Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezeljem a baba fenekét,...

Mivel kezeljem a baba fenekét, ha kiette a pisi?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos. Karácsonykor elkezdett nagyon csúnyán köhögni, dokinénitől kapott 2fajta gyógyszert + kúpot. Mióta megkapta az első adag gyógyszerét, kipirosodott a feneke. Biztos, hogy valamelyik gyógyszer hatására, mert azóta lett neki. Akkor minden pelenkázáskor vizes vattával áttörölgettem a fenekét, de így is piros maradt. Tegnap kapta az utolsó adag gyógyszert, szerencsére már nem kell kapnia tovább. Viszont a feneke még mindig nagyon csúnya, sőt. Az előbb kivettem alóla egy adag kakát, és szó szerint 2 kis helyen vérzett a fenekén, kiette neki a kaka meg a pisi teljesen. Utána kis lavorba sima üres meleg vizzel megmostam a hátsóját meg a tuniját, majd yógyszertári popsikenőccsel kentem be. Gondolom ez a jó neki, ha minden pelenkázáskor lemosom a fenekét. De mivel kenjem még neki, hogy helyre jöjjön? Jó ez a gyógyszertári kenőcs, vagy valami más jobb lenne rá?


Köszönöm a válaszokat.


2014. jan. 7. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Neogranormon kenőcs!

[link]

2014. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál a Sudocrem vált be.
2014. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neogranormon szokás, de Reparon sem ellenjavallt (ezt elég a gyulladt területre kenni, de nagyon vékonyan !! és nem kell bevezetni a végbélbe). Nem feltétlenül gyógyszer mellékhatás, mivel lehetett kis bélgyulladás is a köhögés mellett. Ha antibiotikumot kapott, akkor megváltoztathatta a bélflórát és ennek következménye is lehet, de majd idővel rendeződik, gyógyszertárban kapható probiotikumot lehet esetleg kipróbálni.
2014. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neogranormonból a testápoló is jó, vagy a kenőcs kellene inkább?
2014. jan. 7. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
NE testápolóval próbálkozz, az kevés hozzá. Neogranormon krém, vagy Sudocrem. Mindkettő nagyon jó.
2014. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Reparon nem aranyérre való? Tényleg, az jutott eszembe, hogy a fenekén a bőr pirosodott ki, vagy ténylegesen a popója? Ha a popó, akkor én a Neogranormon kenőccsel kenném, ha a bőr, akkor mehet a Sudocrem is.
2014. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sudocream a legjobb az mindent meggyógyít!
2014. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sudocrem sajna nem vált be, csak a natúr shea vaj.
2014. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aloe first+ canesten tette rendbe amikor antibiotikum után csúnya lett a popó. Amikor "csak" a kaki csípte ki akkor first+bepanten plus. Egyébként minden palusozáskor krémezem vagy neograrmormon vagy sudokrémmel, ha piros akkor ezek már nem elegek nálunk.
2014. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is a Sudocremet ajánlom, esetleg felváltva mandulaolajjal. )nekünk ez jött be, amikor már szinte vérzett is kis bőre)
2014. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!