Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek itt aurás...

Volt valakinek itt aurás migrénje szülés előtt/után?

Figyelt kérdés
Szívesen beszélgetnék hasonló helyzetben lévőkkel, ugyanis nagyon megrémít ez a probléma.
2013. dec. 27. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


SAjnos egyhetes pici babával vagyok itthon, igy nem garantálom, hogy újra tudok majd irni, meg megnézni a választ/kérdést, de megpróbálok egy válaszban összefoglalni, amit én tapasztaltam! Nekem kamaszkorom óta volt néhány aurás migrén rohamom, bár akkor nem tudtam, mi is ez. Évente párszor fordult elő, a látásom szinte teljesen kiesett fél órára, majd egyórás tompa fejfájás követte. A vicces az, hogy maga a fejfájás sosem zavart különösebben, a látásvesztés (a látótér kifehéredett) rémitett meg igazán, és ez hozott kellemetlen helyzetekbe. De mivel ritkán fordult elő, nem foglalkoztam vele. A második várandósságom alatt lett nagyon gyakori, az egyes trimeszterek határán akár napi rendszerességgel jött, ezért kezdtem orvoshoz járni vele. Akkor tudtam meg, hogy ez aurás migrén (cephalalgia a neve a látásvesztésnek), voltam vele neurológián is, ahol azt mondta az orvos, hogy ez tisztán neurotikus okozatú, nincs összefüggésben pl keringési gondokkal (nekem csúnya és fájdalmas visszereim lettek a terhesség alatt), de a terhesség egyeseknél fokozhatja a migrénrohamok sűrűségét. AZ EEG azt mutatta, hogy nem epilepszia, nem agyi oka van. Kezelni gyógyszeresen terhesség alatt nem lehetett, igy azóta ennek még nem jártam utána(ha megint gyakori lesz esetleg, akkor kérni fogom a gyógyszeres kezelést valószinűleg..


Neked régóta van ez a problémád? Nagyon fájdalmas a fejfájásod? Milyen jelenséggel párosul a migréned? Kezelték valamilyen formában?


Remélem, meg tudom majd nézni a válaszod, de talán valami hasznos hátha akadt a leirásban!


Minden jót, és kivánom, hogy minnél ritkábban jelentkezzen nálad!

2013. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, de éveken át küzdöttem migrénnel, ami semmilyen gyógyszerre nem reagált és egyre gyakrabban jelentkezett, a végén már hetente 2-szer volt 2-3 napig.

Láttam egy műsort a TV-ben, ami arról szólt, hogy a ketreces tartású csirkéket milyen hormonokkal és antibiotikumokkal tömik. Kipróbáltuk, hogy szabad tartású csirkét vesszük (sajnos drágább), és mintha elvágták volna a migrénemet egyik napról a másikra.

Épp időben, mert már kezdtem begolyózni, annyira fájt a fejem, és semmi nem segített.

2013. dec. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nekem a szülés előtt pár héttel jött ki az aurás migrén, elég durván, volt, hogy minden nap és elég sok tünettel, nemcsak a látásproblémákkal. Aztán azt mondták, hogy majd elmúlik a szüléssel, de sajnos nem múlt el :( Most 10 hetes a kislányom és azóta már 3szor előjött és az a legborzasztóbb, hogy a 3. rosszullétem óta, ami kb 7 hete volt meg is maradtak a tünetek. Azóta rosszul látok, villódzás, homályosság (már vezetni sem merek..), zsibbadás (szinte állandó), nagyon rossz lett a memóriám (volt, hogy a szopi időket is írnom kellett.. és alig emlékeztem a előző napra), rossz térérzékelés... stb stb. Olyan szinten sérült az idegrendszerem, hogy tök úgy érzem magam hetek óta, mint aki be van rúgva. Szedem a vitaminokat, hátha kicsit jobb lesz.. Voltam több neurológusnál, minden leletem negatív, azt mondták ez a nagyin ritka szövődményes migrén és remélhetőleg majd elmúlik..

Szóval aurások! Tudom, nagyon rossz az aura, félelmetes ijesztő, de kicsit irigyellek titeket! Ezek a tünetek, amik itt maradtak nekem, olyan mintha félig lebénultam volna.. :( Nagyszülők, rokonok segítenek a Kicsim ellátásában, mert elég nehéz így sajnos :(

2013. dec. 28. 14:57
 4/5 A kérdező kommentje:

Első! a fejfájásom egyáltalán nem olyan durva, sőt, máskor is volt nagyon ritka ilyen erősségű és az égvilágon soha semmi bajom nem volt.

Én gyógyszereket nem akarok szedni, annyira szeretem, hogy szopizik a Pici, még ha nehéz is, de próbálok kitartani még egy ideig. Pedig már sokszor megfordult a fejembe, hogy mivel hormonálisan jöhetett ki nekem, ezért lehet az megoldás lenne. Őszintén? Én tartósan senkinek semmilyen gyügyszerszedést nem ajánlok! Lehet valahol segít, de a másik oldal meg ki tudja mit okoz a szervezetben. Próbáljátok meg, amennyiben lehet, az alternatív gyógymódokat elsősorban, hátha azzal jobb.

2013. dec. 28. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Első vagyok-ahogy olvasom, tényleg nagyon nehéz lehet számodra, nagyon sok kellemetlen tünetet irtál. Nem is gondoltam korábban, hogy a migrén ennyi mindent okozhat..viszont eszembe jutott valami, ahogy olvastam a problémáid: az első szülésem után nekem is volt egy csomó "beazonosithatatlan eredetű", tipikus "ki tudja mi okozza" panaszom: szédülés, memóriazavar, hasonlók. Én még agydaganatra is gyanakodtam:) A háziorvosom, aki egy nagyon lelkiismeretes, tapasztalt nő, javasolta, hogy pár hétig szedjek cinket és magnéziumot, mert ezek hiánya okozhat ilyen tüneteket, és szülés után gyakran lecsökken a szintjük. Két hétig szedtem, és tényleg megszűntek ezek az ijesztő tünetek! Lehet, hogy számodra nem ez a 100%os megoldás, de talán egy próbát megér,hátha segit?

A gyógyszer természetesen csak akkor jöhet nekem is szóba, ha majd vissza kell mennem dolgozni-akkor sajnos nem kedv kérdése. HOgy vezess be a 40 km-re levő munkahelyre, ha nem látsz? Miért alkalmazna a munkaadóm, ha a munkaidőm felében nem tudok rendesen dolgozni fejfájás miatt? Addig természetesen várok, nekem terhesség óta nem is jelentkezett, de azt hiszem, vannak helyzetek, mikor nem kérdés, kell-e gyógyszeres megoldást keresni..

A másik válaszoló irta, hogy nála a csirkehús is okozhatta akár-ez kicsit vicces, mert mi házi baromfit tartunk, csak kukoricán, lucernán és házi maradékon nevelt csirke, kacsa van itthon, és mégis volt migrénem..szóval szerintem teljesen egyéni, hogy kinél mi váltja ki! A neurológus is azt tanácsolta, hogy csak figyelni tudom, hogy mit ettem/ittam, és kiiktatni a gyanús dolgokat..


Jobbulást mindenkinek!!

2014. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!