Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segíthetek a 2 hós...

Hogy segíthetek a 2 hós babámnak? -kakigond-

Figyelt kérdés

A pici 1 hete tápszert eszik Beba pro ha startot. Viszont azóta a kakilással nagyon szenved, nem tudom, hogy segíthetek neki. Ha ébren van ezen ügyködik, de nem nagyon jön neki össze és ettől folyamatosan sír.Van valami amit tudtok ajánlani? Első babám

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket előre is!



2014. jan. 8. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Laevolac szirup,glicerines kúp. Vagy próbálj meg neki 1-2 kiskanál baracklevet adni,az is segíthet. Nekünk sajnos csak a szélcső oldotta meg a gondot,pedig anyatejes volt a fiam,mégis küzdött szegény :( aztán véglegesen a hozzátáplálás oldotta meg a problémát.
2014. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk is sok gond volt az elején, mindent kipróbáltunk, gondolom Ti is, ami végül mindig segített az a glicerines kúp. Persze nem rendszeres használatra, de nekünk a doktor néni ajánlotta, hogy ha nagyon kinlódik nyugodtan használjuk. Nem lett tőle a fiamnak semmi baja, nem szokott hozza, stb...😀
2014. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Duphalac szirup es valtsatok tapszert.
2014. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok.

szerintetek milyen tápszert használjuk? Azt mondta a doki, hogy hipoallergent ajánl, de fogalmam nincs, abból melyik jó. A csepp és a glicerines kúp receptes? Nem volt ilyen probléma amíg volt tejem, bár akkor a hasfájás kínozta.

2014. jan. 8. 22:01
 5/14 anonim ***** válasza:
A glicerines kúp az én kisfiamnak is segített már, vény nélkül kapható.
2014. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ne gyógyszerezd be a picit. Legalább próbáld ki előtte amit írok. Nekünk is hasonló problémánk volt, a védőnőnk a következőt javasolta, ami be is vált. A sárgarépa. Ez egy csodaszer, mert nyersen megindítja a hasat, főzve megfogja. Reszelj le egy répát, kézzel nyomd ki a levét, és két kávéskanállal adj oda neki. Nálunk remekül megindította a pocakot.
2014. jan. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A Duphalac vény nélkül kiváltható és nem gyógyszer. Kb 800 Ft.
2014. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen jellegű gond volt kb: ennyi idős volt az én kislányom is. Ő is tápszeres baba volt. Kaptunk mi is cseppeket, hátha segít,de sajna nem. Hagyományos módszert próbáltunk ki. Hőmérővel ingereltük persze olyannal ami kifejezetten babának való a vége hajlékony gumis. Picit körkörösen mozgattuk és mindig segített azonnal volt eredmény, legalább egy hónapig sajnos csak így tudott kakilni mire megszokta a tápszert. Ja és nem szokott hozzá, mert 1 hónap múlva már önállóan is tudott produkálni. Én nem tömtem mindenféle gyógyszerrel. Próbáltam a szélcsövet is, de az sem vállt be. Sztem próbáld ki hátha beválik.
2014. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tica0121 ***** válasza:
72%
Volt ilyen gond nálunk is, 2 nap után kapott egy kis reszelt almát és pár óra múlva ott volt at eredmény. Én sosem adtam a gyerekemnek gyógyszert ilyen miatt, de még glicerines kúpot sem. Aki annyira kíve ennek a kúpozásnak, javaslom próbálja ki milyen....na egy pöttöm babának még rosszabb. (igen, nekem műtét miatt kellett ilyet használnom, hát akkor megfogadtam, hogy a gyerekemnek soha)
2014. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Először mindenképp kipróbálom a házi praktikákat hátha, ha nem sikerül akkor maradnak a gyógyszerek és szirupok. Köszönöm a segítségeteket. Mennek a zöld kezecskék :) Még egy kérdésem lenne, ma a babóm átfordult a hasáról a hátára hagyjam, hogy forgolódjon vagy még korai? Sajnos a védőnőm kezdő és nem tudott rá válaszolni.
2014. jan. 9. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!