Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudhatnék a babámnak...

Hogyan tudhatnék a babámnak nagyon étvágyat csinálni?

Figyelt kérdés
15 hós, a tejtermékeken kívül mindent eszik. De csak eszeget, csipeget. Mitől lehetne nagyobb étvágya?
2009. nov. 28. 20:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

a 3-3 nem az előírás, hanem akkor lenne étvágya. Igen! Ha nem esik, mehet kifele, enni aludni kell a szobában. Így jó étvágya lenne. Persze, városon nehéz megoldani, de e felé kellene közelíteni, ha jó étvágyat akarsz csinálni a kicsinek.Valamit valamiért. Ha egész nap a szobában van, nem fog sokat enni, se nyugodt nem lesz, de csintalan annál inkább.

Mennyi idő tűnne megoldhatónak?

Udvar? Erkély?

2009. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Reggelizni nem nyolckor kell, hanem hatkor, s marad idő akkor.
2009. nov. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

És mégis mit javasolsz? Keltsem fel reggel hatkor reggelizni, mert most negyed nyolc fél nyolckor kelnek és mire felöltözünk és elkészül a reggeli van nyolc óra.

A szobában meg szoktunk könyvet olvasni, legozni, autópályával játszani, rajzolni, gyurmázni, kártyázni, készségfejlesztőzni.

Oké van amit ki lehet vinni az udvarra de nem fogom az autópályát lecincálni aztán fel. Aztán most jut eszembe szoktunk zenét hallgatni, diavetitőzni. Ezeket az udvaron ti hogy csináljátok? Visztek generátort meg fehér táblát?

Persze értem én, egyszerűbb az udvaron kint lenni, mint bent foglalkozni a gyerekkel.

2009. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
És még valami ha foglalkozol a gyerekeddel az nem csintalan lesz hanem okos, értelmes. Ha kint az udvaron szaladgál egész nap akkor pedig egy kezelhetetlen hülye gyerek, aki nem tud mit kezdeni magával. De mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik ebben ez a jó.
2009. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Bent lehet maradni, ha esik. Máskor is, de akkor tessék megelégedni a kisebb étvággyal!

A reggelit lehet egyedül előkészíteni, gyerek nélkül. Mennyi idő? Tíz perc?


Azok a tevékenységek remekek, amit felsoroltál.

De a szabadban lehet bújócskázni, kergetőzni, futni, mászni, ugrálni, labdázni, motorozni, talicskát tolni, ásni, sarazni.

Gyíkot, békát, bogarat fogni, levelet gyűjteni, diót találni, sünt látni, madarat hallgatni.

Lombdombban taposni.Más gyerekekkel, nénikkel, bácsikkal, kutyákkal, macskákkal találkozni.

Autót, dömpert szemeteskocsit utánozni.

Ezek is jó murik!

Elismerem, túlzás, amit írtam. De úgyis sokszor esik vagy köd van, vagy nagymosás. Olyankor lehet benn lenni, meg szombaton.

És elég akkor többfogásos ebédet főzni, nem kell minden nap órákat állni a konyhában!

Persze, akinek kertje, udvara van, annak könnyebb, mert úgyis dolga van kinn anyának, s a kicsi "segít"-het.

De ha anya "semmit" nem csinál, látszólag, akkor is nagyon hasznosan tölti az idejét. Mert fejleszti a gyermek nagymozgásait, immunrendszerét, megfigyelő- és kapcsolatteremtő képességét, kreativitásást.

Ha megszokják, a gyerekek jól feltalálják magukat odakinn.


Olyat is hallottam, hogy két kismama beosztotta: egyik nap egyik megy két gyerekkel, a másik otthon marad, vagy ügyet intéz, sőt! A két családra vasal, vagy főz!

Bevált! Nem minden nap, de heti egy-két alakalommal.


Vasárnap apa is kiviheti a csöppséget("focizni!") míg fő a húsleves, s jól esik délután még egy családi séta.

A gyereknevelés időigényes!

Persze, nem mindig jut idő, akkor elmarad. De a cél! S ha éppen étvágyat javítanánk, akkor áldozni kell valamit.

2009. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Oké így más a dolog, de te nem ezt írtad. De a reggelit ha egyedül tíz perc alatt elkészítem akkor sem tudom nekik hatkor adni mert nem kelnek olyan korán csak fél nyolc fele. Azt meg akkor sem fogom csinálni, hogy hatkor felkeltem őket hogy fél hétkor már az udvaron legyünk.
2009. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell találni az arany középutat.Legyen a gyerek több órát levegőn,de azért a napi 6 óra elég extrém,hacsak nem személyzet viszi a házat,ami egyébként egy vidéki kúria hatalmas kerttel...egyébként szerintem a gyereknek szüksége van a "szobai" elfoglaltságokra is,mindenből a megfelelő mennyiségben.
2009. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Csinálj neki limonádét vagy sima gyenge(igazi)citromos vizet és azt igya napközben. Kiskoromban nekem is gond volt az étkezésemmel és anyukámnak ezt tanácsolta az orvos. Serkenti a gyomorsav termelést és hamarabb lesz éhes. Régóta alkalmazzák gyerekeknél és felnőtteknél is az étvágy növelésére.
2009. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hatkor megcsinálod a reggelit, megiszod a kávét. Háromnegyed hétkor berakod a mosógépet, hétkor felteszed a levest. Félnyolckor felkelted megreggelizteted az uraságot, negyed kilenckor elmentek bevásásrolni, ez már jó, kilencre biztos otthon vagytok, kaphat egy fél narancsot, kiterítesz, elpakolsz, addig játsszhat benn, tíztől tizenkettőig lehet játszani kinn.

Háromnegyed egyre alszik, akkor befejezed az ebédet kivasalsz elpakolsz elolvasod a leveleidet. 3-5-ig elmentek gesztenyét szedni, galambot kergetni, közben bejelentkeztek a fodrászhoz, feladjátok a csekket beszéltek a többi anyukával, meg vesztek macskaeledelt. Marad este még két óra foglalkozni. Apja is van neki. Na jó, csak négy vagy öt óra volt ez, de a télre fogjuk.

2009. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mikor fekszenek le a gyerekek? Időben?


A citromos víz jó, a narancslé is, de étkezés előtt fél órával. Ha egész nap ezt szürcsöli, nehogy megtámadja a fogzománcot, ha esetleg gyengébb.

2009. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!