Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos tápszeres babát...

2 hónapos tápszeres babát mennyire etetitek időre?

Figyelt kérdés

3 óránként? Hány órakkor?

Nálunk igy van: hajnali 3-kor tápszer, 6-kor kis cici (hogy visszaaludjon), 8-kor tápszer, fél 11-kor tápszer, ezután 2 óra séta, majd fél 4-kor vagy 4-kor tápszer, 7-kor fürdés, utánna tápszer, 10-kor tápszer. Ezután kis cici az elalváshoz. Na ekkor van hiszti a cicivel, rugkapál, sir stb. Néha eltart akár éjfélig is.

Nálatok hogy van?



2013. dec. 31. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sokkal többször kellene mellre tenni mert igy el fog apadni.minden evésnél cici ha jön belölle ha nem, ès csak utàna tàp
2013. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha csuklik, akkor kap cicit és etetések között. Alig van tejem.
2013. dec. 31. 11:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is mindig cicire tettem tápszer előtt, mégis elapadt a tejem. Most már csak tápszeres (2,5 hónapos). Én azért próbálom tartani a három óránkénti etetést, mert sajnos a környezetemben rengeteg túletetett tápszeres babát látok (a szülők maguk is beismerik, hogy 2 óránként etetik, mert biztos attól sír, hogy éhes). Babám eszik 6-kor, majd 9-kor. Ezután ha sétálunk, akkor csak 1 körül, ha nem sétálunk, akkor délben eszik és utána sétálunk, így az "uzsonna" általában négy körül van. Hét körül fürdés, utána tápszer, aztán még egyszer este van tápszer. Sajnos bagoly babát kaptunk, éjfél előtt nem alszik el, pedig már próbáltunk mindent. Egyszerűen este játszani akar minden áron. Így egy nap általában 6-szor eszik. Persze nem percre pontosan tartjuk a három órát, de minden nyikkra nem a cumisüveget tömöm a szájába.
2013. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van így, de a védőnő/orvos biztos jobban tudja. Az én kisfiam (7 hó) is kapott tápszert is, de mi úgy csináltuk, hogy minden evés előtt volt kis cici, utána a tápszer. Nem akarlak (én is)csesztetni ezzel, de próbáld meg többször a cicit, mert még állhat be változás. (2 hónapos korától éjjel nem kapott tápit.)
2013. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyatejes 2 honaposom igy eszik: 8-9 korul; 12-13 korul; 16-17 korul; 20-21 korul; 3-4 korul. Szerintem is kinald meg etetesekkor cicivel, kulonben a keves tej is elapad!
2013. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En arra gondolok, ha anyatejbol 5x is eleg, akkor tapibol sem kellhet olyan sokszor...
2013. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kicsim 2,5 hónapos. Nem nézem az órát, akkor etetem amikor kéri. Nekem sincs elegendő tejem sajnos, de én minden etetésnél mindkét ciciből szoptatom, így alkalmanként 60-80 gramm anyatejet eszik és utána kap tápszert ha még éhes marad. Általában így alakul: Hajnalban fél 4-4 között, aztán 8-kor, 12-kor, 15-kor, kb. 17 körül. Fél nyolckor fürdi, 8 körül vacsi. Szopizik és tápszerezik kb. 9 körül alszik el. Utána már nem eszik, alszik fél 4-4-ig. Pocakja nem fáj? Miért hisztizik a cicin? Csak az altatás miatt teszed cicire?
2014. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szinte minden etetés előtt sikerűl cicilni egy picit, szomjuság és csuklás ellen és nappal soha nincs hiszti küzben, de éjjel rugkapál a cicin.

Ma hajnali fél 4-ig fenn voltam vele, mert sirt. Nem értem...

2014. jan. 1. 15:36
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nekem is szokott rugkapálni a cicin, de csak akkor, amikor már elfogy a tej és megunja, hogy hiába szívja, vagy ha sok levegőt nyel és fáj a pocija. Ha fürdetés után megszoptatod, pótolsz tápszerrel, büfizteted és leteszed a kiságyba akkor nem alszik el? Próbáltad már, hogy hagyod sírni egy kicsit a kiságyban? Nem refluxos? Hulla fáradt lehetsz, ha hajnalig dajkáltad!
2014. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hulla fáradt is vagyok, főleg hogy van egy nagyobb lányom is, aki miatt nem tudom sirni hagyni, mert zárt ajtón keresztűl is zavarja a sirás.

Ma pont ezt csináltam, hogy fürdés után cici 7-kor, majd pótoltam tápszerrel 8-kor, most fekszik az ágyában és várom a csodát...

2014. jan. 1. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!