Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van esély rá, hogy 1 évesen...

Van esély rá, hogy 1 évesen rászokjon alvós plüssre?

Figyelt kérdés

Eddig nem kellett neki semmi,mindent eldobált maga mellől.Most igyekszem kicsit kitartóbb lenni,hátha a cici mellett ezt elfogadja,és akkor le tudnám szoktatni a szopizásról...most nincs semmi ami megnyugtatja éjjel csak a cici...

Nem túl nagy hozzá??ha kitartóan odaveszem magunk mellé mindig ugyan azt a játékot akkor rászokhat még?


2013. dec. 21. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy helyettesíthető vagy egy plüssel, főleg ilyen pici korban.


Amúgy nagyobb korban is rá lehet erre szokni, de őt te tudod megnyugtatni jelenleg.

2013. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem az lenne a cél,hogy a plüsst "hívja" helyettem...hanem hogy ha magamhoz ölelem akkor elég legyen neki ennyi,meg mondjuk az,hogy szorongatja a játékot és ne a cicimet használja cuminak.
2013. dec. 21. 22:38
 3/9 anonim ***** válasza:
16 hónaposan kattant rá a fiam a plüss cicára, amióta imádja a mamánál az élő cicákat :) addig meg sem fogta ezeket, utálta, de ez nem helyettesíti éjszaka a bújást. Nálam nem is a leszoktatás a cél hanem ha majd anyuméknál vagy a bölcsiben alszik, legyen egy rongyija, ha vigasztalódni kell és én nem vagyok ott.
2013. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-4 éjszaka alatt megszokja, hogy éjjel nincs szopi, kapjon vizet ha szomjas, Te pedig öleld, esetleg keljen hozzá apuka.

Kemény lesz (Neked), de tényleg hamar megszokja :)


Az én Fiam se egy alvós-plüssös, viszont a kispárnáját imádja (totál veszélytelen, lapos, IKEA-s. Mármint a párna)

2013. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért szeretném rászoktatni,hogy legyen alternatíva,mert így mikor átölelem egyből keresi a cicimet!

Az a baj,hogy olyan hangosan ordít,hogy a tesója felébred,apa meg sokszor éjszakás,szóval ő nem beszámítható ebben...nem tudom még hogy lesz,de a kialvatlanságtól már néha zombinak érzem magam...

köszi a válaszokat amúgy:)

2013. dec. 21. 22:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk annyival könnyebb volt, hogy apuka is tudott segíteni, meg cumit is elfogadta a fiam. Na meg nem volt kit felkiabálnia. Szóval sokkal könnyebb volt.


Egyébként éjszaka még mindig (illetve újra...) felkel, de már önálló: kimászik a kiságyból és jön mellém-közénk :D


Remélem találsz megoldást!

4.

2013. dec. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyobb fiamat nagyon egyszerű volt leszoktatni,mert cumizott...de most a pici semmit sem fogad el,a fogzás miatt elég sokat ébred,és konkrétan úgy cumizik mint más gyerek a cumival,van hogy 1 óra után is ordít,ha kiveszem a szájából a cicim...:/ remélem én is,hogy lesz megoldás,azért köszi :D
2013. dec. 21. 23:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Majd le fog szokni, nyugi. Egy 11 évest se ismerek, aki még az anyukája cicijén aludna el, úgyhogy előbb-utóbb elhagyja. :-)

Egy pici vízzel (és ne teával vagy gyümölcslével a fogacskái miatt) próbáld meg előbb megitatni, bújjatok össze, esetleg vállalj be pár kellemetlen éjszakát, amíg megtanulja, hogy éjjel nincs nyitva az anya-büfé.

De a plüssös megoldás nem hiszem, hogy beválna. Amúgy sem biztos, hogy jó ötlet egyhez hozzászoktatni, nekem két gyerekem van, már kisiskolások de még mindig plüssel alszanak. A nagyobb váltogatja, a kicsinek egy van amihez kitartóan ragaszkodik pici kora óta. Ne tudd meg hányszor van gyomorgörcsöm miatta, amikor elvitte erdei táborba 5 napig aggódtam, hogy nehogy elveszítse. Azt tudtam, hogy a gyerekere vigyáznak, de egy plüssmackó figyelemmel kísérése nem a tanárnők feladata. Ha valamihez hozzászokik a gyerek, onnantól kezdve az rabság, mert némelyik gyerek azt se viseli el, ha kimosod.

2013. dec. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem kis uncsim most volt 1 éves és ő csak cumival és egy textil pelenkával tud elaludni legyen este vagy nappal a textil pelenkára nem rég kapott rá és azóta nem is cicik éjszaka. Tehát sikerülni fog csak ne erőltesd.
2013. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!