Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evésproblémában szeretnék...

Evésproblémában szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Másfél évesem nem igazán akar megenni semmit a húslevesen és csirke pörköltes nokedlin kívül. Mindent megkóstol de tényleg csak kóstol, a fő tápláléka a tej, amiből hatalmas mennyiséget meg bír inni("ebéd" után 2,5 dl, lefekvés előtt 0,5 l) ezzel sajnos nem tudok mit csinálni, mert mindig kínálva van rendes étellel, de mivel azzal nem lakik jól kéri a tejet. Próbáltam már "kiéheztetni", de két nap nem evés után feladtam :( Szendvicsről is csak a parizert eszi le a pékáru a tányéron marad (pékárut mivel tudnám kiváltani?). Zöldség gyümölcs fogyasztása nulla. Már teljesen tanácstalan vagyok és el vagyok keseredve.

Amúgy jó kedvű mosolygós, energiával sincs baj, a súlya is rendben van 11,5 kg. C-vitamint, béres cseppet kap.

Minden tanácsot, tapasztalatot, észrevételt szívesen fogadok!

Egy elkeseredett anyuka


2013. dec. 28. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos de nem nagyon eszik mostanság. Én a patikába megkérdeztem milyen étvágygerjesztőt lehet neki adni, Vitacolant javasolta a patikus megvettem. Persze még nincs hatása mert még csak pár napja kapja de ebben bízom. Egyébként nem jön foga most? Lehet azért nem eszik. A fiamnak 15 foga van, de mondjuk most nem látom hogy jönne a foga bárhol is..
2013. dec. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most éppen nem jön foga, de amikkor jött és még rendesen evett, csak egy picit vetette vissza. Az étvágygerjesztő szerekkel az a bajom, hogy attól csak ugyanabból a három fajta ételből enne többet :(
2013. dec. 28. 09:18
 3/4 anonim ***** válasza:
érdekes. Spagettit se eszi?joghurtot?én megmondom őszintén,az én fiam eléggé kajás,a tejet ő is imádja,de annyi nem jót olvasni mostanában a bolti tejekről,hogy inkább a másfél évesemnek este tápot adok,abban legalább van vitamin,reggeli ébresztő koktél mostanság,mandarin banán kivi,vagy ami van gyümölcs +1 dl tej turmixolva,és ezt issza meg.
2013. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is ez a probléma, 17 hós múlt a kislányom.

A tejet is csak banánturmixként issza meg. Húslevest megeszi de ezen kívűl mást alig, a kifliből egyéb pékáruból csak csipeget. Szégyen, nem szégyen kénytelen vagyok neki babakaját adni, mert azt megeszi.

Sajnálom, h nem tudok segíteni, én is teljesen el vagyok keseredve, minden etetés egy kihívás, tiszta ideg vagyok már emiatt és ez megy mióta elkezdtük a hozzátáplálást, sosem volt egy nagy falánk típus. Szerencsére a hízása rendben. Nálunk az alma, banán lecsúszik, de csak akkor ha ő majszolhatja, így viszont hamar megunja az evést.

2013. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!