Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Következetesség vagy rugalmasság?

Következetesség vagy rugalmasság?

Figyelt kérdés

Van egy 9,5 hónapos tündérbogár kisfiunk :) Az utóbbi időben viszont megy a küzdés az alvásért. Úgy értem, hogy elég nehéz elaltatni. Teljesen olyan, mintha egyszerűen nem AKARNA elaludni, bár nem tudom, ilyen korú babánál beszélhetünk-e ilyesmiről. Ahogy közelítünk az ágy felé, de sokszor már ringatásnál is feszíti magát, elkezd sírni majd üvölteni, pedig álmos. Olyan is van, hogy a vállamon elszunnyad, beteszem az ágyába, de kb. 10 mp-en belül már kukucskál, és kezdődik a műsor.


Ma este belealudt az esti tápszerbe, megette mindet, aztán le is tettem az ágyába, de ahogy fordultam el, hopp, a szemei tágra nyitva, és semmi alvás. Jött a sírás, majd az üvöltés.


Én a következetesség híve vagyok, és a szobájában próbáltam meg elaltatni, teljesen eredménytelenül. A végén már sírva jöttem ki. A férjem pedig azt mondta, hogy jó, akkor ha ennyire nincs alvás, akkor gyerünk a nappaliba, aztán lesz, ami lesz. A gyerek még véletlenül sem lett fáradtabb, pedig a szemét dörzsölgette, de elaludni nem akart/tudott. Fogzás tudtommal most nincs, úgyhogy nem nagyon tudom mire vélni ezt a változást.


Szerintetek ilyen helyzetben jó, ha eltérünk a megszokott menetrendtől, és én sem ragaszkodom görcsösen az altatáshoz, hanem még kicsit foglalkozunk vele, kihozzuk, stb..?


Bocsánat, kicsit hosszúra sikeredett.. :)


2014. jan. 7. 22:47
 1/9 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy amíg a nappaliban volt, nem volt semmi baja, forgolódott, nevetgélt. De aztán jöttem én, a bősz, következetes anya, hogy na akkor most alvás, és megint sírás lett belőle... nála is, nálam is :)
2014. jan. 7. 22:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Rugalmasan kell következetesnek lenni. A következetesség csak annyit jelent, hogy a gyereknek a napi rendszeres ritmust kell megszoknia. Az alvás, az sokszor nehezen megy, mert a megfelelő ingerszegény környezetet kell addigra biztosítani. Azaz csökkentett fény, hanghatások mellőzése és elalváshoz az esti mese/mesélés, simogatással körítve.
2014. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne akarj a gyerektől elvárni bármit is ha érzelmileg ennyire labilis vagy. Ez neked se jó, pláne a gyereknek... Ilyen miatt nem kell sírni! Ráadásul ettől a gyerkőc is ideges, nyugtalan lesz. Érzi ugyanis hogy valami nincs rendben, hiába nem előtte sírsz..


A délutáni alvásai hogy mennek? Egy jó nagy séta bizony csodákra képes! Persze nem azt mondom hogy az éjszak közepén vedd a kabátod, de a délutáni órákban érdemes. De ha mégis játszhatnékja van, nem érdemes küzdeni vele. Az senkinek nem jó ha üvöltve, kvázi álomba sírja magát.

Egy kis Magne b6 sem árt ilyen helyzetben neked. :)

2014. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idős kora körül nálunk is voltak ilyen gondok, szerintem a mozgásfejlődéssel függ össze egyébként. Én is azt gondolom, hogy a módszeres lefárasztás segíthet, séta, friss levegő. És bevallom töredelmesen, hogy ekkor tetszett neki egy mese, és ha nagyon nem boldogultam, akkor ölben ülve bekapcsoltam neki ezt a mesét, 5-10 percen belül durmolt mindig. Aztán elmúlt magától ez a korszak, nem tettem érte semmit.

Szóval kicsit lehet trükközni, van amikor a keménykedés nem sokat ér. Sírni viszont tényleg nem kell ennyi miatt, ez senkinek sem jó :(

2014. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nálunk is e z emgy! tegnap fél 11-kor aludt el! tegnap már sikerült fél 10-kor elaludnia,bár ez inkább a korai ébredésnek tudható be. én ugyan nem harcolok vele. ha nem akar aludni,hát nem kell. reggel nem megyünk sehová,ébreszteni nem kell, max én leszek full ko. hajnal 5-kor,de Apa szendvicseit csukott szemmel is megkenem :)

én még mindig arra várok,hogy beálljon a maga kis ritmusába,de esküszom, 1-2 havonta érthetetlen okokból minden felborul. volt már este 9 kor elalvós ideje, volt olyan,h. este hétig kínszenvedés volt elhúzni az időt,hogy ne fél hétkor kelljen aludni vinni, aztán megint volt egy 8-9 kozt elalvós időszak,most pedig a fél 11-es van. és akor ezt még spékeliazzal,hogy hol kel éjjel,hol nem, hol kétszer is,hol hajnalban kel,hol 9-kor,hol a kettő kozt...

úgyhogy én rugalmasnak mondható vagyok,de lehet,hogy ez nem vezet jóra. egy ismerős anyuka ébreszti a gyereket reggel is,ha nem kel fel fél 8-ig és a napkozbeni alvásokból is. én orülok,ha alszik,de lehet,hogy ki fog derülni,h. ő csinálja jól.

2014. jan. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én sírásom annak tudható be, hogy előtte éjszaka órákon át álltam a kiságya mellett, és simogattam a hátát, hogy elaludjon, mert amint elléptem, felébredt, és nem aludt el, csak így. Fáradt voltam, kimerült, és már nem bírtam tovább. Nem vagyok érzelmileg labilis :)


Igen, lehet, hogy én komolyabban veszem ezt a "ha valamit csinálunk a gyerekkel, akkor azt csináljuk mindig ugyanakkor, ugyanúgy", azért, hogy megtanulja, mi a helyzet. Persze azt is tudom, hogy ő még nagyon kicsi.. mindenesetre majd lazítok :)

2014. jan. 8. 08:32
 7/9 anonim ***** válasza:

szia

az,hogy sirsz egy jót-az nem baj,sőt...levezeted a feszültséget.próbáld nem a baba elött,mert bár pici még-megérzi a labilitást,bizonytalanságot.

én úgy gondolom,hogy mindenképp következetesnek kell lenned-ez megtérül később.ha most azt látja,h hisztizem-és akkor anya nem fektet le-hoppá,akkor máskor is ezt csinálom..nem kell ragaszkodni a 12.00-ás fektetéshez,csúszhat kicsit,de mindenképp rakd le,ha az álmosság jeleit látod.valószinű annyira fáradt,hogy túlpörgött.először lenyugtatod-csend,félhomály,halk beszéd-és utána próbáld.

hogyan is tudná egy ekkora gyerek,hogy álmos-ha te nem tanitod meg rá..csak határozottan,nyugodtan-és kitartóan..sok sikert

2014. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi megfigyeltük, hogy a kisfiunknak jelenleg 4-5 órát fenn kell lennie ahhoz, hogy este tiltakozás nélkül elaludjon. Addig vannak holtpontok, mintha fáradt lenne, stb., de ha hamarabb altatnám, ugyanaz van, mint Nálatok. Lehet, hogy már tovább bír ébren lenni. Figyeld meg alaposan, egyik este csak várj, akkor altasd, ha már nem tudod semmivel lekötni. Ezt úgy értem, hogy nálunk is az a "teszt", hogy elég álmos e már, hogy sem a kedvenc játéka, sem a kézben levés nem köti le, akkor megyünk aludni. Addig is, fürdés után már halk zene, félhomály. A mi babánk 9 hónapos.
2014. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi is akkor visszük aludni, ha úgy látjuk, már teljesen kidőlt... csak én nem vagyok híve az éjszakai "mulatozásnak" egy kisbaba esetében, de lehet, én vagyok túl vaskalapos :)
2014. jan. 8. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!