Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kreáltatok új szavakat,...

Kreáltatok új szavakat, amióta megcan a babátok?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint a "nyunyó"=nyuszi, "ágyi"=ágy, "vizke"=víz, "bonti"=rendbontás, stb.

Írjatok minél többet! Előre is köszi! :)



2014. jan. 2. 04:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem krealtunk. Megpróbáltunk eddig ertelmes, magyar szavakkal kommunikálni a gyermekeink fele.

Az eredménye meglett, a szókincsük tag es ertheto magyar szavakkal beszélnek, mondatokban.

Ráér a szavajarasukat későbbi években "amortizalni". Pl.tinikorszak

2014. jan. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem csak, hogy nem krealtunk "uj" szavakat, de pl. anyamat es meg nehany embert megfenyegettem - es be is tartottam volna - hogy az eletben tobbet nem latjak a gyerekeimet, ha meg egyszer gugyogni mernek nekik. Ugyanis az en gyerekeim nem hulyek, hogy vizecsket szopikazzanak vagy csicsikalni bujcsizzanak az agyikoba. Ma mar szep szokincsuk van (5 es 7,5 evesek), hibatlan magyar szorenddel, es utaljak a gugyogo felnotteket. Megtortent parszor, hogyha valaki idegen gugyogni kezdett a kisebbnek, akkor a nagyobb neha raszolt a felnottre, hogy "ezt nem fogja erteni, csak magyarul beszel". Volt is sertodes belole, de sosem erdekeltek a primitiv gugyogos emberek.

Igaz, parszor becsuszott a fiaimtol egy-egy "zsebes lett a terdem" vagy "kerek egy parap icsat" (paradicsomot) de ez nem "uj szo" volt, hanem a 2-3 eves kor koruli beszedtanulas.

2014. jan. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

kúszkàl, fürcsi-pancsa, apici,anyici,

most ennyi jut eszembe,de tuti van még. sajàt magunkat szórakoztatjuk sz idiótàbbnàl idiótàbb szavakkal :)

2014. jan. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Bocsánat, hogy ilyet kell írnom, de az előttem válaszolók hiába tartják olyan okosnak magukat, valójában csak műveletlenek. Az, hogy létezik dajkanyelv, valamikor az általános iskola 7. osztálya körül része a nyelvtan anyagnak. Amióta világ a világ, a felnőttek "gügyögve" beszélnek a gyerekekhez. Nem az olyan durva elhajlásokat kell erőltetni, mint a "szopcsikálás" vagy a "kaksikálás", de már évszázadokkal ezelőtt is úgy altatták az a nyák a gyerekeiket, hogy "tente baba tente" - bizonyára mindenki kivétel nélkül rettenetesen primitív volt. És mégis mi a baj azzal, hogy szundizik, vagy hogy ágyikó? "Egyszer volt, hol nem volt, egy icipici házikó, icipici házikóban icipici ágyikó..." Az oviból - pardon ÓVODÁBÓL - is kiveszitek a gyerekeiteket, ha ilyen primitívségeket tanítanak nekik? És ti magatok kiejtettétek már életetekben a csoki, mozi, cigi stb. szavakat? Vagy ti gügyöghettek?
2014. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3-as, igen, ilyenekre gondoltam. :)

Első kettő:

1 nem a kérdésre válaszoltatok

2 ne nevezz mást primitívnek csak azért mert gügyögve beszél a gyerekhez

3 a kérdésem azért írtam ki, hogy egy jót mulassunk hogy milyen képlékeny a magyar nyelv, sajnálom, ha ezzel feldühítettelek titeket...

2014. jan. 2. 08:30
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es! Köszi! :)
2014. jan. 2. 08:32
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

Nálunk lettek új szavak, de nem mi alkottuk őket, hanem a gyerekek. :) A legemlékezetesebb a kany-kany=vegyél a nyakadba, összebenyon=lefekvés előtti összebújás, kakacsu=kacsa. Ezeket olyan következetességgel használták, hogy már mi is átvettük, pl. "Szeretnél kany-kanyozni?" Aki szerint ez primitívség, lelke rajta, szerintünk családias.

2014. jan. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gügyögni, mindent becézgetni mi sem nagyon szoktunk. A nagyszülők néha igen, nem igazán tetszik, de azért olyat soha nem mondanék, hogy nem láthatják többet a gyereket, ha gügyögnek neki.

Ennek ellenére lettek kreált szavak, elsősorban a kisfiam kreálta őket, aztán azóta használjuk őket. Ezek nem becézett, kicsavart szavak, hanem a kisfiam elnevezett dolgokat, aztán következetesen használta ezeket a szavakat.

2014. jan. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kany-kany, ez aranyos! Az én kislányom még csak most kezdett el szavakat használni, bumma a lufi, mert látta/hallotta mikor szétdurrant egy és azóta a bum-ból (ami egyébként a tüzijáték) bumma lett. Tátá az autó, báphi a bácsi, néjnéj a néni. :)
2014. jan. 2. 08:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A tejcsi, szopcsikàzik nem gügyögès, a tente, àgyikò, ciròka, hejte az igen. Attòl, hogy nem azt mondjuk a gyereknek, hogy helyezd magad vìzszintesbe kèrlek a fekvőfelületen attòl mèg nem èrzem magam primitivnek. (attol, hogy èdesanyàmat fenyegessem hülyesègekkel primitivebbnek èreznèm magam)...


kèrdező: nàlunk ùj szò lett a sapunda, amit apja alkotott.sietett összakadt a nyelve a sapka ès bundazsàk felvètelènèl.Azota ha megyünk valahova csak anyit mond a gyerek is saunda bele attàn tyűű ..

:-) ez hogy az okosak is èrtsèk sapka bundazsàk felvesz aztàn iràny!!! :-)

2014. jan. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!