Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már aggódjak? 1 hete...

Most már aggódjak? 1 hete múlt 8 hónapos a kisfiam, de még mindig nem tud ülni. A környezetünkben lévő egykorú gyerekek már 6 hósan ültek.

Figyelt kérdés
Kúszik előre- hátra. Mindkettő már nagyon gyorsan megy,feláll négykézlábra,próbálgat mászni,illetve oldalra kiülni is,de ez sehogy se megy. Elvigyem valami fejlesztésre? Doki mondta,hogy ültessem a mérlegre a súlyméréshez,én meg mondtam,hogy még nem tud ülni. Nem szólt semmit,csak elég furán nézett.
2014. jan. 1. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Még határeset. Adj neki kis időt, majd a kúszás mászás erősíti a hátát. A kisfiam is 8 hónapos kora után tudott megülni. Elvittem gyógytornászhoz, de nem volt fizikális baja.
2014. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Az én környezetemben meg két olyan gyerek is van, akik 1 évesen tanultak meg szabályosan ülni. Álltak, másztak, kapaszkodva lépegettek, de nem ültek. Az ülés időpontja nem lényeges a mozgásfejlődés szempontjából, előbb-utóbb minden gyerek ráérez.
2014. jan. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, a kisfiam is kb. 9 hónaposan ült fel magától. Bár ülni tudott valamennyire ha felültettem, nem borult fel (pl. mérésnél), de magától elég későn ült fel, és semmi baja nem volt.

És nekem nem a klasszikus módon ült fel, hanem először feltápászkodott a szopi párnán, aztán ugyanúgy párna nélkül.

Sosem térdelésből ült fel.

Nagyon különbözőek a babák.

2014. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az én lányom sem ült még ennyi idősen önállóan. Mivel nem is javasolják, hogy addig ültesd, amíg nem tud önállóan felülni, ezért őszintén, nem is próbáltam ültetni (persze ölben ült, csak nem ültettem le magában, körülpárnázva mondjuk, mint ahogy sokan csinálják, mert én azt hallottam, hogy amíg magától nem megy, addig nem szabad erőltetni)

Úgyhogy 10 hónaposan kezdett mászni, ezzel egyidőben fel is állt, ekkor tanult meg ülni is, mászásból kiült oldalra. Nagy, akkor egész nap csak ült és állt napokig, amíg tartott a varázs :) 12 hónap végén járt.

Szóval semmi baja nem származott ebből, szerintem nincs ok az aggodalomra, ha mindent szépen csinál...márpedig csinálja amit "kell". Ennyi idősen az én lányom is "csak" kúszott és kutyázott...

Szerintem nincs lemaradva semmiről. Mikor én is aggódtam annak idején bármilyen mozgásforma miatt, a védőnőm mindig azt mondta, hogy ne aggódjak, csinálja majd, mert látja rajta, hogy szépen fejlődik, jó az izomtónus, szépen erősíti a hátát azzal, hogy hason van, kúszással, stb...

Szóval szerintem más jele is lenne, ha gond lenne...

2014. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem változik semmi az újévben?! Mi a fenéért pontoztatok le? Most az egyszer, légyszi válaszoljatok is.
2014. jan. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 8,5 hónaposan ült fel először magától. Van olyan baba, aki felállásból ül le. Nincs még elkésve.
2014. jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Ne aggódj. Van olyan baba, aki viszonylag hamar ül, van amelyik csak mászás után, sőt olyan is, aki előbb feláll. A mi lányunk 10 hónaposan kezdett mászni és mászásból ült ki. Teljesen szabályosan, támaszkodás nélkül csak 11 hónaposan ült. Teljesen egészséges, időben elkezdett járni is. Az ülésre sehol nem is olvastam határidőt, hogy meddig kellene csinálni. Mindenhol csak a forgást, kúszást, mászást, felállást, járást írják.

(1-es Te meg azért lettél lepontozva, mert hülyeségeket írsz. Nem határeset.)

2014. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gyógytornász mondta, hogy 8hónaposan már meg kell magát tartania ülve, legalább egy ideig. Persze, csak segíteni akartam, mert a saját tapasztalatomat írtam le.

Hát bocsáss meg kedves utolsó, hogy rosszul tudtam, remélem ennél nagyobb problémád nem lesz az új évben.

2014. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért hasonlitgatod a gyereked máséhoz?

Semmi baja nincs neki azért mert 8 hónaposan nem tud ülni!


'Felülés 8-10 hónapos korban. A felülés nem azt jelenti, hogy támasztva, vagy a kezére támaszkodva meg tud ülni a baba, hanem, hogy teljesen egyedül minden segítség nélkül fel tud ülni és támaszték nélkül stabilan ül (nem borul fel).'

2014. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

1-es, akkor az a gyógytornász hülyeséget mondott neked.

Az én babám kb 10 hónaposan kezdett el ülni. Akkor már ezerrel kúszott és mászott, de oldalra kiülni nem sikerült. Az ülés először akkor sikerült, amikor felállásból tottyant le a fenekére, aztán úgy maradt :) Addig nem is erőltettük, nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem szabad ültetni, amíg magától fel nem ül. Neurológusnál is jártunk (nem emiatt), ott is azt mondták, hogy ez így rendben van.

Most már 2 éves, semmi gond nincs a fejlődésével, már szalad :)

2014. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!