Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, ha egy kisbabán...

Mit jelent az, ha egy kisbabának merevítős pelenkát kell hordania? (Lehet rossz kategória)

Figyelt kérdés
Pár napja tudtam meg egészen véletlenül,hogy mikor kisbaba voltam anyuéknak vinniük kellett valami csípővizsgálatra vagy mire és merevítős (vagy nem is tudom már hogy mondta) pelenkát kellett hordanom,tornáztatni kellett engem,mert a lábaim furán álltak.Eddig erről én nem tudtam,nem is igazán értem mit jelent ez?Megkérdezni nem szeretném őket,mert megint vita lenne ebből,mint minden más eltitkolt dologról amiről én nem tudtam...Milyen betegségem volt?Bármikor "ki újulhat",vagy hatással lehet rám?Tartós betegségem nem igazán van,ha csak az örökölt rossz látás és a migrén nem az,más nincs ezeken kívül.Előre is köszönöm a válaszokat.22L

2013. dec. 17. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Azoknak kell merevítős pelenkát hordani, akiknek kötött a csípője.A járásnál látszana, he nem hordtál volna.

Sok gyerelnél fordul elő ilyen, nem negy probléma. Ne izgulj!

2013. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt örökölheti a gyerekem ha lesz?Vagy csak spontán lehetne olyan "beteg" ha nekem nem lett volna?
2013. dec. 17. 23:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gyakori gond gyerekeknél, emiatt ne aggódj, lehet, hogy a tiednek is kell lehet, hogy nem.
2013. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ezt egy cikkből másoltam ki neked :

"Az első állapotfelméréskor, a születés után legfeljebb néhány nappal, még rendszerint az újszülöttosztályokon dolgozó gyermekorvos veszi számba a rizikófaktorokat: az esetleges örökletes tényezőket. A csípőficam kialakulását "női vonalon" erőteljesebben határozzák meg a magunkkal hozott gének. Ennek oka feltehetően a női nemi hormonok hatása, amelyek az ízületek lazaságát idézhetik elő. Ha az édesanyánál előfordult ficamos rendellenesség, ezt lánya nagyobb valószínűséggel (14-16%) örökölheti, mint fia (6%). Amennyiben csak apai ágon halmozódott a betegség, megint csak több lányutód (6%) lehet csípőficamos, mint fiú (3%)."

Nálunk anyukámnak kétoldali csípőficama volt amikor megszületett, pedig a családban nem volt gond előtte. Nekem csak kicsit kötött volt a csípőm és a kisfiamnak is csak ennyi volt a gondja ami egy hónapnyi tornáztatással meg is oldódott. Ha lesz is majd a gyermekednek nem kell aggódni miatta mert gyakori orvosolható probléma :-)Később ez már nem okoz gondot, nálad csak kötött csípőről volt szó az alapján amit leírtál és rendbe is hozták még kicsinek így már nem kell foglalkoznod vele.

2013. dec. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizony gyakori, de elég hamar orvosolható, ha időben észreveszik. Ezért minden újszülöttet szűrnek. Terpeszpelenkának hívják amiről beszélsz, az én első gyerekemnek kellett, a másodiknak nem. Tudomásom szerint az én csípőmmel nem volt probléma. Valószínüleg azért nem mondták, mert nem sok jelentősége van, tornáztatással és terpeszpelussal a baba pár hónap alatt kinövi.
2013. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már értem miről van szó.Köszönöm a gyors válaszokat!Megy a zöld kezecske mindenkinek.
2013. dec. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!