Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még mód a 3 hónapos babám...

Van még mód a 3 hónapos babám nyakának/hátának erősítésére, mint hogy a hasára rakom? Ezt mondta csak az ortopédus, de ezt a fiam nem viseli el. Üvölt, mint akit ölnek, ha hasra rakom.

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk már újszülött korában, a szülése után mondták, hogy tornáztatni kell. Egy egész gyakorlatsort mutattak meg a kórházban. 6 hetes kora után a gyakorlatok nagy részét elhagyhattuk, csak az ülésbe húzást kell még csinálnunk, de azt is ritkábban. De pont itt olvastam, hogy egy gyógytornász azt írta, hogy ezt tilos. De én nem értem, mert nekünk meg gyógytornász mutatta a kórházban (nem csak nekünk, még az azokban a napokban született babák közül másik négynek is), a védőnőnk is mondta, és a gyerekorvosunk is. És mi csináltuk is szépen, rendesen, ahogy mondták. Úgyhogy én ajánlani nem merem, de mi csináljuk. Ennyi szakember csak nem tévedhet. Mondjuk bevált, mert gyönyörűen tartja a fejét, most megyünk majd tanácsadásra, lehet, hogy már el is hagyhatjuk.
2014. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is csak ezt javasolták, hogy hasra kell rakni. És meg is nyugtattak, hogy minden baba nehezen viseli addig, amíg nem megy, mert nehéz, kényelmetlen, stb... Úgyhogy minél többször rakjuk hasra, amíg bírja (Napi 10x-t ajánlottak, de nem kínoztam annyiszor inkább, de 6-7x megvolt ezért) ez azt jelenti, hogy nem egyből kaptam fel, amikor elkezdett nyűglődni, hanem egy kicsit még hagytam. Kezdetben fél percet sem bírt ki, de nagyon hamar kitolódott az idő, megerősödött. Lehet trükközni, hogy elé fekszel, játékot raksz elé. Vagy ennek a könnyített verziója, hogy a hasadra fekteted, mondjuk félig ülő helyzetben, ezt jobban szokták szeretni...
2014. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ülésbe húzás szerintem sem jó! Régen bevett módszer volt, ma már csak az "öreg" dokik ajánlgatják leginkább!

Az én fiam is utált hason lenni, de neki is kellett. Ahogy írta az előző, kevés idővel kell kezdeni! Meg az nem baj,ha kicsit nyöszörög, amíg nem kezd rá jobban, addig ne fordítsd meg!

2014. jan. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az en lanyom is gyulolte, de ha ezen nem estek at, akkor ne tortenik sajnos csoda. :(

Nalunk elso perctol hason aludt, de ebren (amennyit fent volt,kb.5perc), nem szerette a hasonfekvest.

Vegul a 3-4alkalom utan hozzaszokott.

2014. jan. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3-ból 2 gyermekemet kellett ülésbe húznom. A nagy nyaki hypotóniával és torticollissal (ferde nyak) született, a gyakorlat hatására 3-4 hónapos korára tökéletesen rendbe is jött. A kicsi koraszülött volt, izomgyengeség és izomtónus eloszlási zavarral. Másik kórház, másik orvosok, másik gyógytornászok, ugyanazt a gyakorlatot ajánlották. Én megbíztam bennük, és csináltuk becsülettel. Meg is lett az eredménye, kislányom gyorsan elnőtte a problémáit.
2014. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj a hátadra és tedd a mellkasodra, beszélj hozzá. Az én babám is csak így viselte el a hasra tételt.
2014. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2014. jan. 7. 09:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is a felhúzást kellett csinálni,a védőnő és doki is mondta és nagyon hamar volt eredménye.
2014. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam írni, mint a 6-os. Én babám imádta.
2014. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!