Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene, hogy nem...

Aggódnom kellene, hogy nem beszél?

Figyelt kérdés

A kisebbik lányom lassan 16 hónapos, de elég kevés szót mond. Tudom,hogy a gyerekeket nem lehet összehasonlítani,mert mindenki más iramban fejlődik, de gondoltam rákérdezek, hátha valakinek van hasznos ötlete.

Szóval kb 10 szót mond: anya, apa, Jaja(tesója), mama, tata, pápá, vau, dádá, cic, és kb ennyi. A nagy ennyi idősen 40 szónál tartott :(

Rosszul csinálok valamit, vagy ennyire különböző a két gyerek, egyébként ügyes, egyedül eszik, le és feltudja venni a nadrágot, zoknit, a cipőt le és néha fel is veszi.


2013. dec. 28. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 18 hónapos, kb ennyit mond. Én nem erőltetnèm.
2013. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ne idegeskedjél fejlődik a baba a maga útján az én kisfiam 24 hónaposan kezdett beszélni addig csak egy betűt mondott a z ö betűt nem volt semmi gond utána be nem állt a szája egyszerre több szót sőt mondatokat mondott, lusta a kicsike.
2013. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém jövő hónapban lesz két éves, és annyit mond, hogy "nem , papa, mama, baba". A nagyobbik meg 22 hónaposan már elénekelte a Boci boci tarkát. Ne aggódj, nagyon ügyes a babád, és majd ha megérik rá beszélni fog szépen, mondókázz neki sokat, és majd észre se veszed, de majd le se tudod majd lőni, annyit fog beszélni!
2013. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fiam 18 hónapos, semmit sem beszél, utánoz kb 4 állathangot ennyi.:)

Az uncsitesóója 2,5 éves koráig nem beszélt, állítólag 3 éves korig normális a némaság:)

Nekem ez nagyon fura, mert lányom másfél évesen gyönyörűen mondatokban beszélt, elénelekte a bocibocit, fiam meg semmit nem mond. Aggódni még nem aggódok.

2013. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 2hét múlva lesz kettő de csak annyit mond, hogy anya,nem,mamma (ez a cumi) és azt hiszem ezzel ennyi. Persze közben mindent megért,utasìtàst végrehajt, megérteti magát. Én nem aggódom. Mondjuk második gyerek plusz fiú is (később kezdik).
2014. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hónapos lesz, ő sem beszél semmit még. Egy barátnőm kislánya ennyi idősen már olyanokat mondott, hogy leültem a székre. Már szavakat tett egymás mellé, mondatokat alkotott.

Persze mi is örülnénk, ha ilyen csodabogár gyerkőcünk lenne, de én sem parázom ezen,hogy még nem nagyon mond semmit a kisfiam. Majd mindent a maga idejében. Ha értelmileg fejlődik, megérti amit mondasz neki, és látod,hogy minden nap egyre ügyesebb, akkor nincs miért aggódnod.

2014. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!


A húgomé dec 21-én volt 2 éves, és még meg sem szólalt.


Az a legrosszabb a testvérben, hogy az anya hasonlítja állandóan össze őket. Ezzel mind a 2-nek ártasz! Tudom, hogy elkerülhetetlen, de teljesen más génösszetételt örökölt!


Örülj, hogy beszél. A többi majd jön magától, és türelem!

2014. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feltudja venni és levenni egyedül a nadrágját és zokniját ???

Akkor nincs min aggódnod

Az én fiam 16 hós..és ilyeneket nemcsinál..a cipőt ugyan letudja szenvedni

Amiket mond az a : anya,apa,mama,ci-aka cica,dede-aka dédi

2014. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!