Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg túl korai még?

Tényleg túl korai még?

Figyelt kérdés
Nem akarok gyerekesnek tunni ezzel a kerdessel,mert nyilvan akkor valaszt is kapok egyben a kerdesemre. De ennek ellenere kivancsi lennek a velemenyetekre, hogy szerintetek is korai ha egy 23 eves lany mar nagyon vagyik egy kisbabara?! Hogy felvazoljam a helyzetet: van parom lassan 4eve ebbol 8 honapja egyutt is lakunk,mindketten bejelentetten dolgozunk es emellett meg egy kocsit is fenn tartunk. Ezek ellenere a mai vilagban tenyleg nem engedhetjuk ezt meg magunknak es meg varnunk kene? Csak mert a kornyezetem ezt sugallja...
2014. jan. 7. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont ideális, főképp ha a háttér is adott hozzá. Ne a környezettel törődjetek :)
2014. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mindketten szeretnétek, akkor szerintem semmi akadálya. Megfelelő anyagi háttérrel rendelkeztek, dolgoztok is. Arra meg ne várjatok, hogy mikor lesz a legtökéletesebb, mert olyan nem lesz. Sokan rosszabb körülmények közé vállalnak gyereket, szerintem ti jobb helyzetben vagytok, mint jó néhányan, akik babát akarnak. Ez csak rajtatok áll.
2014. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy tobb penzre nagyobb lakasra stb kar varni erre mar en is rajottem,de sajnos a parom (is) ezt nem akarja belatni,ami egyben jo, mert a legjobbat akarja a kicsinek, masreszrol rossz,mert nem realisan latja a vilagot...sajnos:/ szerinte luxus lenne a mi helyzetunkben
2014. jan. 7. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
A korod pont ifeális hozzá, de ebből nem derül ki, mennyiből kéne kijönnötök.
2014. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az ember mindig arra vár, hogy mikor lesz meg minden, akkor soha nem lesz gyereke. Sokan vannak így és sokan ki is futnak az időből emiatt. Persze te még fiatal vagy, annyira nem kell kapkodnod.
2014. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Olyan fiatal vagy! Én 36 és 37 voltam amikor szültem a gyerekeimet és abszolut nem bánom, h. így jöttek. (egyébként a nagytöbbség 33 után szül) Megfelelő egzisztenciánk van, utaztunk, nem kell hónap végén kuporgatnunk.

Ahogy írod - A legnagyobb kiadás az állandó lakhatás hosszútávon, a többi havi kiadásnak felel meg (kivéve ha a lakás v. ház hitelre van). Szerintem ha a lakás megfelelő kényelmű a gyerekek érkezésére, akkor a legnagyobb kiadás megoldva.

Én a helyedben még kicsit élvezném az életet (utazás, pároddal együtt időtöltés - ne csak a szürke gürizés). Nagyon fontos, mert ha már a gyerekek ott vannak, akkor tényleg nem lesz sem alkalom, sem anyagi lehetőség (ahogy írod) ilyen dolgokra, viszont kell hogy a szép emlékekbe visszanyúljon az ember feltöltekezni.

2014. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, ha már "kiéltétek" magatokat, utaztatok, éltetek eleget, akkor simán belefér már a kisbaba.

Most 23 vagy, de mire teherbe esel + a terhesség, 24-25 leszel mire megszületik. Pont ideális.


Szerintem a legnagyobb érv a fiatalon szülés mellett, hogy úgymond fiatal vagy te magad is, jobban bírod a terhelést és mire a gyereked önálló 15-18 lesz, addigra te még nem vagy vén trotty és tudod élvezni újra az önállósságod előnyeit, újra utazgathattok, nem beszélve arról, hogy az unokákhoz sem leheszel túl öreg.


Sajnos a legtöbb nőnek nem adatik meg a fiatalon szülés lehetősége, mert később találkoznak az igazival.

2014. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!