Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan vitted a...

Hány hónaposan vitted a babádat magaddal vásárolni? Mikor mozdultatok ki jobban, mint a szokásos 20 perces levegőzés?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

párommal együtt elmentünk az ALLE-ba, mikor a baba 3 hós volt, aaanyira jó volt! :) kb. 4 órát mászkáltunk, a mózeses babakocsival - baba aludt majdnem végig, ha éhes volt, bementem a pelenkázós szobába szoptatni...

amúgy nálunk kb. 2 hós lehetett a baba, mikor már nem üvöltött 10 perc után a babakocsiban, és lehetett vele sétálni. addig úgy mentem csak el, ha jött a párom is, és ha sírt a kicsi, akkor ő a kezében vitte, én toltam a babakocsit. aztán "nagyfiú" lett a babcink, 2-2,5 hós korára már élvezte a sétákat.

de gyereke válogatja, vannak babák, akik jól bírják már korábban is a babakocsikázást.

én azt mondtom, akkor vidd ki a babát, ha már úgy érzed, te is bátor vagy ezt úgy értem ne azért vidd ki - és aztán feszülj, ahelyett, hogy élveznéd a sétikálást - mert azt mondják ki kell vinni, akkor vidd ki sétálni hosszabb időre, ha úgy érzed, itt az ideje (nyugodtan megvárhatod a hatodik hét (gyermekágyas időszak) végét, de még arra is simán ráhagyhatsz még 2-3 hetet. és először úgy menjetek sétálni, hogy valaki megy veled - hátha szükség van kézbecipelésre nektek is :)

ui: a babám olyan nyugis, hogy én 2-3 hetente simán elmentem vele shoppingolni. persze arra vigyázni kell, hogy a szemét ne bántsa az áruházi világítás! illetve akkor menj, amikor nincs őrület (akciós, 20%-os, kuponos időszak, vagy fizetésnap, segélynap, nyugdíjnap) :) ill. vedd figyelembe, hogy ezeken a helyeken zene megy, klíma megy, ami felpörgetheti, zaklathatja a babát.

de ezek a kismanók nincsenek cukorból, bírják ám a gyűrődést, ne aggódj! :)

2013. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 hónapos korától napi 1-2 órát van lent minimum, mert akkor maradtam egyedül vele és nekem kellett levinni a kutyát, bevásárolni, ügyeket intézni és persze a fiam mindig jött velem. Pedig téli baba, jól bírta, nagyokat aludt a séta alatt.
2013. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Bár már kilenc hónapos, de még mindig csak gyors vásárlást eszközlünk, mert nem csípi még most sem annyira a babakocsit.

Három hónap után meguntam az állandó üvöltve sétálást és csak pár percre mentünk ki levegőzni, aztán jött a kengurus időszak, de ugye azzal sem szabad sokáig.

Aztán olyan 6 hós lehetett amikor "elvolt" a kocsiban. Még most is csak max. 3/4 órát tudok vele sétálni, mert elunja a kocsit.

Úgyhogy a vásárlás vagy nagyon gyors, vagy csak apa vagy anya megy el bevásárolni egyedül.

2013. dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

3-as, a mei tait miért nem próbálod ki?

Én az elején kendőben hordoztam, majd áttértem mei taira, ebben ellehet sokáig a gyerek és nem fárasztó neked sem, főleg ha a hátadon viszed.

2-es voltam

2013. dec. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aznap,mikor a kórházból hazajöttünk anyum kivitte...2 órát sétáltak

8 Naposan a NAV-ba be kellett mennem (pestre.50 km tőlünk).. akkor is séta..nagybevásárlás...mindegy volt neki hisz tele a pocakja

Tényleg bárhova mehettem vele..nemvolt gond

7 hetesen már én is tudtam nagyokat sétálni vele...és a 20-25 fokban remekül érezte magát ..ez tavaly októberben volt

Mai napig imád a levegőn lenni..ha nyűgös,fáradtt stb..csak berakom a a babakocsiba és megszűnik minden baja

Én nemvittem senkit magammal az első sétánkra,mert imád a mai napig babakocsiban aludni

2013. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 hetesen mentünk vele először vásárolni.

A 20 perces levegőzés olyan 10 napos korában volt. Napra pontosan emlékszem, hogy 19 napos volt, amikor másfél órát sétáltunk vele (március 15. volt, enyhe idővel). De előtte is olyan 40 perc-1 órákat kint voltunk vele. Szeretett kint aludni.

2013. dec. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!