Elkényeztetett?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. A kisfiam fél éves. Budapesten élünk, de minden hétvégén megyünk valamelyik nagyszülőkhöz vidékre. A kisfiam születése után 3 hétig az anyósom nálunk volt és segített, sokat dajkálta a kisfiamat. jött anyukám is, ős is sokat dajkálta. A védőnő már akkor figyelmeztetett, hogy vigyázzunk, mert a babák hamar megszokják. Így is lett. Kisfiam délelőtt még csak-csak eljátszik egyedül a kiságyban, meg délután is az alvás után, de este nem hisztizik, ha le akarjuk tenni a kezünkből.

Most itt vagyunk anyósoméknál 1 hete, és megőrülök, mert a gyerek egyfolytában kézben van, és anyósomék az ég világon semmit sem csinálnak a babusgatáson kívül. Egyrészt mert szeretnek vele foglalkozni (ez oké), másrészt mert nem bírják elviselni, ha nyöszörög.


Az én szüleimnél az az alapfelvetés, hogy a kisbaba is a család része, mindig jelen van, ahol zajlik az élet, de attól még megy a napi rutin a maga kerékvágásában, anyukám főz, mos, stb, és bizony előfordul, hogy 5 percig nyöszörög a baba a járókában, amíg pl. anyukám lemossa a kezét a panírozás után. Meg is kaptam a férjemtől, hogy az anyósom mennyivel türelmesebb a gyerekkel, mint az enyém. Hát persze, de nem csinál semmit. Ha majd 3 éves lesz, se fognak csinálni semmit a baba mellett? Persze, hogy nem, mert addigra megszokja a baba, hogy csak és kizárólag vele foglalkoznak.


Lassan hazamegyünk, és megint én leszek a szaranya, mert nincs egész nap kezemben a gyerek, hanem bizony sír, amíg elmegyek wc-re.


Nem tudom megértetni az anyósommal és a férjemmel, hogy ez már bizony az elkényeztetés.


Igazából nincs is kérdésem, de jól esnének válaszok.



2013. dec. 31. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a gyerekek profi módon tudnak szelektálni ... tehát hamar tisztában lesznek azzal, hogy melyik családtaggal meddig lehet elmenni, így otthon nem kell neked is cipelni, mert az anyósod reszortja marad :)
2013. dec. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg tudlak erteni mi is most anyosomeknal vagyunk 25- en jottunk de olyannyira sikerult elkenyeztetnie anyosomnak a lanyomat h csak kezben marad meg aludni se tudom letenni az agyaba mindjart ordit. Egyszeruen kikeszulok. Ra szolok olyanert h ne adjon neki sutit, szolok szepen nem erti mar veszekdve szolok akkor sem a sogornom is es a ferjem is mar veszekszik vele de azert is adja. Most ejszaka nem akart aludni es probaltuk altatni meg mindent bevetni h hatha. Erre anyosom meghallotta es meg mi voltunk a szarok a benak h hagxjuk sirni. Holott fel 12- tol fel 4- ig ringattam folyamatosan. De amikor mar aludt volna el o kiszaladt es kikapta a kezembol h majd o. Nagyon felboszantott mar. Most is o huzza az orrat mikor megmondom neki h csak jobban ismerem a gyereket h mire mit reagaljak nala. O havonta egyszer latja amikor en elhozom de ugy csinal mintha mindent tudna. Segiteni nem nagyon segit nekem is csak babusgat ee mar rettentoen kenyes a gyerek. Mindenert nyafog eddig nem csinalta. Nem tudom mi lesz ha haza megyunk de mondtam is tobbet ilyen hosszu idore tuti nem jovunk el.

Ja am 11 honapos a lanyom.

2013. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jobb kedvem lett, hogy kiírtam magamból. :)
2013. dec. 31. 11:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámék is ezt csinálják. Ha náluk vagyunk egész nap hurcolják a 16! hónapos gyereket. Pedig anyukám még főz is, de addig apu cipeli. Amikor hazajövünk tőlük nálunk is szokott próbálkozni a lányunk, de max. 2 nap alatt visszaáll a rend.
2013. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó hír, hogy azért tudnak alkalmazkodni. Csak az nehéz, hogy a férjem is inkább cipeli. Azt hiszem, én leszek a szigorúbb szülő. :(
2013. dec. 31. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Én azt vallom, hogy a nagyszülő, ha dédelgeti a gyereket, jól teszi. Felnevelt már minimum egy gyermeket (a férjedet), most kiélvezi az unokázást, amikor a fő felelősség már nem rajta van.


Igazából tényleg nincs kérdésed, csak kicsit le akartad szólni az anyóst, meg fölé emelni a saját anyádat. De itt a másik oldala a dolognak: a leírtak alapján mindig a férjed anyja lesz a kedvenc mama. Valamit valamiért. Ha az anyósod később a gyereked kezére csapna, biztosan jönnél a z "Én dolgom, hogy neveljem a gyerekem!" szöveggel, ami jogos is, csak akkor tartsd ezt most is szem előtt.:)

2013. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is mondta már anyukám, hogy az ő dolga a kényeztetés, az enyém a nevelés.

Ami azt jelenti, hogy ő mindent megenged neki, én meg magyarázzam meg a lányomnak, hogy azt miért nem volt szabad...


Sajnos ebbe nagyon úgy tűnik, hogy bele kell törődni, és remélem tényleg így lehet, hogy a gyerekek tudják, kinél meddig mehetnek el.

Nekünk más dolgunk is van, minthogy egész nap a karjainkban cipeljük a babát.

De attól te leszel az első a kicsid szemében, ha gondja lesz, mindig hozzád fut majd vígasztalásért és nem a mamához :) :) ez vígasztaljon :)

2013. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!