Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki vihetem már őket?

Ki vihetem már őket?

Figyelt kérdés
11.30-án szültem császárral ikerbabáimat 35+4re, 12.22-en engedtek őket haza a kórházból. Már kivihetem őket sétálni? Mennyi időre, mit adjak rájuk? Látogatók karácsonykor voltak, csak családtagok, nagyszülők, testvérek, unokatestvérek! 25.-én egyik részről egy órát, 26.-án másik részről egy órát. Felvenni nem vették őket, a kiságyba, babakocsiba csodálták őket!

2014. jan. 1. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem már ki lehet vinni őket 5-10 percre, overálban, de csak ha nem ködös-nyálkás az idő nálatok.
2014. jan. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a nap melyik szakaszában, most épp kicsit melegebben öltöztetve, takaroval babakocsiban az ablaknál vannak levegőzni. Az nem baj?
2014. jan. 1. 09:25
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Iszonyatosan túlfélted szerencsétlen gyerekeket!

Hozzá se érhetnek a rokonok a majd 1 hónapos babákhoz, friss levegő sem éri őket???

Oké, hogy picit idő előtt születtek, de ez azért már nagy túlzás amit csinálsz.

2014. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem én mondtam, hogy nem foghatják meg őket, ők mondták, hogy nem szeretnék!! Mindketten oxigénhiányossan, és asthmásan születtek, ezért a nagy féltés!
2014. jan. 1. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem olvastad volna előző, szinte egy hete hozta haza őket a kórházból. Nem is tudod, miről beszélsz, időre kb most születtek volna meg.

Nem vagy túl óvatos kérdező, jól tetted, hogy nem jártak máris kézről kézre a babák. Nem tudom, mekkora a súlyuk a babáknak, azt tudom, hogy enyém (35+3-ra, 2100gr-al született) amíg kb 4 kg nem lett, nagyon kis fázós volt. Az első héten itthon a szobájából is csak bebugyolálva tudtam kihozni. Három hetesen vittem levegőzni (mi 10 naposan jöttünk haza), de akkor 15 fok volt kinnt. Szóval óvatosan szoktasd, ahogy első írta, kb1- 2 hét múlva próbálkozhatsz kivinni őket.

2014. jan. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm! Dec.31-re (tegnapra) voltam kiirva velük, de a kisfiamnak a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, és toltak is a műtőbe! Kisfiam 980grammal született és 40cmvel, kislányom 1180grammal és 44cmvel. Mikor hazajöttünk, akkor volt a kislányom 2600gramm, kisfiam 2200gramm.
2014. jan. 1. 09:57
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Még ne vidd ki őket. Két hetesen kezdtem levegőztetni jól felöltöztetve az ablak alatt, aztán 3 hetesen utcán. Először 5 percet voltunk lent, aztán 10, 15 perceket fokozatosan. Korababák, vedd úgy, mintha időre születtek volna és onnan számolj 2-3 hetet. Gratulálok hozzájuk! :)
2014. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok. Ha asthmásak, mindenképpen csak napos, tiszta időben vidd ki őket. Első alkalommal 5-10 percre, aztán fokozatosan egyre többet. Egyébként ha már egy hete otthon vagytok, akkor szerintem már ma is lehet, ha olyan az idő. A nap bármely szakában lehet. Öltöztetésnél az az alapszabály, hogy ahogy Te öltözöl, plusz egy réteg.
2014. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Én kivinnem már őket, fokozatosan napról napra többet. Figyeld a babákat, hogy faznak-e. Nem lesz bajuk biztosan. Ilyen időben sima ügy, nincs szél, eső.. Bugyolald be őket jól.

Nálunk mondjuk az első jópár hétben rovidek voltak úgyis a setak, mert a baba mindig sírt. :D Aztán idővel megszerette.

2014. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyenlőre elég a szoba szellőztetése,amiben vannak. Még elég pici a súlyuk,én még várnék a kimenetellel a helyedben.
2014. jan. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!