Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a napotok 10-12...

Hogy telik a napotok 10-12 hònapos babátokkal?

Figyelt kérdés

Mennyit jàtszik egyedül, hànyszor alszik? stb...

előre is köszönöm


2014. jan. 6. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


10 hónapos,mostanában 7 körül ébred,8-ig még játszunk az ágyban,közben felöltöztetem,én is elkészülök,8-fél 9 körül reggelizünk,utána kicsit pakolok,addig ő is játszik a konyhai eszközökkel,majd a nappaliban folytatjuk a játékot.

Eléggé anyás,így nagyon keveset játszik egyedül,azt is inkább úgy,hogy ott ülök mellette.

10-kor alszik először 11-ig,fél 12-ig max,utána 12-fél 1 körül ebédel,3-ig ébren van.Ilyenkor szoktunk boltba menni,sétálni,vagy csak itthon játszani.

4-ig alszik kb,akkor jön haza az apukája is,így vagy 3-an játszunk,vagy felváltva foglalkozunk vele,illetve sétálni megyünk,ha korábban nem mentünk.

6-kor vacsorázik szilárd kaját (köztes időkben anyatejet kér),fél 8 körül fürdetjük,8-9 között alszik el.


Mostanában eléggé akaratos lett,nem szereti az idegeneket és feszegeti a határokat:)


És nektek hogy telik a napotok?

2014. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia

Hasonló napunk van, 10 hónapos lány.

8-körül kel, aztán egy óra 1,5 múlva még visszaalszik van, hogy 20 percre van hogy egy órára. Utána 3- körül van még egy alvása de mostanába ez néha kimarad. (Ezt nem tudtam, hogy normális-e, mármint a délelőtti alvás)


Eddig délelőtt voltunk boltba de mostanába nem marad meg a babakocsiba, így áttettük délutánra, mikor még nem olyan fáradt mert akkor sokat esik...


Enni 3x eszik főzelék félét, kb 2x-3x egyéb szilárd kaját.tápszert már csak este elalváshoz kér igaz akkor 6dl-t bevág..(8 hónapos kora óta nem szopizik)


Egyedül nincs el, nagyon anyás, néha kicsit a pakolás (kizárólag konyhai jellegű) lefoglalja de igazából folyton a fenekembe van főleg mióta jár.Állandóan utánam totyog.....


Sokat használom a nem szabad, hagyd abba kifejezéseket, mert minden rosszat megtalál...


Egyébként cuki mosolygós csak mindenkitől megkapom hogy kényes mert sokat van velem, délután este fele elég ölbe baba :)


De még csak 10 hónapos még csak most kezdi magát úgy ahogy megértetni...

Szóval nem tudom, hogy kellene-e egyedül is játszania vagy sem?

2014. jan. 7. 05:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 10 hónapos a kislányom:

7-8 körül ébred, köszönés, körbenézzük a szobát, minden falra festett állatkának köszönünk, utána szopi.

Felöltözünk, majd én is elrendezem magam, beágyazok stb. addig ő fel-alá mászik a szobájában és mindent megbűvöl, persze ameddig jó a kedve, de azért szeret egy látótérbe lenni velünk és úgy játszik.

10 körül valami tízórai ami ált. gyümölcs esetleg még egy kis túró rudi.

11 óra környékén elálmosodik, alszik fél, vagy 1 órát, aztán ebéd, valami főzelék husival, bulátával, sajttal.

Ezután ha még kér egy kis szopi(de ez van hogy elmarad).

Jöhet a séta, nem hosszú útra megyünk, mert nem kimondottan szereti a babakocsit, kicsi babaként szinte végig ordította az egész utat. Most elvan benne.

15:30 körül uzsi, túrókrém (házi), joghurt, pogácsa.

Az a baj, hogy 4 után álmosodik el és ha nem alszik akkor tiszta nyűg a délután, ha alszik akkor meg este fél 10 nél előbb nem alszik el.

Fürdés fél 8-kor, közben beszélgetnek apával. Utána pár falat a mi vacsinkból, szopi. És ugye itt jön az, hogy vagy elalszik normális időben vagy nem.

Fogalmam sincs mit csináljak, mert ha nem fektetem le délután akkor csak sír, ha lefektetem akkor meg későn alszik el.

2014. jan. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na igen, szerintem nàlatok kèsőn van a dèlelőtti szunya, az enyèm legkèsőbb 10-kor kidől ès 3-ig birja....nem tudod ebed utanra kihuzni az alvast? lehet akkor 1-2 korul aludna de utàna este is hamarabb aludna el....


egyèbkènt az enyèm is szeretne , probàl minèl tovàbb fennmaradni èjjel...:-)

2014. jan. 9. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!