Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most találtam ezt a kérdést,...

Most találtam ezt a kérdést, tényleg olyan szörnyű lenne a Danone Actimel? Nem értem, miért?

2014. jan. 9. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
pl: [link]
2014. jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szörnyü, de azzal tisztában kell lenni minden anyukának, hogy a gyümölcs és más ízesített joghurtok ugyan olyan édesség kategóríába tartoznak mint a csoki, a cukorka, a keksz. vagy is étvágy növelö hatása 100% nincsen, csak csökkenti, mert magas cukortartalmuk van, és a gyomortól elveszi a helyet a más ételtöl.

Szóval aki a gyereknek ad gyümölcsjoghurtot, tejszeletet, túrórudit, krémtúrót, pudingot, csokit, cukorkát, kekszet, sütit, ízesített tejeket,100%s gyümölcslevet és még sorohatnám az legyen tisztába azzal, hogy egy magas cukortartalmú ételt adott a gyereknek, vagy is ha valaki ezt nassiként szánja akkor ok, de fö étkezésre vagy étágy növelésre semmi esetre Sem felenek meg.


Nekem lányaim mindet kapják, de csak délután ha rendesen Volt ebéd, pont úgy mint egy szelet sütit vagy csokit.

2014. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Abban a kérdésben másfél éves gyerekről van szó és a gyártó nem ajánlja 2 éves kor alatt. Gondolom ezért írták neki, hogy nem adnák a helyében.


(Hány éves kortól fogyasztható az Actimel?

A fermentált, élőflórás termékek - így az Actimel is - két éves kortól fogyaszthatóak, amennyiben nem áll fenn érzékenység a termék összetevőire (pl. tejfehérje allergia, tejcukor-érzékenység). Javasoljuk, hogy ahogy minden új táplálékféleséget, úgy a fermentált tejtermékeket is fokozatosan vezessék be a kisgyerek étrendjébe, azaz először például csak pár kortyot fogyasszon, és ha nincs belőle gond, akkor emeljék fel az elfogyasztandó adagot egy kis palacknyira.)

2014. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy miért? Cukor, módosított keményítő, aroma. Szerintem ezért.

Egyszer-egyszer elmegy, de jól írja valaki, csoki-cukorka-édesség szinten kell kezelni, nem pedig egészséges ételként.

2014. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Natúr házi joghurt, esetleg Cserpes friss gyümölcspürével vagy házi lekvárral.....
2014. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor mi van a fermentált tápszerrel.

A kislányom milupa Fermentáltot kap.

2és fél hónapos kora óta, amit az orvos ír fel receptre, és 0 hónapos kórtól adható?

Ezt nem értem.

2014. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bátran kijelenthetjük, hogy élelmiszerboltban egészséges kaját nem tudsz venni se magadnak, se a gyerekednek.
2014. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!