Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is kevés ennyi...

Szerintetek is kevés ennyi ebéd utáni alvás?

Figyelt kérdés
21 hónapos a kislányom, és kb. másfél hete ebéd után ha lefektetem aludni, nem alszik többet max. 1 órácskát, de van hogy csak 40-45 perc lesz belőle. Tök mindegy mikor fekszik le, ha később ha előbb, nem alszik többet. És érdekes hogy este sem fáradt, mert tegnap is még 9-kor nem akart aludni. Anyósom meg teljesen fent van ezen akadva, hogy csak ennyit alszik, szerinte valamit rosszul csinálok, mert nem létezik hogy ennyicske alvás elég lenne egy ekkora gyereknek. Náluk voltunk hétvégén, és akkor is 45 percet aludt ebéd után a lányom és majdnem hogy nekem esett minek hagytam felkelni. Most elkezdte hogy ebből majd az lesz hogy el fogja hagyni lassan a délutáni alvást, és ez mekkora probléma lesz. Mert rá kellene parancsolnom hogy aludjon. Nem fogja fel, hogy nincs azzal probléma mert szépen gyorsan elalszik, csak nagyon gyorsan felébred. Szerintetek is akkora gond ez??
2014. jan. 7. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyereknek más az alvásigénye. Van, amelyik gyerek már 2 évesen elhagyja a délutáni alvást.

Esetleg kérd meg anyósodat, hogy törődjön a saját dolgával.

2014. jan. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem kevés, ez gyerekfüggő. Éjjel mennyit alszik? Későn kel reggel? Ha zavar, hogy délután nem alszik, reggel keltsd fel egy órával korábban. Pár nap alatt át fog állni az új "rendre".
2014. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Éjszakákat szépen átalussza. Általában fél 9 körül már alszik, és reggel fél 8-8 körül ébred.

Igazából engem nem zavar hogy keveset alszik ebéd után, anyós szekál ezzel a délutáni alvással.

Mondjuk szerinte a másik fiának a 9 éves fiának is kellene még ebéd után aludnia :D

2014. jan. 7. 13:11
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Ezek a mai gyerekek nagyon keveset alszanak. Már van, hogy az óvodában sem alszanak ebéd után, csak fekszenek és esetleg suttogva beszélgetnek egymással. Nyilván lehet gyerekfüggő, de az is valószínű, hogy olyan sok inger éri őket (zaj, TV, villódzások gépkocsi lámpáktól stb.), hogy az alváshoz szükséges ingerszegénység fel sem lép.
2014. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint 12 órát alszik egy nap. Ez elég egy közel 2 évesnek.
2014. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos a lányom,ő is ezt csinálja,de ő éjjel sem alszik ennyit,csak 9-10 órát,mikor felkel délután,ha látom,h még álmos,akkor megpróbálom visszatenni,általában sikerül is és még ráhúz vagy 40 percet,csak ritkán,ha úgy látom kialudta magát(nagyon élénk)akkor nem altatom tovább
2014. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira gyerekfüggő. Az én 19 hónapos fiam ebéd után 3,5 órát alszik, este 8-kor már alszik és reggel háromnegyed 8 körül ébred. Na, ő meg egy mormota.
2014. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, én fél(!) évesen elhagytam az összes napközbeni alvást, mégis felnőttem :) Vannak ilyen gyerekek, akik egyszerűen nem igénylik a délutáni alvást, ezzel semmi gond nincs! Minden gyereknek más az alvásigénye, kistestvérem is mormota, ő még kisiskolásan is néha alszik délután, mert igényli. Ne törődj azzal, amit az anyósod mond, teljesen normális a lányod!
2014. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ez valóban gyerekfűggő,az én fiam az tuti kidőlt volna estig ilyen kevéske alvástól!

21 hós kora körül aludt este 8-tól reggel fél8-8-ig délben meg 2-3 órákat!

De ha a tied ennyivel is bírja nem fáradt nem nyűgös akkor ennyi az igénye!

2014. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam 16 honapos es maximum egy orat alszik ebed utan. Mar kb 3-4 honapja ilyen keveset alszik. Ha neki ennyi eleg akkor szerintem kar aggodni. :-)

(este 8-tol reggel 7-ig alszik ejjel)

2014. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!