönbség azt hiszem 16-18 év. 5 gyerekes család több is van a környezetemben, érdekes módon ők mind nagyon jó körülmények közt élnek. Én biztos nem vállalnék ennyi gyereket, akkor sem, ha milliárdos lennék, még a 3.-at is meggondolnám. :) De ez én vagyok.
2013. dec. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyik barátunknak van 6 gyermeke. mindig nagyon szegény körülmények között éltek (apuka egyik diplomája teológus). támogattuk őket sokat, az egyik ilyen támogatás során sikerült egy másik szakmát elsajátítania, így most azzal nagyon jól keres. ők közben elváltak, de a gyerekek körül forognak ugyanúgy. megadni mindent? hát anyagi szempontokból azt, ami az alap szükségletekehez kellett: fedél, enni-inni, fürödni. mit gondolunk róluk? minden tiszteletem az övék, rengeteg munkájuk van a gyerekekben. a sok gondoskodás, szeretet, törődés. és lelkiekben is sokat kaptak. én nem vállalnék be 6ot, mert nem vagyok rá alkalmas, ezért is tisztelem ezt az anyukát, mert ő tisztességesen nevelte őket, otthon volt. én úgy gondolom most 1 gyerekkel, hogy 1 vagy 2 még jöhet, de több nem. ennyit bírok el.
2013. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van több is, de mindegyik kisebbségi.

Anyagi körülményeik: segélyből, GYES-ből és családi pótlékból élnek. Egyik gyereknek sincs sapkája, kesztyűje, téli kabátja stb.

Én ennyi gyereket csak jó anyagi körülmények mellé vállalnék, szegénységre semmiképpen!

Nekem 3 gyermekem van.

2013. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy nagyon kedves ismerősöm, ahol most született meg a 7. gyermek. Amikor a férjével tizenévesen összeházasodtak, elhatározták, hogy 8 gyermekük lesz. 5-nél meg akartak állni, de aztán jött a 6. utána meg úgy döntöttek, hogy akkor tartják magukat az eredeti tervhez. Az anyuka 35 éves. Nagyon aranyosak, Én tisztelem emiatt őket. Rendesek, jól neveltek a gyerekek és jól tanulnak. Mindegyik zenél valamin és sportol is valamit. Az anyuka nagyon sokat foglalkozik velük, de Ő ezt szereti csinálni, szerintem ezt tartja hivatásának és a gyerekek imádják egymást. Az apuka a családfenntartó, a gyerekek rajonganak érte és az anyuka is. Nem mondom, hogy luxus körülmények között élnek, de mindenük megvan, nyaralni is el tudnak menni egyszer-egyszer és hatalmas a szeretet abban a családban. Szóval minden tiszteletem az övék. Irigylésre méltó ahogyan élnek. A mai világban ez már igen ritka.
2013. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hermione120 válasza:
Én is ismerek egy családot akiknél van több mint öt gyerek. A gyermekek nagy része cigizik és a szülők is. Egymás kinőtt ruháit hordják. Nem élnek jó körülmények között. De a gyerekek magatartása meg tanulmányi eredménye is nagyon rossz. Mindegyik gyerek kegyelem kettes, magatartásukkal több igazgatóit is bevonzzottak.
2014. nov. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!