Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek egy 1 eves,8 es...

Szerintetek egy 1 eves,8 es fel kilos kislanynak jo ez a napi menu?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2,4 dl tejital (1-3 eves babaknak valo)

Tizorai: egy gyumolcs (hetente ketszer gyumolcsos gabonas tejpep vagy joghurt)

Ebed: fozelek (parolt husi 3-4 fele zoldseggel,egyik nap krumplis alappal, masnap rizsessel)

Uzsonna: ugyanaz, ami az ebed

Vacsora: 2,4 dl tejital


Az ebed es az uzsonna 240 ml


Sajnos folyadekot csak par kortyot iszik, az is altalaban viz.


Elore is koszonom a valaszokat, es az ujabb otleteket!



#etetés #menü #1 eves baba
2013. dec. 21. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is vékonyka, 9 kiló se volt 1 évesen, de nekem hozzá képest a te lányod étrendje kevésnek tűnik ha a tízórai 1 db gyümölcsöt nézem.

De ha neki elég, akkor elég, minden gyerek más.

2013. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon egyhangú. Már ehetnék azt, amit magatoknak készítesz.

A gyümölcshöz valami kekszet adnék, délután pedig vajaskenyeret, joghurtot stb.

Vacsorára is laktatóbb ételt.

2013. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

1. vagyok


Én se adom még a lányomnak a mi ételeinket, hiszen abban van só, cukor és bors.

Ha olyat főzök amit megehet akkor abból kap, de akkor mindig úgy szedek ki belőle, hogy még alig van benne só (pl. húsleves, sárgaborsó főzelék, krémlevesek stb.)

2013. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Az én lányom 1,5 éves lesz,de a tápszer után egy kicsivel még kap valami reggeli szerűséget.(Zsemle,párizsi ilyesmik.)Tízóraira gyümölcshöz keksz,néha kaphat babamüzlit,esetleg kölesgolyót,vagy csak ilyen gabonapelyhet.Tízórai előtt a lányom megiszik 2 dl 100%-os babagyümölcslevet.Ebédre már általában azt eszi,amit mi,krumpli hús,hasonlók.Uzsi és vacsi között az én babám még nasizik egy kicsit.

Túl egyhangú.Egyébként mi a probléma?Nem hízik?

2013. dec. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Vacsira megpróbálhatnál valami táplálóbbat, nekem ezt javasolták, az én lányom 8,4 kg volt 1 évesen, de nem volt hajlandó tejitalon kívül mást enni este. Így reggel kapott kenyeret, sajtot, felvágottat ilyesmit, vagy joghurtot.
2013. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Kéne neki reggeli.

A tejitalt ital, kellene mellé kenyér,sajt, túrókrém, felvágott, kalács, péksüti, lekváros, vagy valami pástétomos kenyér...

Tízórai gyümölcs, az oké

Ebéd lehet tészta is.

Neki már lehet adni zöldséget habarva, mintha főzeléket enne rendesen, vagy betántva, de 1 évesen már lehet venni sósat, fűszereset a gyereknek, eheti azt amit ti, Paradicsomos gombóc, tök, borsó, zöldbab ... Főzelék, gulyás, húsleves, palóc leves..., rakott zöldségek...

Uzsonna joghurt

Vacsi megint kenyér valamivel, és lefekvés előtt tejitalt.


Úgy eszik a babád, mint egy 6-7 hónapos baba!

2013. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is eleg keveske. Nincs reggelije. Az en lanyom 10 hos reggel iszik tapszert 7 kor utana 8 kor kap vagy kenyeret, vajjal, sajttal vagy egyeb dologgal aztan gyumolcsot eszik olyan 11 korul, delbe egykor ebedel. Levest es szinte mar mindent eszik. Fozelekek rantassal, tejfollel, eszik tesztat, rizst, hust, zoldsegeket. Mindent. Valtozatosan. Delutan vagy tejpepet eszik, esetleg gyumolcsot vagy kenyerket mikor mit. Ez olyan 5-6 kozott van. Est7 kor vacsizik furdes utan tapszert. Reggelig alszik. Neha, ritkan inni kel fel csak. 9 kg, vegkepp nem kover, pont jo sulyban van a korahoz kepest.
2013. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

enyém így, kb ennyit evett 7-8 hónaposan.

1 évesen már közel se ilyet étrendje volt és nekem furcsa, ez olyan hozzátáplálós étrend, de ennyi idősen már a tejitalé kéne a plusznak lennie, nem fordítva.

kb így:


reggeli tejital, utána kenyér felvágottal vagy valami rávalóval, nyers zöldséggel.

ebéd: az amit te is eszel. a főzelék jó, de azért már nem kéne minden nap főzeléket kapnia, nyugodtan add neki a leveseket, egytálételeket, sült husikat, most alakul ki az ízlelése, tapasztalja csak meg az ízeket!


uzsonna: ez tejalapú legyen. pl. joghurt, túrókrém, de kefíres kifli is lehet :)

csak az ebéd maradéka ne, ez köztes étkezés, nem túllakatni kell hanem kihúzni vacsiig, bár olyat se csináltok...


vacsora meg szintén annak kéne lennie amit ti is esztek, leves, egytálétel vagy itt jöhetne az ebéd maradéka.

és azután a tejital.


ilyen diétás menü mellett nem csoda, hogy 8,5 kiló, adj neki reggelit és vacsorát, nem kisbaba, tejjel nem lakik jó

2013. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi hasznos valaszokat, maris atvarialom az etrendjet!
2013. dec. 21. 22:42
 10/14 anonim ***** válasza:
1 évesen még a tejalapúnak kell lenni a többségnek, majd lassan kellene növelni a szilárdat. nálunk még szopizik a fiam, reggel alig fogad el pár falatot, 17 hónaposan szokott rá 1 dl rizstejet iszik reggel, tejérzékeny nem akarok tápszert adni neki, ha eddig nem kellett. Tízórai gyümölcs, én most téli időszakban visszatértem a hipp gyümölcskre, mert az alma unalmas egy idő után, déli gyümölccsel meg nem akarom tömni. Ebédre ő inkább a zöldséges egytálételeket eszi szívesen vagy a zöldséges rizottót, tészta féléket. A főzeléket utálja. Uzsira felvágott, babavirsli, tojáskrém vagy májkrém (házi), utána nasizhat almát vagy kölesgolyót. Vacsora sinemil, emellett 3x szopizik napközben, ha baja van többször :) Nincs azzal semmi baj, ha vizet iszik csak. A fiam sem fogad el sem teát, sem gyümölcslevet, ennek én örülök.
2013. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!