Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gáz, hogy 14 hónaposan még...

Gáz, hogy 14 hónaposan még egyáltalán semmilyen értelmes szót nem mond kisfiam?

Figyelt kérdés

Még vauvau vagy tütü szinten sem. Csak a halandzsa.

Amúgy értelmes gyerek, gesztusokkal kifejezi, amit akar.



2013. dec. 29. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szüleim elmondása szerint én az 1-2. évemben csak annyit mondtam, hogy: gö. Semmi mást, mindenre ezt használtam, de most már hibátlanul beszélek (mondjuk öt évig jártam logopédushoz, de nem tudom, hogy ez össze függ-e a Te problémáddal) 12/L
2013. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem gáz, de beszélj hozzá sokat!
2013. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Még ne szaladj vele sehova, de azért lassan kéne mondania egy-egy szót.

Mesélj neki sokat (ne a TV meséljen), nézegessetek képes könyvet, mondd el mindig mi történik, merre jártok, mit csináltok.

2013. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nővérem kislánya most nyáron kezdett beszélni.. Akkor 2 éves és kb 3 hónapos volt. Semmi baja nincs..azóta be nem áll a szája :) Barátnőmnek fia van..kb Ő is ebben a korban kezdte.. Szerintem semmi baja....
2013. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős és Ő se mond különösebben semmit. Konkrétan minden baba, de ezt legalább 10 féle hangsúllyal képes kimondani, így nyílván mindegyik mást jelent. Illetve 6 hangot képes utánozni (kutya, oroszlán, hal, autó, liba, bagoly) Nekem azt mondta az orvos, hogy teljesen rendben van az is, ha 2 éves koráig nem beszél, a lényeg, hogy megérti-e amit mondanak Neki!!?! Azt mondja régen 3 éves korig nem is foglalkoztak a beszéddel... Szerintem ne aggódj! Azt is mondják, hogy amelyik baba később kezd el beszélni az előbb fog szebben, összefüggően beszélni. Ebből nem tudom mi igaz...
2013. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A fiam ennyi idős korában nem is halandzsázott. Most tölti a 20. hónapot és reggel ezt hallottam: Mi baja van jádiónak? (nem szólt)

Szóval ne aggódj. :)


Első szava az volt apa. Előtte rámutatott dolgokra és azt mondta pábá-mondani kellett a nevét. Semmi mást nem mondott, most meg le sem lehet lőni.

2013. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy gáznak tartod
2013. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem, nem baj. Nálunk úgy volt, hogy szinte 3 éves koráig nem szólt semmit a gyerek, de aztán minden simán ment, gyorsan elkezdett beszélni, semmi gond nem volt ezzel. Nála kimaradt az a korszak, hogy az első szavak, mert minden olyan hirtelen jött, némelyik gyerek először csak ismétli a szavakat, és nem is érti, amit mond, akár egy papagáj, annak meg mi értelme van? Jó ez így is. :)
2013. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

14 hónaposan?Ne viccelj:)

Barátnőm fia 26hónapos és semmit nem beszél és semmi baj nincs vele:)

2013. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Nem aggodom nagyon, csak most olvasgattam az elso gyerekem babanaplojat, es o mar 11 honapos koratol mondott ezt-azt tudatosan.

Raadasul rajottem, hogy nem is 14, hanem 15 honapos a pici. :) Masodik gyerekek sorsa... ;)

Kellemes unnepeket mindenkinek, zoldike ment!

2013. dec. 30. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!