Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem látom értelmét. Kell-e...

Nem látom értelmét. Kell-e védőnő?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam, a terhesség kezdete óta járok védőnőhöz. Az elmúlt majdnem egy évben öthöz is volt szerencsém. Az első szülés előtt állt, így nem igazán foglalkozott velünk, hisz úgyis más lesz helyette. Aztán voltak akik csak egy-egy alkalommal ugrottak be (szám szerint három), és van egy állandó helyettes(akinek megvan a saját körzete emellett). Minden egyes alkalommal ugyan azt el kell mondanom (szoptatok, nem, mióta nem, miért nem... pedig nem volt tejem így sosem sikerült) aztán jön a mérleg, centi és néhány fejlődéssel kapcsolatos felmérő kérdés. Sokszor a gyerekorvosnál eszmélünk rá, hogy nem tájékoztatott a védőoltásokról, hozzátáplálásról. Mi is figyelünk és utána olvasunk mindennek, de kérdezni nem tudunk olyat ami még eszünkbe se jut. A baba egészséges, rendesen fejlődik, így nem értem miért kell havonta mennünk. A legutóbbi alkalommal azt a választ kaptuk, hogy a statisztika miatt. De kérdem én, akiknél tényleg szükséges lenne a folyamatos felügyelet (szomszéd ház, garzon lakás, 3 beteg és sérült felnőtt, anyuka és még három gyerek, kosz, állandó ordibálás, fenyítés) azoknak miért nem kell megjelenniük? Eddig együttműködő voltam, békésen tűrtem, de miután becsmérlő szavaival annyira megbántotta a kicsit, hogy az sírva fakadt, komolyan elgondolkodtam kell-e ez nekünk.

2013. dec. 22. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A 4 hónapos kisfiadat bántotta meg a védőnő a becsmérlő szavaival? Ugye ezt nem gondolod komolyan?


Le lehet mondani a védőnői szolgálatról, de én úgy tudom, hogy akkor a gyámügy kimehet hozzátok, hogy miért nem akartátok a védőnőt. Azért kell havonta menni, mert 1 éves koráig az a feladata, hogy havonta egyszer lássa a kicsit, megmérje, ellenőrizze a fejlődését. Nekünk nagyon jó és aranyos védőnőnk van, de őszintén szólva nekem is csak akkor mondta a hozzátáplálást, ha konkrétan rákérdeztem. Kérdezz rá, ami érdekel, mert ha havonta egyszer elmész hozzá, nem fog tudni mindent belesűríteni abba a 10 percre. Ha nem tudtam valamit, és érdekelt, rákérdeztem. Az oltás előtt is én hívtam fel, hogy adjon időpontot, nem ő hívott vagy küldött értesítőt, de én ezt nem éreztem problémának.

2013. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

A lényeget már leírták előttem, így nem mondom el én is, de légyszi ezt meséld már el hogyan történt:


"miután becsmérlő szavaival annyira megbántotta a kicsit, hogy az sírva fakadt"

2013. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Amikor ott voltunk, méregette a kisfiút majd gúnyosan megjegyezte, hogyan nő a haja... ekkor sírta el magát.
2013. dec. 22. 18:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán lemondható

Nekünk szuper a gyerekorvos, ő bőven elég

2013. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Baxus, te hany eves vagy ennyi esszel????? Egy ennyi idos gyereknek fogalma nincs rola, hogy mit mondanak neki, max a nevere figyel fel....

Jot rohgotem :D

2013. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát tuti nem attól sírta el magát, mivel nem is érti miről van szó. Le is mondhatod a védőnői szolgálatot. Nekünk szerencsénk van az itteni védőnő nagy segítség, jött ha kellett, rendes agyerekkel is meg velünk is, sokat segít, bármikor lehet hívni, ezer dolgot kérdeztem már tőle és mindig tudja a választ. Remélem sok olyan jó védőnő van még mint ő.
2013. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik értették a kérdés lényegét. Nem az utolsó mondaton van a hangsúly. Írhatnám azt is, hogy idáig csak fiatal, nem gyermekes védőnőkkel találkoztam. Nekem nem akadály, hisz a rákkutató se legyen beteg, de a hozzáállással van a baj. Sokszor éretlen a viselkedésük - inkább babázni szerető ismerősök, mint szakemberek. Nem várok csodát, csak ha már kötelező, akkor ne kelljen szenvedésként megélni. A gyerek igen is érti a hangsúlyt és a gúnyos vigyort ilyen kis korában is. De nem állok le vitázni, hisz "baxus" te jót röhögtél - legalább volt egy jó perced.
2013. dec. 22. 19:40
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is :-)
2013. dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy jót derültök, de nem ez a kérdés lényege. Ha pedig ezt emeljük ki, inkább elgondolkodtató, hogy megengedheti-e magának egy védőnő, hogy gúnyos megjegyzést tegyen egy kisgyermekre?
2013. dec. 22. 20:08
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Az írásodból ítélve biztosra veszem, hogy a védőnő nem tett gúnyos megjegyzést a kisbabádra, csak te gondoltad úgy.


Fantasztikus hiperszuper okos és érzékeny gyereked van, gratulálok amúgy!

A lányomnak 1 évesen is mondhatná valaki gúnyosan, hogy hogy nő a haja, akkor sem sírja el magát.

Köszi a vidám perceket, mindig jól szórakozok az emberi hülyeségen :)))

2013. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!