Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyors mozgásfejlődésű babák...

A gyors mozgásfejlődésű babák tényleg jobb képességűek?

Figyelt kérdés
Minden téren jobbak a társaiknál vagy ez sok gyakorlással behozható?
2013. dec. 17. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Erre en is kivancsi vagyok, de szerintem ez relativ...
2013. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Dehogyis, egyátalán nem jobbak a társaiknál! NÉmelyik baba ebben ügyesebb, más abban, de 3éves korig utolérik egymást mozgásban, addigra mindegyik ugyanolyan ügyes lesz, beszél, szobatiszta... stb.

De hogy mi mikor érett egy egy mozgásra, a beszédre, az önálló evésre pl, azt csak a babák tudják.

VAn aki hamar mozog, de későn beszél, van aki lustább, de már önállóan eszik egy éves korától.. sok variáció van. DE behozzák ezeket - kb 3éves korra.

2013. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Attól, hogy valaki jó maraton futó, okosabb ?

2013. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, egyébként 3gyerekem van, és mind máskor csinált mindent.

A legnagyobb pl nagykönyv szerint csinálta a mozgásokat, 2,5éves korára beszélt, viszont 2éves korától szobatiszta,

A középső 6hós koráig nem csinált nagyon semmit, utána rohamléptekben fejlődött a mozgása, és 1éves korára járt, 2évesen beszélt, és rajzolt már emberkét is, viszont 3évesen lett csak szobatiszta.

A haramadik gyerekem meg 1éves koráig olyan lusta volt, nagyon későn csinált mindent, most lesz két éves, és már önállóan eszik mindent, még a levest is, pohárból iszik, majdnem szobatiszta, és szavakkal beszél is (még nem hosszú mondatokban, hanem csak úgy 2-3szavas mondatokban), és lépcsőn közlekedik nem mászva, hanem 2lábon...

Látszik, hogy vannak részképességek, amik nagyon jól mennek, valamik nem annyira, de ezért írtam, hogy kb 3éves korra egyforma szinten vannak a gyerekek.

Az hogy később az értelmi képességei milyenek a kisgyerekknek, azt egyrészt szülőktől is hozzák, természtesen akivel többet foglalkoznak az a gyerek nyilván tájékozottabb, és "okosabb".

De igazán, majd az iskolában derül ki, hogy ez az okosság mit takar.

2013. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy van jelentősége annak, hogy mit mikor csinál egy baba, de nem képességre gondolok, hanem személyiségre.


3 gyerekem van nekem is.

A legnagyobb mindenben lassú volt, ami a mozgásfejlődést illeti, még az átlagba belefért, de későn és megfontoltan csinált mindent. Viszont emellett a kezeit sokat használta aprólékos dolgokra. Hogy egy példát említsek, amikor más babák pl. a forgással töltötték az idejüket, ő a hátán feküdt, fogta a plüssállatát, és a farkát bizerálta egy ujjával jobbra-balra mozgatva, és képes volt ezzel fél órát eltölteni. Míg a másik gyerekem a kezébe sem vett ilyesmit, vagy maximum eldobta annyi idősen, és inkább forgott, mozgott, pörgött.


A nagy gyermekem már 6 éves, és teljesen rendben van a mozgása, egész gyorsan tud pl. futni, de megmaradt az óvatossága, csak oda mászik fel, amiről érzi, hogy nem fog leesni, és még mindig a kézműves dolgokat szereti legjobban.


A legkisebb gyerekem a másik véglet, ő nagyon korán csinált mindent, nagyon erős volt, de már a pocakban is irtóra dörömbölt, ő mindig szalad, mindenhová felmászik/bemászik, semmi veszélyérzete (kismotorral lement egy lépcsőn), szóval én inkább a gyerekek karakterében látok összefüggést, és ez nem feltétlenül jelent jobb vagy rosszabb képességet bármiben is, egyszerűen csak eltérő tulajdonságokat.


Mint ahogy felnőttként is mindenki másban jó/ügyes, tehetséges, ettől még járni és szaladni mindenki tud (már aki egészséges természetesen), maximum nem ugyanúgy.

2013. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Persze a személyiség is sokat számít. Nem arra gondoltam, ha egy baba 6 hósan feláll, akkor biztos zseni lesz belőle, de ha pl nem csinálja időre a dolgokat, pedig fizikailag érett lenne rá, az már jelent valamit.

A környezetemben óriási eltérések vannak a babák között. Pár év múlva kiderül van-e összefüggés. Meg ugye tényleg sok múlik a nevelésen is. Nem mindegy, hogy a szülők 50 vagy 100%-ot hoznaki ki a gyerek képességeiből.

2013. dec. 17. 13:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk abban hiszek, hogy nem a "szülőnek kell kihozni valamit" a gyerekből, hanem engedni kell a szülőnek, hogy a gyerek a maga ütemében kibontakozzon, és megmutatni neki minél több lehetőséget, és engedni, hogy válasszon, és amiben tehetségesnek látszik, arra terelgetni finoman.

Bár lehet, hogy Te is erre gondoltál a "kihoznival".

2013. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki dönti el, hogy a gyerek mikor érett fizikailag egy-egy mozgásformára? Az ilyen összefüggésekről pedig annyit, hogy a tesóm 18 hónaposan indult el, zseni ugyan nem lett belőle, de élsportoló igen, annyi érmet nyert vívásban, hogy alig fértek el a falán.
2013. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kislányom nagyon későn indult el, viszont hamarabb beszélt. Most 2éves 3 hónapos és számtalan mondókát, dalt tud, elszámol 10-ig, megmondja szinte mindenki nevét, az összes mesefigurát ismeri..... Viszont nem tud még önállóan enni, nem szobatiszta. Szóval relatív fogalom az, hogy egy gyermek jó képességű. Én az enyémet beszédben kimagaslónak érzem, mozgásban viszont lemaradottnak. Lassú és futni nem is igazán tud.
2013. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!