Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik követik a Suttogó 4É-jét,...

Akik követik a Suttogó 4É-jét, hogy vált be a mindennapokban?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 06:23
1 2
 1/13 Gyönyörűséges ***** válasza:
79%

Nalunk tokeletesen mukodott :)

Az esetek 90%-ban minden ugy zajlott ahogy az meg van irva.

Kiszamithato es nyugodt napjaink voltak a picivel, kiveve ejjel a fogzasnal es a frontoknal.

Nekem nagyon bejott a suttogo, sokan elitelik. de az egesznek a lenyege a te fejedben dol el. Velemenyem szerint a babak eleteben nagyon fontos bizonyos napi rutin, szegenyke kint van a nagyvilagban, fogalma sincs h mi tortenik vele, aztan jon a felos, panikolos anyukaja aki szinten ketsegbe van esve .....tehat mindket embernek szuksege van valamilyen tampontra, es ehhez nagy segitseg a suttogo.

a felvesz-letesz nem mukodott anno, viszont a susogas mai napig bevalik barhol barmikor 19 honapos.


Jo babazast!

2013. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Szia! A Suttogó szerintem is jó alap a napirend kialakításához! Nálunk is bevált! Ami még hasznos belőle, az a baba jelzéseinek magyarázata! A 4É ezekkel együtt nagy segítség az anyukáknak! sok sikert neked is!
2013. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
nekünk is bevált.
2013. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még csak 2 napja próbálkozom vele, de a baba is pici még. A könyv alapján egy Kisangyal anyukája vagyok. A 4É-vel nekünk még az a gond, hogy Kisangyalom evés után mindig, menetrendszerűen elalszik. A "játék" részt nem tudjuk tartani, mert nagyon keveset van még ébren, csak 4 hetes. Gondolom ennek inkább később lesz jelentősége. Néha ébren marad, de az esetek nagy részében még csak enni ébred fel. Azért jó ez így akkor is, ha csak eszik-alszik van és csak napi kb. 2x tartósabb ébrenlét?
2013. dec. 18. 09:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Számomra hasznos válaszok voltak. Kérem azt, aki lepontozta, hogy indokolja meg a döntését. Negatív vélemény is vélemény, ki is lehet fejteni. Ettől még azonban a válasz hasznos. Kedves lepontozó: Az "egyetértek" és a "hasznos" két különböző dolog, ezt tartsuk szem előtt!
2013. dec. 18. 09:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy Suttogó-párti, de tudtommal a 4É 3 hónapos kortól működik (már akinél persze). Egy 4 hetesnek még az a dolga, hogy akkor egyen és akkor aludjon, amikor jól esik neki. Az enyém ennyi idősen még végigaludta a napot, nem igazán izgatta a 4É.
2013. dec. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Mi ez a suttogó 4É???
2013. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2013. dec. 18. 10:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én nem követtem, de ismerem a módszert, én inkább a Vida Ági-féle evés-játék-alvás-evés sorrendet követtem és igen, bevált, legalábbis napirend terén. De nem szabad elfelejteni, hogy ez nem kőbe vésett dolog, legalábbis emlékszem, hogy sokszor "pánikoltam", mert úristen, evés után beájult a gyerek és akkor most mi lesz?? Hát, semmi :) Ettől még nem lett semmi baja, mert a lényeg az, hogy az igényei ki legyenek elégítve - tehát ha neki az volt éppen a heppje, hogy evés után beájult, akkor hagytam. Bár ez nem történt meg sokszor :)

Most 8 hónapos, és fogod majd látni, tapasztalni, hogy egy a biztos: a változás! Ez az, amit nem szabad elfelejteni és lazán kell kezelni a dolgokat :) Most már pl a délutánunk olyan, hogy pl. ebéd-játék-tápszer-alvás, mert így lett jó, hiszen többet van ébren, de ha meg nem kap enni egy kicsit alvás előtt, akkor meg idő előtt felébred éhesen és fáradtan. Szóval a sorrend sem kőbe vésett, szerintem abban segít igazán, hogy az első hat hónapot túlélje az ember :)

4 hetesen még nagyon pici, nem baj, ha bealszik evés után, hacsak nem ébred fel mert mondjuk fáj a hasa, stb. Ez is babafüggő, nálunk muszáj volt némi ébrenlét evés után, mert hasfájós volt és evés után indult be az emésztése meg a kaki, ezt megvártam, utána rendben volt minden, már lehetett aludni :)

2013. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

egy 4hetesről még nehezen lehet megállapitani szerintem,h melyik tipus,mert a kérdések jó része nagyobb babákra vonatkozik.a 4É-t be lehet-és szerintem be is kell vezetni már az elejétől.ha ezt követed,az szerintem nagyon jó.nekünk az első 4hét ráhangolódás volt-nehezen alakitottuk ki a napirendet-igényitől függően,de most már jól alakulnak a dolgok.az első gyerkőcnél is olvastam,msot is segit sokat.persze bekavar a fogzás.nekem nagyon sokban egyezik a véleményem vele-és óvónőként a következetességet tartom fontosnak.-ja-és a felvesz-letesz 3hónaptól alkalmazandó,addig a susog,ütöget van.

2013. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!