Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsam a napirendjét,...

Hogy alakítsam a napirendjét, hogy ne ennyire későn aludjon el este?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom, az elején nagyon jó alvó volt, aztán "elromlott". Sokszor éjjel (1-2 körül)felkelt 1-2 órára játszani, majd aludt pár órát hajnali 4-5-kor felkelt. Na, ezt hónapokig csinálta, ami borzasztó volt. Rajta kívül még van 2 gyerekem, akikkel alig tudtam foglalkozni, mivel nappal tiszta kóma voltam. Aztán pár hete beállt egy új napirend, ami végül is mindenkinek jó, de azért bennem van, hogy nagyon el van csúszva a délután és az este... Szóval, reggel fél 7-kor kel, akkor kap tápszert, 8-kor reggeli (kifli, sajt, ilyesmi). Délelőtt 10-12-ig alszik. Felkeléskor adok neki gyümölcsöt, és 1-kor ebédel (husis főzeléket). Idáig szerintem nagyjából rendben is vagyunk. :) A délután úgy alakul, hogy 16.30-kor kap uzsonnát és 17-19-ig alszik. Itt már fel kell keltenem, és utána fél órán át még nyűgös. 19.30-20 óra körül vacsi (főzelék, vagy tejpép). Este fél 10-kor fürdés, utána nagy adag tápszer és szunya reggelig. Ez így tulajdonképpen nem rossz, mivel éjszaka nem ébred és a felkelés sem hajnalban van, én is kipihentebb vagyok, de azon gondolkoztam, hogy jó lenne ha a délutáni alvás és az esti elalvás korábban lenne, de félek, nehogy megint oda jussunk, hogy hajnalban kel... Másnál -ahol viszonylag korai kelő a baba- hogy alakulnak az alvások?
2014. jan. 6. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hű ez az egész borzalom, bocsi. Délelőtt későn alszik. Vagy hamarabb tedd vissza, vagy 11 fele keltsd. Ebédre semmi gyümölcs, rendes kaja. Uzsonna is későn van, max 4 kor legyen és ne utána aludjon hanem előtte. Vagy max 1 órát utänna. Vacsi 7 fele, fürdés 8 utána alvás. Ez így borzalom.
2014. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17-19 kozott már ne altasd, ennyi idő alatt sokat pihen. Fürdést pedig lekésőbb 8-ig csináljátok meg, kell egy-két hét mire megszokja.
2014. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem ez a borzalom, hanem amikor éjjel játszott és hajnalban kelt...!!

Egyébként a másik 2 gyerekemnél úgy volt, hogy 10-12 hónaposan kitolódott a nappali alvás, amiből 1 évesen már csak 1 lett. Szerintem most is ez lesz.

A gyümölcsöt adnám én korábban is, de nem eszi, ezért kapja ebéd előtt. Ami egyébként inkább étvágyat csinál 1 órával az ebéd előtt. Szóval, a délelőtt marad, a délutánnal lenne jó valamit variálni.

Más 10 hónapos babánál hogy alakul a napirend??

2014. jan. 6. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen a napirend kb:

7 körül kelés, később szopi, de ez már kevés így

9- fél 10körül gyümölcs gabonapéppel

fél 11 körül alszik kb 40-50 percet, de ha levegőn van másfél órát akár

12 körül husis főzelék

3kor alszik mondjuk 1 órát (ha de. rövidet, akkor ilyenkor hosszabbat)

utána szopi+tejpép

fél 7kor vacsi zsemle, kifli vmi kencével

7 kor fürdés

8-9 között álmosság függvényében alvás

De ő még sosen aludta át az éjszakát!


Délelőtt minek adsz neki gyümit? Mehetne neki az ebéd nem, azzal talán korábban menne az uzsi, és vele az alvás.


Amúgy nagyon jó alvókája van, irigylem :D Bár elvileg ilyenkor 2,5 óra az alvásigényük nappal, de éjjel is alszotok, úgyis ez a lényeg!

2014. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 és fél hónapos, már kb 4 hónapja van ez a napirendje, csak a vacsora változott meg nemrég. Mondjuk ő jó alvó, kiskora óta elég sokat alszik éjjel. Nappal már más a helyzet. :) nyáron ő is későn feküdt, fél10 körül, de átállt, úgyhogy nem kell félned, szerintem be fog állni normálisra, csak pár nap kell amikor nehezebb lesz, de ha szigorú vagy, menni fog. :) tehát: reggel fél8kor kel, 8kor tápszer, utána kis kalács. Játék és vagy a tízórai előtt vagy utána alvás, attól függ, mennyire álmos. De lényeg, hogy 10körül (utána de fél11 előtt) gyümölcs, dél-fél1 ebéd húsos főzelék, utána lefekszik, másfél órát alszik, max kettőt. Utána játék. Negyed 4 és 4között uzsonna túró, joghurt, gyümölcs, keksz, ami tetszik neki és nekem. :) utána általában rögtön lefektetem, és el is szokott aludni a legtöbbször, max 3/4 órát, viszont ha nem alszik el valamiért, akkor már nem fektetem az esti alvásig. Ez a legnehezebb, mert egy idő után már semmi nem tetszik neki. :) de ha azt akarom hogy aludjon éjjel muszáj kihúzni. Fél7 vacsora vagy az aznapi főzelék vagy kifli vajjal sajttal sonkával. Negyed 8-fél8 fürdés, utána 210tápszer. Utána alvás 8kor. Rögtön el is alszik. Szigorúnak tűnik hogy pontosan mikor mi van, de ha nem tartom nagyjából megérzi.:) de nem kell megijedni, ha nem pont olyan amilyet szeretnél, beáll majd! Hajrá :)
2014. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kisfiam 11 hónapos,reggel fél 8 körül kel,majd reggelizik egy jó adagot,utána játék,majd eszeget velem,10 kor már nagyon álmos,ekkor alszik 1-1,5 órát vagy 40 percet,utána ha keveset aludt még játszik vagy sétálunk,majd ebéd egy jó adag megint,azután szintén felforgatja a házat,majd mire megyünk a tesóért az oviba,addigra lesz álmos,olyan 4 előtt valamivel,tehát nálunk is kitolódott az egész,ekkor alszik el,változó,ez is 1-1,5 óra,amikor felkel 17-18 óra körül,akkor uzsonnázik,majd játszunk megint és fél 8 körül mikor eszünk megkínálom még,egy pár falat erejéig,ő már nappal nem szopizik régóta,csak éjjel,akkor aztán.. :) majd fürdés 8 körül,utána alszik 21 körül.ma nem egészen fél 1 volt,mire elaludt.

szerintem át fog állni az egy alvásra nemsokára,mint nálatok,én hagynám,úgyis megoldja maga,és egyáltalán nem borzalom :) minden gyerek más,egy idő után beállnak,ők tudják mia jó nekik,most mondhatnám hogy délelőtt is keltsd fel kicsit korábban,meg délután is de kinek jó utána a nyűglődés? nálunk arany szabály hogy alvó gyereket békén hagyjuk! volt hogy a nagyobbam is elaludt este 6kor,na és? kipihente magát,majd ment 1-2 órával később az ágyba.

2014. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! nálunk ugyan ez volt egy ideje,mint anno nálatok,hogy felkelt hajnali 3-kor és ő kaszinózott,majd egy óra múlva aludt el újra,akkor is hajnalban kelt.

motst ott tartunk,hogy este 10- fél 11kor alszik el,de reggel fél nyolc és 9!!! között ébred! nem kel fel éjjel. 9 hónapos. nekem ez így jobban bejön. kelnönk nem kell reggel,legalábbis neki nem,így nekem mindegy mikor alszik el.

2014. jan. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem napközben alszik sokat,a 4 óra már sok.Meg kell próbálnod ezt egy kicsit lefaragni és akkor estére fáradtabb lesz.Nálunk is hasonló volt a helyzet.
2014. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

9 hónapos a kisfiam és 3óránként alszik nappal. Nálatok kb 5 órát fennt van. Rakd le elöbb aludni délután és az uzsi is hamarabb legyen.

Nálunk ilyen egy átlagos nap:

Reggel 6kor kel kb, 8kor vajaskenyér, 9kor tápszer és alszik is. 1-2 órát alszik, 11kor legkésöbb fel kel. Dél és 1 között főzelék, 2kor alvás 3ig. 4kor uzsonna gyümölcs, tejpép stb... Fél 7kor fürdés, 7kor tápszer és be is aludt. Éjszaka inni kel fel.

2014. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!