Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt babátok...

Mennyi idős volt babátok (gyereketek) mikor kezdtétek el rá szoktatni a bilire?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
nem volt még 2éves a fiam és nyár volt, amikor egyik napról a másikra szobatiszta lett, levette a pelenkát és onnantól nem engedte hogy ráadjam (csak éjjel), igaz ő nem bilizett, csak a sima nagy wc-t használta, de a szűkítő sem kellett neki!
2014. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sosem erőltettem.

Megismertettük kb 2 évesen a bilivel, elmondtuk hogy neki ebbe kell majd pisilni és kakilni, nem a pelusba.Oda engedtem mikor elmentem wc-re, és elmagyaráztam hogy nekem nincs pelusom ezért wc-re járok.Szinte minden pelenkázásnál elmondtam hogy milyen nagy lány már, és nem kéne az a pelus.

2,5 évesen nem tudtam ráadni a pelust, azóta nappalra szobatiszta, 1 kezemen megtudom számolni hányszor volt baleset.Ha megyünk valahová akkor még kap pelust, meg alváshoz is, de hiába van rajta, pl kakilni már csak a bilibe megy.Minden este megkérdezem hogy kéri-e a pelenkát, egyenlőre még igen! :)

Soha nem ültettem időre bilire, nem vettem le a pelenkát róla hogy össze vissza pisilhessen (kivétel vidéki rokonoknál 1000 fokban az udvaron).Ezt hülyeségnek tartom, amikor megérik rá a gyerek úgy is minden megy a maga útján.

12-én lesz 3 éves

2014. jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmúlt két éves, amikor elkezdtünk próbálkozni. A védőnő azt mondta, hogy testileg és szellemileg is meg kell érni a szobatisztaságra, nem szabad erőltetni, mert meglesz a böjtje. Persze anyukám nem így látta, egyfolytában nyaggatott, hogy ültessem rá a bilire, mert akkor szokja meg, hogy abba kell kakilni. Meg az XY is azt mondta neki, hogy a gyereke, unokája már megül a bilin...stb. Nem nagyon értette meg, hogy az én gyerekem alapból sehol sem maradt meg 2 percig, nemhogy bilizzen.
2014. jan. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyik fiam már 8hósan ült rajta, és kb rendszeresen használta 10hós korától - rendre belepisilt-kakilt, de persze a pelenka maradt mellette. Őt nagyon érdekelte, nagyon jól elücsörgött rajta, de nem nyaggatuk vele állandóan- 2éves kora után lett szobatiszta és ágytiszta.

(pl reggel ha ébredt, az volt az első, hogy mondta, hogy BÍÍÍÍ, ez volt a bili, hoztam, ráült, adtam neki egy kis mesekönyvet, elkezdett lapozgatni, ücsörgött, és végezte a reggeli nagydolgát)

Bezzek a második fiam- ő aztán a másik véglet volt, nemhogy 8hósan, még 2évesen sem volt hajlandó ráülni, vagy ránézni sem a bilire!! :) 2,5évesen elkezdtük használni, de feleslegesen. 3évesen lett szobatiszta és ágytiszta.

A legkisebb gyerekem 20hónapos és őt sem lehetne ráültetni a bilire. Ha pelenka nélkül van este, rögtön pisil bele a kádba. DE hiába ültetem rá a bilire és mondom, hogy mit kéne csinálni NEM. Reggel az első dolga a tejivás után, hogy betojik- itt is hiába ültetem rá, addig tartja magában. Amint felkerül a pelenka, 1perc alatt telerakja. Szóval nála tudnám, hogy mikor próbálkozzunk, de nem akar. Vele úgy vagyok- a középső gyerekemből tanulva, nem nyaggatom, békén hagyom, majd nyáron, jóidőben megtanulja...

Erre meg kell érni. Valakinek ez 2év, valakinek 2,5, valakinek 3, valakinél mégtöbb.

és saját tapasztalatom, hogy türelmesnek kell lenni a szülőnek is. Nem baj az, hogy az én gyerekem még 2,5évesen nem szobatiszta, mert a szomszédé, meg a barátnő gyereke az. Nem ebből kell kiindulni.

2014. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22 hónaposan úgy döntött,hogy neki nem kell pelus,bilire akart ülni,mert látta,hogy a bölcsiben a nagyok(2,5 évesek) már a wcre kell üljenek,így nem pisilt már Ő sem pelusba,ez tavasszal volt,utána volt azért pár baleset főleg mert nagyon belemerült a játékba,de már nem volt pelusa se nappal,se a délutáni alvásnál,majd ősszel úgy döntött neki éjjelre sem kell,se hosszabb utazáshoz,inkább szól,kb 2szer pisilt be éjjel összesen,ma már nincs gond most 2,5 éves,jó érzés,hogy elbúcsúztunk a pelenkavásárlástól.
2014. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!