Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El vagyok keseredve tippek,...

Zsuzs_i kérdése:

El vagyok keseredve tippek, tanacsok?

Figyelt kérdés
Kis lanyom 7honapos 5,5 honapos koraig kizarolag szoptattam, meg mindig sokat szopik viszont szerintem mar nem eleg neki csak a tejem. Gyumolcsoket ugy ahogy elfogadja ha nagyon ehes, a baba pudinokat es joghurtokat is, tapszert tobbfelet megvettem de nem keri, uveges grizeket fogadja el, azt amit porbol kikeverek szinten elutasitja, nem ker se krumplit se mas egyeb zolseget barmit csinalok, inkabb ehezik es megvarja amig jon a puding es a cici, viszont abbol gondolom h nem eleg a cici , utana meg bavagja 2-3 pudingot is, folyadekot egyaltalan nem fogad el mar 4fele teat vettem neki de semmi, gyumolcs leveket sem, ma vettem neki egy 1eves kortol adhato tej italt ( milupa) ebbol most elfogadott 1,5dl Egyebkent jo kedvu , mosolygos, aktiv baba 74cm 8kilo220 , de nagyon felek h igy nem fog hizni es nolni, adjam neki a pudingokat csak es szopizzon? de az nem eleg taplalo, koszonom elore is ne haragudjatok az ekezet hiany miatt kulfoldrol irok
2014. jan. 7. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon nagyot hibáztál ott, hogy megvetted ezeket a vacak pudingokat.

A babák persze, hogy elfogadják az édes ízt.

Igazi, normális étellel kellene etetned, gyümölccsel, zöldséggel, nem pedig bolti vacak pudingokkal.

2014. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Jóformán csak édességet kap. Nem tudom, mit vársz, ilyen pici korban rászokattad a nyalánkságokra és csodálkozol, h más nem kell neki.


Két dolgot tehetsz: vagy leszokatod róla fokozatosan, úgy, h egyre kevesebb ilyen édes szaarságot adsz neki (nem lesz könnyű ezek után), vagy a kényelmes megoldást választod és továbbra is csak nasiztatod.

2014. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

74 centi és 8,2 kiló?! hát teljesen jóltáplált a baba, vagyis megkapja az elengendő tejmennyiséget.

fogadjunk, hogy az alábbi jelek alapján eldöntötted, hogy neked bizony kevés a tejed (pedig az elején és a növekedési ugrásoknál jól vetted az akadályt, most meg ennyi idő után nem vagy magabiztos. ej-ejj.. ki mondta a hülyeséget, a gyerekorvos, vagy a védőnőd? vagy egy anyuka, aki 3 órás szoptatás szentségében hisz?) :)

szóval ezek voltak az öteltadók

- éjjelente óránként felkel cicizni

- tarisznyának érzed a cicijeidet, nem feszülnek már reggel se?

- fáj a bimbód, mintha kiszipolyozta volna a gyerek?

- ki-ki köpi, forgolódik, le-le cuppog a ciciről, elgurul, hadonászik, lecuppan egy kis játékra a gyerek a didiről?

na, elárulom, minden 6 - 7 hónapos gyerek ezt csinálja, nem ez a tünete a kevés tejnek!!

ne butáskodj, elég a tej ha igény szerint szoptatsz.

inkább adj neki cicit, és délelőttönként kóstoltasd, finom gyümölcsökkel (gyümölcspéppel) és próbálj cukormentes bébipapikkal kiváltani délelőtti kajcsit...


74 centi és 8,2 kiló legyen neked elég garancia a jó tejre :)


ne adj neki cukorral ízesített és mű kajákat, még olyan kicsike

2014. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te szegény! jól megkaptad. Tényleg szoktasd le a pudingról, egyre kevesebbet adj neki, helyette sütőtököt, bio répát (az édesebb), céklát próbálj adni - kicsit erőltetni kell, mert először elutasítóak tudnak lenni, nem azt mondom, hogy tömd meg, de sűrűbben kell kínálgatni.

Ennyi idős korában a fiam szinte nem ivott semmit, tápszeren kívül, én ezért (nyáron) napközben higitottam a tápszert.

Nehéz a hozzátáplálás, de tényleg nem pudinggal kezdődik, mindannyian megküzdünk vele, de később még rosszabb lesz. Van időszak, amikor én is örülök, ha legalább a túró-rudit megeszi (15 hónapos).

Fel a fejjel! Próbálj neki természetes dolgokat adni legalább 1 éves koráig, mert a kis bélrendszere nagyon megjegyzi ezeket a műanyag vackokat (képzeld azt a pudingot és túrókészítményt, amit nem kell hűtőben tartani!) - az ekcéma és az allergiák egy életen át tartanak.

2014. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet adni neki pudingot??? Szerintem édes gyümit adj először neki puding helyett. Őszibarack például, vagy te sütötted sütőtök, mert a bolti nem olyan édes....és tuti elutasítja. Szép lassan tudod leszoktatni...ha hirtelen elveszed a pudingot, szegény sokkot kap :(
2014. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, talan picit rosszul fogalmaztam es ezert nektek ugy jott le, h pudingal kezdtem a hozzataplalast , en is otthon sajat keszitesu gyumolcs purekkel kinaltam de a bananon kivul igazan semmi nem nyerte el a tetszesett , aztan a vedono tanacsara estere tejpepet adtam 5,5hos volt ekkor a lanyom mert az mondta h ekkora nagy babanak biztosan nem eleg a tapszer , persze a tejpep izlik neki, es igy jott a puding , de nem eszik egsznap pudingot :) mindennap megkinalom ebedidoben zoldggel pl ma volt krumpli tokkel de 3-4 kanalal tudtam bele gyomoszolni , inkabb cicizett , napi szinten 1vagy 2 pudingot kap de nagyon szeretnem ha mast is elfogadna ilyen jol, azthiszem kinalgatom tovabb es pudingot nem adok neki csak egy heten egyszer mondjuk :) mindenkinek koszonom, remelem hamarosan szivesebben elfogadja az eteleket, nem gondoltam h ilyen nehez lesz
2014. jan. 7. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen lassan megy. En 4 honapos koraig szoptattam kizarolagosan. Utan kezdtuk a hozzatapit (itt igy szokas) Az elejen persze hogy igy ment. Nalatok banan? Nalunk alma. Krumplis alma, alma tokkel...alma mindennel :D Aztan probaltam alma nelkul, de ha nem ment, akkro ment bele az alma :D Csakhogy nekem volt hozzad kepst 1,5 honapos forom azzal, hogy korabban kezdtem bele. En is adtam neki tejpepet napi egyszer. Az nagyon sokaig meg is maradt, mert az en lanyom is szerette. Ezen kivul viszont volt egy gyumis kaja, egy ebed (zoldseg). Es reggel-este szopi. Most 10 kilos, 1 eves. Es mindent eszik! Es imad enni. Cukrot, csokit nem kap, igy nem is hianyzik neki. A pudingot iktasd ki. Joghurtot lassan kaphat. Ebbe tegyel gyumit. En meg mindig "gyumolcsositem" a natur joghurtot. Igy tuti van benne gyumolcs.
2014. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!