Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 18 hós babád? Fiú...

Mit tud 18 hós babád? Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

Lányom szerintem keveset "tud".

Szavak közül ezeket mondja: anya, apa, papa, baba, te, szia, nincs, nem.

Tudja utánozni a kutyust és a cicát.

Van egy fa kicsiknek való puzzle azon mindent megmutat ha ő úgy gondolja...

Nem volt 1 éves mikor elindult azóta fut...

Lépcsőn feljön-lemegy ha úgy tartja kedve 3.on lakunk (még).

Mit kell még tudnia?

Egyedül még nem tud enni mármint kanálal (kézzel tud)


2014. jan. 9. 01:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs lemaradva!

Az én fiam annyival volt "előrébb" 18 hónaposan,hogy szinte már minden szót mondott. De mondatokban csak 21 hónapos kora körül kezdett beszélni!

A kanállal evés sem volt még neki igazi, próbálkozott, de több landolt az ölében, mint a szájában! :)

Mi ekkor még nem puzzle-oztunk, hanem formabedobóztunk, ilyenkor már az összeset be tudta dobni! Kb. ennyi!

Szóval szerintem nincs lemaradva a lányod!

2014. jan. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs lemaradva a lányod, másfél évesen kb ennyit szoktak tudni a gyerekek. A fiamon csodálkoznak hogy milyen sok szót tud, de nem csoda, a férjem szerint is "f..som" a szót egész nap, nem volt nehéz neki megtanulni a szavakat :) (állatnevek, ételek - párizsi,víz,banán,narancs,sajt,kakaó,túrórudi,süti,keksz, alma, cipő,papucs,párna,kabát,pulcsi,kaka,pisi, nem sorolom, de a 100-150 szót kb 3 hónap alatt tanulta meg) Mondatokat még nem mond, max annyi hogy Apa gyere, Inni tejci, szóval nem ragoz vagy ilyesmi. A puzzle-okat szereti, a formabedobót már megunta, de ő egy olyan leülős, molyolgatós gyerek, kevesebbet szaladgál mint a többiek a korosztályából, ja és csak 78 cm, pedig 18 hónapos. Kanállal a főzeléket megeszi, a leves nagy része kiborul, de jobban szereti ha etetem. Lépcsőn kapaszkodva feljön, de lefelé még tolat, vagy fogjuk a kezét. Ha a beszéd miatt aggódsz, hát ne tedd, egyszer csak elindul a lavina, le sem lehet állítani a gyereket, napi 2-5 új szót mond, sokszor azt sem tudod majd hogy honnan emlékszik ilyenre, mikor hallotta? 2-3 hónap és egy dumagép lesz a lányod :)
2014. jan. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A fa puzzle még nincs kibontva előszőr tanuljuk! Mikor WC-n vagyok ő kopog és mondja hogy "anya gyere" de ez is olyan ritka mint a fehér holló
2014. jan. 9. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!