Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudhatnék a babámnak...

Hogyan tudhatnék a babámnak nagyon étvágyat csinálni?

Figyelt kérdés
15 hós, a tejtermékeken kívül mindent eszik. De csak eszeget, csipeget. Mitől lehetne nagyobb étvágya?
2009. nov. 28. 20:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Vidd sokat a levegőre, szaladgáljon! Legalább hat órát naponta!


De van, amelyik kisétkű, akkor nem fog enni 14 éves koráig úgysem.Az ilyen kisdedek már nem esznek annyit, mint babakorukban ettek.

2009. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Soha nem volt nagy étkű. Gondolom a legalább hat órát nem a levegőzésre hanem a futkosásra gondoltad...egész nap jön megy, az a baj hogy még enni sem akar leülni.. levegőzni is szoktunk...
2009. nov. 28. 20:41
 3/24 anonim ***** válasza:

De, én arra gondoltam, délelőtt három, délután három. Az oviban is van ennyi, na jó, hidegben kettő-kettő, de az előírás, és hozzá jön az odaút-visszaút.

Ennyi alatt nem lehet egészséges, még a suliban is előírás, kötelező a napközist két órát délután "legeltetni" s ha nem esik, szünetekben is kimegy, törvény kötelezi rá az iskolát.

A friss levegő legalább olyan fontos, mint a táplálék, a kellő pihenés, vagy a vitamin. A gyermeknevelésben.

Ebből arra következtetek, hogy nem szoktatok ennyit kinn lenni.

De legalább délelőtt másfél órát és délután 2-3-at próbálj meg, s meglátod, egészségesebb lesz!Jobb étvágyú. persze, hogy a szobalevegőn nem eszik!

2009. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Szoktunk levegőzni, de nem ennyit. de ha ennyit kinnt vagyunk, ki viszi a háztartásom?
2009. nov. 28. 21:00
 5/24 anonim ***** válasza:

Beteges,rosszkedvű,bágyadt?

Vagy vidám,mozgékony,egészséges?Ha ugyanis az utóbbi,ne foglalkozz az étvágyával,nem kell étvágyjavító,eszik amennyi kell neki.A lányaim egy időben szinte a levegőből éltek,akkor mondta az orvos,h ha vidámak,mozgékonyak és nem betegesek,akkor elég nekik amennyit esznek.Ne akard tömni,sok kisétvágyú baba van.

2009. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ez alkati kérdés is lehet, de fontos a példa. Együtt esztek például? Te hogy állsz a dologhoz, élvezed az evést? Ezek csak gondolatok, de talán el lehet indulni rajtuk.
2009. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nagyon vidám, élénk baba, talán túlságosan is élénk:) általában együtt eszünk, és hát az én étágyammal sajnos semmi baj nincs:( elvileg az egészsége rendben van, vashiányos, de arra szedünk Béres cseppet..állítólag pici koromban én is csak virslit ettem virslivel, de én szedtem valami étványgerjesztő tabit..
2009. nov. 28. 21:19
 8/24 anonim ***** válasza:

Amíg kinn vagy, addig nem csináltok otthon felfordulást. Ergo: Nem kell takarítani. S te is fogynál.Gyereket nevelni maradtál otthon, nem háztartást vezetni.

Ha dolgozni fogsz 8-10 órában s még oviba is szaladni, ki fogja vinni a háztartásod?

Főzz egyszerre két három napra! Főzz egyszerűbben!A mosógép elmegy maga is.Használj vasalást nem igénylő ruhákat! Kelj korábban, feküdj később! Ha ennyit nem tudsz kimenni, akkor menj csak egy-két órával többet naponta, mint szoktál! Nagyon fontos a mozgás a friss levegőn! S ne a kocsiban üljön a gyermek, menjen, szaladjon, labdázzatok, bújjatok, stb! Játssz vele! ezért maradtál otthon. Nem háztartást vezetni. Azt meg kell oldani előtte-utána!

Ha elfárad kinn, jót fog aludni délután, addig apának meg tudsz főzni, s még egy-két dolgot elintézhetsz.

Próbáld meg! Csak egy hétig! Talán megszereted, beválik. Megér egy próbát!

Sokan hozatnak ebédet, lehet, hogy meg is éri. Volt, mikor én is hordtam elég volt hármunknak. Max. egy tojással, virslivel kipótoltam.


amúgy, ha vidám, élénk, akkor ne méregesd mennyit eszik De a levegő azért is jó volna, jobban aludna, nyugodtabb lenne, mikor bent kell lenni.

Neked is csk jót tesz a mozgás.

2009. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

bocs az OFF-ért de délelőtt három délután három óra nem sok az picit? Mert ha nyolckor reggelizünk, kilenckor kimegyünk 3 három óra az dél, mondjuk 1 óra alatt készítek kaját, 2kor elalszik, alszik három órát, akkor ötkor felkel, kaja este hatkor pláne télen hova viszem le? Meg akkor kilenckor jövünk fel aztán még vacsora meg fürdés. Mikor kerül ágyba tizenegykor? És mikor foglalkozol vele otthon? Vagy otthon lennie csak akaja idejére kell? Nem értem ezt sehogysem. Egyébként kizárt a kétszer három óra az oviban is. Délelőtt kilencig reggeli, kiviszik őket az udvarra, délben ebéd, tehát fél tizenkettőkor be kell jönniük, tehát a három óra semmiképp nincs meg, aztán alvás fél háromkor - háromkor ébresztő, uzsonna az fél négy + a három óra délutáni udvar. Fél hétkor sétálsz vele haza?

Vagy hogy van ez pontosan nálad?

2009. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Vitamin, friss levegő, sok mozgás. De nem napi hat óra a levegőn. Nyugodtan végezd el a házimunkát, az is a gyerek neveléséhez tartozik, gondolom neki is főzöl, rá is mosol, vasalsz, stb. A kicsinek is meg kell tanulni, hogy nem csak a játékból áll az élet, őt is be kell vonni a közös tevékenységekbe. (bocs, ezt a fentebbi válaszolónak is üzenem - nem hiszem hogy van gyereke, vagy férfi, hogy ennyire nem látja át egy anya dolgát a hétköznapokban)


A levegőzésre: A 3-3 óra sehogy nem jön össze. Óvodás a kislányom, 9-ig reggeliznek, utána vannak a kezdeményezések, kb 10.kor mennek le az udvarra, legkésőbb fél 12-kor fel, majd ebéd, 1-3 ig alvás, és az óraállítás óta már nem is mennek le délután, olyan korán sötétedik. De ha lemennének is, max másfél óra jönne, össze, talán annyi sem, mert fé négy után mennek csak ki.

De mutass nekem egy óvit, ahol ennyit vannak kint. És ez hogyan lenne előírás?

2009. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!